dws.org.pl

czyli hobby, kultura, sztuka, wścieklizna i w ogóle offtopic...

Moderator: nicpon

ptasznik
Posty: 368
Rejestracja: 2015-06-15, 23:05

Re: dws.org.pl

Post autor: ptasznik »

SmokEustachy pisze: 2021-07-05, 16:21 W związku z tym postanowiłem zrobić zdjęcie waszego ulubionego działa:
Ciekawe. Dwa zdjęcia działa, na których jest DWA RÓŻNE działy.
Awatar użytkownika
SmokEustachy
Posty: 4057
Rejestracja: 2004-01-06, 14:28
Lokalizacja: Oxenfurt
Kontakt:

Re: dws.org.pl

Post autor: SmokEustachy »

Wojciech Łabuć pisze: 2021-07-06, 06:25 Marmik zgadzam się, że ekstremizm z którejkolwiek strony jest zły. Ale w tym wątku ze strony Smoka pojawiały się zarzuty o "skeciarstwo szczepionkowe" nawet pod postami, gdzie nie było o Covid, a tym bardziej o szczepionkach, mowy. I generalnie cokolwiek o DWS dla Smoka podpadało pod tą kategorię. /.../
Projekcja

Dodano po 40 minutach 39 sekundach:
Marmik pisze: 2021-07-06, 02:26 /.../
Może trochę nie jestem w temacie, bo nie śledzę tego wątku, ale chciałbym tylko podkreślić jedną sprawę. Wszystkim mającym pewne (dotyczące wielu zagadnień związanych z pandemią) wątpliwości przypisuje się absurdalne łatki płaskoziemców, ludzi negujących prawa fizyki i ogólnie wioskowych głupków co to nie rozróżniają ptaka od krzaka. Oczywiście pewnie jest jakaś grupa, którą można byłoby podciągnąć pod takie łatki, ale w moim przekonaniu (niepopartym żadnymi badaniami) to tylko niewielki odsetek ludzi o - nazwijmy to - sceptycznym nastawieniu.
Nie chodzi o negowanie istnienia wirusa, nie chodzi o negowanie istnienia choroby, nie chodzi o negowanie jej przebiegu i powikłań. To wszystko jest faktem i co do tego jest bardzo niewiele wątpliwości.
Natomiast, po ponad roku od wybuchu pandemii, można mieć coraz więcej wątpliwości co do zasadności i skuteczności przyjętych metod walki z pandemią i o ile rok temu ludzie wpędzeni w histeryczną wręcz panikę potulnie nie zadawali pytań, o tyle dziś tych pytań jest coraz więcej. Dotyczą one samej choroby, szczepień, metod "walki" z pandemią i przyjmowanych regulacji prawnych.
Histeria szczepionkowa nakręca wspomnianą postawę sceptyczną
Awatar użytkownika
Radeckij
Posty: 186
Rejestracja: 2006-02-05, 16:03
Lokalizacja: Tęczoburg

Re: dws.org.pl

Post autor: Radeckij »

