Coronavirus disease (COVID-19) outbreak

czyli hobby, kultura, sztuka, wścieklizna i w ogóle offtopic...

Moderator: nicpon

Awatar użytkownika
SmokEustachy
Posty: 4479
Rejestracja: 2004-01-06, 14:28
Lokalizacja: Oxenfurt
Kontakt:

Re: Coronavirus disease (COVID-19) outbreak

Post autor: SmokEustachy »

Uważamy że jak padniesz na koincydencję to będzie Twoja wina.
Awatar użytkownika
jogi balboa
Posty: 2823
Rejestracja: 2007-01-18, 16:39

Re: Coronavirus disease (COVID-19) outbreak

Post autor: jogi balboa »

Napoleon pisze: 2022-01-13, 13:20 Tak z ciekawości tylko zapytam (bo w dyskusję nie zamierzam, zgodnie z obietnicą wchodzić): jak rozumiem, po przytoczeniu tych wszystkich argumentów uważacie Panowie, że nie ma sensu się szczepić? Bo to bardziej zaszkodzić może niż pomóc? Marek8, Piotr.S., Smok, Marmik? Czy dobrze zrozumiałem?
Bo jeśli tak (?) to czy nie byłoby prościej napisać to wprost? Ktoś mi kiedyś zarzucał, że się rozpisuję, a tu n-stron wytopiliście, a można by wszystko zmieścić, jak mi się wydaje (ale pytam się by uzyskać pewność) w jednym zdaniu. Więc jak jest? :wink:
Zdaje się że nikt tu nie dyskutował ani nie podważał sensu szczepień. Dyskutowana jest retoryka i działania władz, nie tylko polskich ale i europejskich, dotycząca szczepionki. I wcale to nie dziwi skoro autorytety z tytułem prof. dr. opowiadają dyrdymały możliwe do zidentyfikowania przez każdego kto cokolwiek wyniósł z lekcji biologii w podstawówce ;)
Piotr S.
Posty: 2289
Rejestracja: 2006-05-24, 18:48

Re: Coronavirus disease (COVID-19) outbreak

Post autor: Piotr S. »

Napoleon pisze: 2022-01-13, 13:20 Tak z ciekawości tylko zapytam (bo w dyskusję nie zamierzam, zgodnie z obietnicą wchodzić): jak rozumiem, po przytoczeniu tych wszystkich argumentów uważacie Panowie, że nie ma sensu się szczepić? Bo to bardziej zaszkodzić może niż pomóc? Marek8, Piotr.S., Smok, Marmik? Czy dobrze zrozumiałem?
Bo jeśli tak (?) to czy nie byłoby prościej napisać to wprost? Ktoś mi kiedyś zarzucał, że się rozpisuję, a tu n-stron wytopiliście, a można by wszystko zmieścić, jak mi się wydaje (ale pytam się by uzyskać pewność) w jednym zdaniu. Więc jak jest? :wink:

Szczepienia były pewnikiem do pewnego czasu trudno przyjąć kiedy nastąpił punkt zwrotny w myśleniu ludzi na ten temat i ich niechęć do szczepień ale można przyjąć ,że był to rok 2009
tak się akurat składa ,że znowu przez przypadek obejrzałem film z 2009 roku w którym Piotr Bein i austriacka dziennikarka Jane Burgermeister ostrzegali Polskę i świat przed szczepionkami na ptasią grypę wtedy udało się to zatrzymać a plany były podobne łącznie z przymusem szczepień jakie są dzisiaj . Jak wiemy w 2009 roku była próba wywołania pandemii ptasiej grypy ludzie się nie zaszczepili a zgonów specjalnie również nie było i jak się okazało rację mieli ci . którzy byli przeciw. Polecam do obejrzenia ten film po niżej
FILM Z 2009 NT. NIEUDANEJ PRÓBY WPROWADZENIA PANDEMII I PRZYMUSU SZCZEPIEŃ - PTASIA GRYPA


Zadałeś pytanie czy nie ma sensu się szczepić a jak podejść do tego uczciwie gdy powody wybijają argumenty tym , którzy są za i nie biorą ich pod uwagę.
- jak wszyscy wiemy szczepionka miała być jednorazowa tak się nie stało .
- zaszczepieni mieli nie chorować na covida tak się nie stało chorują i to po trzeciej szczepiące niektórzy dwa razy przykład prezydent Andrzej Duda i wielu innych.
- Zaszczepieni zarażają co stwarza następną wątpliwość w szczepienia .
- podejrzana zawartość szczepionek co robi tam tlenek grafenu i po co on tam jest ?
- dlaczego w wielu punktach szczepień nie przestrzega się warunków przechowywania szczepionek np stacje paliw kto ma tam lodówki z temperatura na minus 70 stopni ?
- dlaczego szczepionki są nie skuteczne co innego nam obiecano a wyszło co innego
- dlaczego zaszczepieni boją się tych niezaszczepionych i przeprowadzają nagonki w TV i gazetach na niezaszczepionych.
- kto poniesie koszty osób zaszczepionych gdy nastąpią powikłania NOP skoro wiadomo ,że koncerny farmaceutyczne nie zgodziły się na ponoszenie kosztów NOP .
- z jakich powodów zrezygnowano oficjalnie z amantadyny i iwermektyny w leczeniu chorych na covid w Polsce a w innych krajach nie .
- dlaczego najwięcej zakażeń jest w tych państwach, gdzie najwięcej jest zaszczepionych ?
- dlaczego Sejmowa Komisja Zdrowia. odrzuciła poprawkę dotyczącą obowiązku szczepień posłów i senatorów ?
- czy uważasz, że posłowie w Sejmie którzy są nie zaszczepieni mają prawo wprowadzać ustawy przymusu szczepień i wprowadzania paszportów covidowych ?
- czy zauważasz ,że osoby związane ze służbą zdrowia i firmami farmaceutycznymi tzw big farmy robią bardzo dużo aby stan tzw pandemii trwał jak najdłużej .
- czy popierasz tzw paszport covidowy , który wprowadza dyktaturę sanitarną , co jest elementem wprowadzenia zamordyzmu .
- czy wiesz ,że Konstytucja mówi wyraźnie ,ze dysponentem swojego ciała jest każdy obywatel i nikt bez jego zgody nie ma prawa do niego chodzi o szczepienia.
- na pewno musiałeś zauważyć ,że najbardziej stratnymi na covidzie jest mały biznes i średnia klasa a nie wielkie koncerny , które na tym zyskały.
- czy nie dziwi ciebie taka sytuacja ,ze podczas trwania pandemii pojawiają się szemrane pomysły na nowy świat min bez własności prywatnej tzw wielki reset .
- czy nie wydało się tobie podejrzane jaki był atak aby nie płacić gotówką w sklepach tylko kartami .
- na pewno musiałeś zauważyć jak wielu polityków nie tylko w Polsce łamało obostrzenia na bankietach i spotkaniach i nie wyciągano z tego konsekwencji .
- czy uważasz za normalne to co stało się w Australii , zamordyzm jaki tam wprowadzono przy niewielkich ilościach zakażeń wiele tygodni temu .

Powyższe lub podobne powody które wpisują się w tzw pandemie na covid19 jednoznacznie wskazują ,że nie mamy do czynienia z normalną pandemią
tylko plandemią zorganizowaną ludzką ręką razem z wirusem covid19 . Dlatego uważam ,że moje wątpliwości wynikające z tych powodów przekonują
mnie ,że szczepienia służą do osiągnięcia innych celów a same szczepionki , potrzebują trzech lat testów i badań i to tez musi budzić
wątpliwości w szczepienia, że szczepionki pojawiły się tak szybko .
Awatar użytkownika
Marmik
Posty: 4949
Rejestracja: 2006-04-30, 23:49
Lokalizacja: Puck

Re: Coronavirus disease (COVID-19) outbreak

Post autor: Marmik »

Napoleon pisze: 2022-01-13, 13:20 jak rozumiem
Nic nie rozumiesz i nie zaczynajmy od nowa tłumaczenia Ci tego, bo i tak nie zrozumiesz.
To co dla innych jest brzegiem morza, dla marynarza jest brzegiem lądu.
Awatar użytkownika
SmokEustachy
Posty: 4479
Rejestracja: 2004-01-06, 14:28
Lokalizacja: Oxenfurt
Kontakt:

Re: Coronavirus disease (COVID-19) outbreak

Post autor: SmokEustachy »

jogi balboa pisze: 2022-01-13, 17:46 /.../
Zdaje się że nikt tu nie dyskutował ani nie podważał sensu szczepień. Dyskutowana jest retoryka i działania władz, nie tylko polskich ale i europejskich, dotycząca szczepionki. I wcale to nie dziwi skoro autorytety z tytułem prof. dr. opowiadają dyrdymały możliwe do zidentyfikowania przez każdego kto cokolwiek wyniósł z lekcji biologii w podstawówce ;)
Ja się boję że nie przeżyje 3 dawki jak mi będzie tak ciśnienia skakać i bóle w klatce piersiowej po zewnętrznej.
Napoleon
Posty: 3981
Rejestracja: 2006-04-21, 14:07
Lokalizacja: Racibórz

Re: Coronavirus disease (COVID-19) outbreak

Post autor: Napoleon »

Nic nie rozumiesz i nie zaczynajmy od nowa tłumaczenia Ci tego, bo i tak nie zrozumiesz.
Oczywiście, że nic nie rozumiem. Jakżebym mógł zrozumieć intencje tak mądrych mężów jak Wy Panowie. Dlatego proszę o wytłumaczenie. I krótką odpowiedź na pytanie: tak czy nie?
Tylko tyle.
Zdaje się że nikt tu nie dyskutował ani nie podważał sensu szczepień.
:?:
Ja to odbieram zupełnie inaczej. Owszem, jednoznacznego "nie" tu nie ma (stąd i się pytam). Ale widzę tu taki "szczepionkowy symetryzm". Trochę tak, trochę nie, może i by należało, ale nie za bardzo itd. Więc mój ułomny umysł nie jest w stanie tego ogarnąć i pokornie proszę o jakieś jednoznaczne wskazówki wszystkich obecnych tu specjalistów. To wszystko.
Awatar użytkownika
Marmik
Posty: 4949
Rejestracja: 2006-04-30, 23:49
Lokalizacja: Puck

Re: Coronavirus disease (COVID-19) outbreak

Post autor: Marmik »

Napoleon pisze: 2022-01-14, 08:17Oczywiście, że nic nie rozumiem. Jakżebym mógł zrozumieć intencje tak mądrych mężów jak Wy Panowie. Dlatego proszę o wytłumaczenie. I krótką odpowiedź na pytanie: tak czy nie?
Tylko tyle.
Właśnie dlatego nie zrozumiesz. Już sam fakt, że z takiej ilości informacji tu zapisanych na siedemdziesięciu stronach kompletnie nic nie możesz zrozumieć i wyciągasz swoje wnioski niczym mały Jaś w piaskownicy jest przerażający, więc nie ma sensu choćby próbować Ci czegokolwiek tłumaczyć. Przecież Ty nawet nie rozumiesz niektórych podstawowych pojęć. Wybacz, nie każdy ma misję bycia przedszkolanką.

To co dla innych jest brzegiem morza, dla marynarza jest brzegiem lądu.
Napoleon
Posty: 3981
Rejestracja: 2006-04-21, 14:07
Lokalizacja: Racibórz

Re: Coronavirus disease (COVID-19) outbreak

Post autor: Napoleon »

Właśnie dlatego nie zrozumiesz.
I, jak widzę, odpowiedzi nie dostanę... :-(
Cały czas zastanawiam się dlaczego, gdy zadaję banalne pytania, odpowiedzi nie dostaję?
Wybacz, nie każdy ma misję bycia przedszkolanką.
:?: Ale ja nie chcę (a w każdym razie nie domagam się tego) byś mi cokolwiek tłumaczył. Wystarczy, że odpowiesz "tak" lub "nie" - rak radzisz, jak według Ciebie należy postępować. Oczywiście jak chcesz tłumaczyć to możesz (lubisz pisać sążniste posty, więc pewno coś do napisania byś miał). Ale jak na razie chcę tylko informacji czy się w takim razie (wobec tych wszystkich wyrażanych na forum wątpliwości) szczepić czy nie? Jak się tyle, i tak mądrze, na ten temat pisze, to chyba ma się jakąś wyrobioną opinię?
Tracę już nadzieję, że jakąkolwiek odpowiedź dostanę. Aczkolwiek to też daje dużo do myślenia....
Awatar użytkownika
Marmik
Posty: 4949
Rejestracja: 2006-04-30, 23:49
Lokalizacja: Puck