Marmik pisze: 2021-07-06, 02:26 Może trochę nie jestem w temacie, bo nie śledzę tego wątku, ale chciałbym tylko podkreślić jedną sprawę. Wszystkim mającym pewne (dotyczące wielu zagadnień związanych z pandemią) wątpliwości przypisuje się absurdalne łatki płaskoziemców, ludzi negujących prawa fizyki i ogólnie wioskowych głupków co to nie rozróżniają ptaka od krzaka. Oczywiście pewnie jest jakaś grupa, którą można byłoby podciągnąć pod takie łatki, ale w moim przekonaniu (niepopartym żadnymi badaniami) to tylko niewielki odsetek ludzi o - nazwijmy to - sceptycznym nastawieniu.
Nie chodzi o negowanie istnienia wirusa, nie chodzi o negowanie istnienia choroby, nie chodzi o negowanie jej przebiegu i powikłań. To wszystko jest faktem i co do tego jest bardzo niewiele wątpliwości.
Widzisz, ja tylko dopasowuję styl dyskusji do dyskutantów. Skoro oni wszystkich ludzi pochwalających szczepienia wrzucają do woreczka "sekty covidziarskiej", to ja sobie wszystkich przeciwników szczepień wrzucam do woreczka "foliarzy". Proste. Z chłopem trzeba po chłopsku, z idiotą po idiocku.
Marmik pisze: 2021-07-06, 02:26
Natomiast, po ponad roku od wybuchu pandemii, można mieć coraz więcej wątpliwości co do zasadności i skuteczności przyjętych metod walki z pandemią i o ile rok temu ludzie wpędzeni w histeryczną wręcz panikę potulnie nie zadawali pytań, o tyle dziś tych pytań jest coraz więcej. Dotyczą one samej choroby, szczepień, metod "walki" z pandemią i przyjmowanych regulacji prawnych.
Ależ oczywiście. Punktuję debilne rozwiązania przyjmowane przez rząd od ponad roku. Co do regulacji prawnych - dopiero co sąd orzekł, że zakaz zgromadzeń ogłoszony przez premiera na konferencji prasowej był nielegalny. bo powinien być wprowadzony drogą ustawy. Wiadomo było o tym wcześniej, sąd po prostu potwierdził, że w Polsce JEDNAK obowiązuje jeszcze jakiś ład prawny. Czy premier wysyłający policjantów i żandarmerię do pałowania legalnych zgromadzeń, poniesie konsekwencje? Nie zanosi się. Czy wicepremier wzywający do organizowania bojówek i szczujący swoich zwolenników na protestujące dzieciaki, odpowie kiedykolwiek przed sądem. Nie zanosi się.

A to tylko jeden z tysiąca elementów, które można kwestionować.
Marmik pisze: 2021-07-06, 02:26 O ile rok temu przed osobą z pozytywnym wynikiem testu zamykano drzwi gabinetów lekarskich jak bramy miast przed trędowatymi w średniowieczu, a pół roku później ubierano kosmiczny skafander i odkażano gabinet pół dnia, o tyle dziś lekarz przyjmie bez gadania, ubrany w jednorazowy fartuch rękawiczki i maseczkę (nawet nie ffp3). Choć to choroba zakaźna i to jednak droga zakażenia nie jest aż tak łatwa i błyskawiczna jak kreślono, gdy przez media tygodniami wytwarzano w ludziach uczucie przerażania.
Wiemy o chorobie więcej niż rok temu. Maseczki u obu spotykających się osób zmniejszają szansę przeniesienia choroby o rząd wielkości, rękawiczki podobnie, a dzięki zaszczepieniu lekarz nie musi się martwić, że po spotkaniu z chorą osobą ma np. 1% szansy na zgon ( bo tyle wynosi prawdopodobieństwo zgonu w jego grupie wiekowej).
Marmik pisze: 2021-07-06, 02:26 Pomijając wszelkie inne wątpliwości nadal jedynie ogólnikami posługują się osoby przekonujące, że szczepienie dzieci jest potrzebne i że potencjalnie przyniesie więcej korzyści niż szkód. Sam znam przykład gdy 16-latek toczy o szczepienie "walkę" z rodzicem, który jest świecie przekonany, że to jedyna możliwość. Prawdopodobnie szansa na ciężkie zachorowanie na CoViD (a może i nawet w ogóle na zakażenie) dla tego chłopaka jest porównywalnego rzędu wielkości co zakażenie się wirusem HIV, czy HCV. Nie moja sprawa (wszak jest dobrowolność), ale to obrazuje obecną sytuację, gdy ciągle nie na to co trzeba skierowana jest uwaga opinii publicznej.
Dowcip polega na tym, że tu miesza się polityka ze statystyką. Zaszczepienie osób zagrożonych (grupy podwyższonego ryzyka i seniorzy) powinno zamknąć problem. Objawy chorobowe wśród młodzieży to całkowity margines, dzieciaki zasadniczo przechodzą zakażenie bezobjawowo. Tyle statystyki. Ale polityka jest taka, że dzieciaki mogą przenosić chorobę, a główna grupa ryzyka, seniorzy, nie szczepi się tak chętnie, jak należy. Stąd próby zwiększenia bezpieczeństwa seniorów przez szczepienie młodych, co dla mnie jest debilizmem. Każdy kto chce się zaszczepić, może to zrobić. Jak ktoś nie chce - wie czym ryzykuje, może sprawdzić czy w jego grupie wiekowej śmiertelność wynosi 0,02% czy 25%.
Róbmy swoje! Pewne jest to jedno, że
Róbmy swoje! Bo jeżeli ciut się chce,
Drobiazgów parę się uchowa: Kultura, sztuka, wolność słowa, Kochani
Róbmy swoje!
Awatar użytkownika
Marmik
Posty: 4606
Rejestracja: 2006-04-30, 23:49
Lokalizacja: Puck

Re: dws.org.pl

Post autor: Marmik »

Radeckij pisze: 2021-07-17, 11:27Wiemy o chorobie więcej niż rok temu. Maseczki u obu spotykających się osób zmniejszają szansę przeniesienia choroby o rząd wielkości, rękawiczki podobnie, a dzięki zaszczepieniu lekarz nie musi się martwić, że po spotkaniu z chorą osobą ma np. 1% szansy na zgon ( bo tyle wynosi prawdopodobieństwo zgonu w jego grupie wiekowej).
Nie wiem jak to wyliczyłeś. Znam kilkunastu lekarzy, którzy przyjęli lub odwiedzili w domu więcej niż 100 chorych i nie tylko nie zmarli, ale nawet się nie zarazili... i to bez szczepionki. Na zgon po spotkaniu to proszę Ciebie mieli może 0,001% szans - tak strzelam, bo nawet finalnie mając dane, że CoViD w Polsce przyczynił się (oficjalnie tak się to ujmuje) do śmierci 231 lekarzy to kompletnie nic nie wiadomo ani o strukturze wiekowej, ani o tym czy pracowali, czy też były to osoby z prawem do wykonywania zawodu po 60/70-tce, które w pandemii odeszły z pracy, a zakaziły się nie związku z wykonywaniem pracy itd, itp.
Wiemy natomiast, że wirusem od początku pandemii zakaziło się około 18 procent lekarzy mających ważne prawo do wykonywania zawodu. Przy czym należy mieć na uwadze, że jest to najlepiej zdiagnozowana grupa zawodowa w Polsce i sytuacja taka, że musielibyśmy coś mnożyć przez 4 czy 10 (jak w przypadku reszty populacji) tu nie zachodzi.
Radeckij pisze: 2021-07-17, 11:27Stąd próby zwiększenia bezpieczeństwa seniorów przez szczepienie młodych, co dla mnie jest debilizmem. Każdy kto chce się zaszczepić, może to zrobić. Jak ktoś nie chce - wie czym ryzykuje, może sprawdzić czy w jego grupie wiekowej śmiertelność wynosi 0,02% czy 25%.
:ok: Sam bym tego lepiej nie ujął.
To co dla innych jest brzegiem morza, dla marynarza jest brzegiem lądu.
Awatar użytkownika
Radeckij
Posty: 186
Rejestracja: 2006-02-05, 16:03
Lokalizacja: Tęczoburg

Re: dws.org.pl

Post autor: Radeckij »

Marmik pisze: 2021-07-17, 15:42 Nie wiem jak to wyliczyłeś. Znam kilkunastu lekarzy, którzy przyjęli lub odwiedzili w domu więcej niż 100 chorych i nie tylko nie zmarli, ale nawet się nie zarazili... i to bez szczepionki. Na zgon po spotkaniu to proszę Ciebie mieli może 0,001% szans - tak strzelam, bo nawet finalnie mając dane, że CoViD w Polsce przyczynił się (oficjalnie tak się to ujmuje) do śmierci 231 lekarzy to kompletnie nic nie wiadomo ani o strukturze wiekowej, ani o tym czy pracowali, czy też były to osoby z prawem do wykonywania zawodu po 60/70-tce, które w pandemii odeszły z pracy, a zakaziły się nie związku z wykonywaniem pracy itd, itp.
Wartości 1% użyłem jako przykładowej - byłaby zapewne właściwa dla lekarza w przedziale wiekowym 60+ lat. Nie upieram się przy niej, bo była przykładowa - stąd ten skrócik "np." :wink:
Róbmy swoje! Pewne jest to jedno, że
Róbmy swoje! Bo jeżeli ciut się chce,
Drobiazgów parę się uchowa: Kultura, sztuka, wolność słowa, Kochani
Róbmy swoje!
Awatar użytkownika
jogi balboa
Posty: 2754
Rejestracja: 2007-01-18, 16:39