Re: Coronavirus disease (COVID-19) outbreak

Post autor: Marmik »

Napoleon pisze: 2022-01-14, 12:51I, jak widzę, odpowiedzi nie dostanę... :-(
Cały czas zastanawiam się dlaczego, gdy zadaję banalne pytania, odpowiedzi nie dostaję?
Napoleon pisze: 2022-01-14, 12:51Tracę już nadzieję, że jakąkolwiek odpowiedź dostanę.
Mądrej głowie dość dwie słowie. Już co najmniej kilka, a może i nawet kilkanaście razy wyraźnie, otwartym tekstem napisałem Ci, że ŻADNEJ odpowiedzi nie dostaniesz i z jakiej przyczyny, a Ty nadal swoje. To jakiś masochizm? Polska jenzyk trudna jenzyk?
To co dla innych jest brzegiem morza, dla marynarza jest brzegiem lądu.
Napoleon
Posty: 3981
Rejestracja: 2006-04-21, 14:07
Lokalizacja: Racibórz

Re: Coronavirus disease (COVID-19) outbreak

Post autor: Napoleon »

Mądrej głowie dość dwie słowie.
No ale przecież cały czas staram ci się wytłumaczyć, że lotność twej myśli przekracza moją zdolność pojmowania. Stąd proszę Cię o prostą i jasną odpowiedź: "tak" lub "nie".
Jej brak, jak już wspomniałem też wiele mówi, ale może coś źle rozumiem? :roll:
...że ŻADNEJ odpowiedzi nie dostaniesz...
Ależ, ja zwracam się nie tylko do Ciebie. Choć oczywiście, takie przynajmniej odnoszę wrażenie, że Ty tu jesteś najmędrszym z mędrców. Więc byłoby znakomicie gdybyś odpowiedź mi dał. Ale opinia innych też mnie ciekawi. Tylko czy się doczekam? Tyle macie do powiedzenia a na proste pytanie nie umiecie odpowiedzieć? Nie wierzę!
Awatar użytkownika
Marmik
Posty: 4949
Rejestracja: 2006-04-30, 23:49
Lokalizacja: Puck

Re: Coronavirus disease (COVID-19) outbreak

Post autor: Marmik »

No cóż, klasyczny trolling. Ciągnie wilka do lasu. Nie minęło nawet 10 dni od "to już znikam".

A nie mówiłem, że jak zabraknie wątków politycznych to nie wytrzyma?
To co dla innych jest brzegiem morza, dla marynarza jest brzegiem lądu.
Piotr S.
Posty: 2289
Rejestracja: 2006-05-24, 18:48

Re: Coronavirus disease (COVID-19) outbreak

Post autor: Piotr S. »

Rozpad Rady Medycznej. 13 członków złożyło wnioski do premiera Członkowie Rady Medycznej przy premierze złożyli rezygnację. Mateusz Morawiecki otrzymał dokumenty od 13 z 17 członków Rady. https://wydarzenia.interia.pl/raporty/r ... Id,5769419
jakby nie było mamy news dnia i sypie się covidowy plan .
Awatar użytkownika
Marmik
Posty: 4949
Rejestracja: 2006-04-30, 23:49
Lokalizacja: Puck

Re: Coronavirus disease (COVID-19) outbreak

Post autor: Marmik »

Piotr S. pisze: 2022-01-14, 14:49sypie się covidowy plan .
Jaki plan?
Rada jest od tego by radzić, z rząd od tego by nie doprowadzić do zamieszek. Jeśli, ci którzy zrezygnowali nie wiedzieli, że prócz nauk medycznych są jeszcze nauki społeczne to trudno. Znajdą się na ich miejsce inni.

Jak na razie rząd sprytnie lawiruje i udaje mu się utrzymać spokój na ulicach. Ale to nie potrwa długo, bo destabilizacja sytuacji jest niektórym na rękę.

Protest w Amsterdamie. Brutalne starcie z policją
Holandia: Trzecia noc zamieszek. Protesty przeciw obostrzeniom w wielu miastach




Co ciekawe, pomiędzy policją a protestującymi w Holandii wielokrotnie stawali weterani wojskowi, co szczęśliwie czasami obustronnie studziło emocje i pozwoliło uniknąć kilku strać.
To co dla innych jest brzegiem morza, dla marynarza jest brzegiem lądu.
Piotr S.
Posty: 2289
Rejestracja: 2006-05-24, 18:48

Re: Coronavirus disease (COVID-19) outbreak

Post autor: Piotr S. »

jak myślicie odpisze ?

marek8
Posty: 1940
Rejestracja: 2011-07-01, 12:22

Re: Coronavirus disease (COVID-19) outbreak

Post autor: marek8 »

Smutne to wszystko bo własnie sobie czytam o takiej mocno zapomnianej "epidemii" pospolitych "blondynek" z 1914, gdzie nadgorliwi acz wpływowi weterynarze zdołali przekonać rząd Rzeszy do potrzeby natychmiastowych działań i masowego bicia tych zwierząt... W jakie dwa lata później półgębkiem przyznano, że nie do końca trafnie oceniono charakter tego konkretnego zagrożenia... I nie wdając się w rozważania na temat bezsensownego pozbawienia się zapasów jedzenia w warunkach blokady jakby dla żartu chyba rozpoczęto prekursorski ekologiczny program w postaci dodawania do kiełbasy niewyborczej trocin (z cesarską gwarancją 3% mięsa). Nieważne zatem czy ktoś jest za czy przeciw - bardziej niepokojące jest to, że dotychczasowe "przekonywanie" idzie w drastycznym tempie w kierunku zupełnie nieadekwatnego do skali zagrożenia (bo kto i jak potrafi to na serio określić) grożenia i zmuszania do zachowań wbrew obowiązującemu prawu, które dodatkowo obchodzone jest przez rządy w stopniu i skali zupełnie nieporównywalnej nawet z rodzimym cwaniactwem... :bije:
To jest niepokojące i na razie nam jeszcze bardzo daleko do możliwych rozwiązań zagranicznych...
Mamy relatywnie "dobrą" sytuacje, że rządzący mają otwartych tyle frontów, że jedno więcej nietrafione rozwiązanie potencjalnie mogłoby doprowadzić kraj do jakiej "nocnej zmiany" tyle, że na serio więc się nad każdym posunięciem zastanowią z 200 razy... Jak widać bycie takim nieco kulawym tygryskiem (osiołkiem lub owieczką - co kto woli...) ma też swoje pewne plusy... Ale ostatecznie i tak skończy się drastycznym ograniczeniem praw obywatelskich w sposób trwały - bo co jak co ale akurat pokusa władzy, że ja mogę np. kazać Napoleonowi milczeć bezwględnie i na czas nieokreślony jest tak kusząca, że może ni byłbym w stanie się powstrzymać przed takim w sumie niewinnym rozwiązaniem? A niektórzy lubią "porządzić" na serio... i raz zasmakowawszy w "rozwiązanich sanitarnych/epidemiologicznych moga nie być w stanie żyć bez dającej im tyle satysfakcji sytuacji... Sam Covid-19 i stosunek do czepionek może stać się tu zupełnie bez znaczenia bo jeżeli faktycznie będzie jakie zagrożenie z tym związane do ono dopiero przed nami... I sumie co szkodzi powiedzieć - niech żyją czepionki?
Napoleon
Posty: 3981
Rejestracja: 2006-04-21, 14:07
Lokalizacja: Racibórz

Re: Coronavirus disease (COVID-19) outbreak

Post autor: Napoleon »

No cóż, klasyczny trolling.
Nie. Merytoryczne pytanie. Jak najbardziej związane z tematem. Po prostu przy tym słowotoku chciałbym znać opinie autora/autorów w rzeczonej sprawie. Bo się gubię (jak wspomniałem, lotność tych wypowiedzi a jednocześnie ich głębia przekracza zdolność pojmowania mego ograniczonego umysłu). To nie jest w żadnym wypadku trolling. Ale jak widzę, odpowiedzi się nie doczekam. Dziwne, ale tego się spodziewałem... Choć jakąś nadzieję miałem, że ktoś mi może jednak odpowie.
ODPOWIEDZ