Re: dws.org.pl

Post autor: jogi balboa »

Marmik pisze: 2021-07-17, 16:42 CoViD w Polsce przyczynił się (oficjalnie tak się to ujmuje) do śmierci
Wy tu ciągle o śmierci a są też pozytywy. I to jakie. Może nie oficjalnie, ale bez dwuch zdań realnie CoViD przyczynił się na świecie do spadku zachorowań na wiele innych, nawet nieuleczalnych chorób i schorzeń, a nawet a może zwłaszcza, wiele dolegliwości a nawet same procesy starzenia się. A szczepionka ponoć wręcz odmładza lepiek niż wszystkie super kremy razem wzięte :-D
Awatar użytkownika
Peperon
Posty: 5671
Rejestracja: 2010-11-05, 14:52
Lokalizacja: z Krakowa

Re: dws.org.pl

Post autor: Peperon »

To, że ludzie są odcięci od lekarzy nie oznacza, że są zdrowi...
Wystarczy posłuchać co mówią np. onkolodzy.
Ludzkość dzieli się na trzy części.
Żywych, zmarłych i tych co na morzu.
Awatar użytkownika
jogi balboa
Posty: 2754
Rejestracja: 2007-01-18, 16:39

Re: dws.org.pl

Post autor: jogi balboa »

Oni się guzik znają. Głosem prawdy, całej prawdy i tylko prawdy, są premierzy państwa, ministrowie zdrowia i ich doradcy do spraw epidemi covid. A oni mówią: "Choroby raka to był spisek masońskiej loży onkologów cyklistów, tak naprawdę ci ludzie chorują na covid, bo się nie zaszeczepili".
ptasznik
Posty: 368
Rejestracja: 2015-06-15, 23:05

Re: dws.org.pl

Post autor: ptasznik »

Powtórka z rozrywki ?
Załączniki
Zrzut ekranu (109).png
Zrzut ekranu (109).png (46.68 KiB) Przejrzano 1949 razy
Wojciech Łabuć
Posty: 550
Rejestracja: 2020-04-15, 12:17

Re: dws.org.pl

Post autor: Wojciech Łabuć »

Wygasł certyfikat najprawdopodobniej. Stronka działa.
Awatar użytkownika
SmokEustachy
Posty: 4057
Rejestracja: 2004-01-06, 14:28
Lokalizacja: Oxenfurt
Kontakt:

Re: dws.org.pl

Post autor: SmokEustachy »

ptasznik pisze: 2021-08-03, 15:47 Powtórka z rozrywki ?
LOL nienawiść.
Speedy
Posty: 462
Rejestracja: 2004-07-23, 15:24
Lokalizacja: Wawa

Re: dws.org.pl

Post autor: Speedy »

ptasznik pisze: 2021-08-03, 15:47 Powtórka z rozrywki ?
Był problem z certyfikatem. Jakoś pod wieczór został naprawiony. Już działa normalnie.
Pozdro
Speedy
ptasznik
Posty: 368
Rejestracja: 2015-06-15, 23:05

Re: dws.org.pl

Post autor: ptasznik »

Speedy pisze: 2021-08-04, 00:14
ptasznik pisze: 2021-08-03, 15:47 Powtórka z rozrywki ?
Był problem z certyfikatem. Jakoś pod wieczór został naprawiony. Już działa normalnie.
Dzięki. Uffff

Dodano po 5 minutach 25 sekundach:
SmokEustachy pisze: 2021-08-03, 22:47
ptasznik pisze: 2021-08-03, 15:47 Powtórka z rozrywki ?
LOL nienawiść.
Wcale nie.
Awatar użytkownika
Gregski
Posty: 808
Rejestracja: 2006-01-27, 21:47
Lokalizacja: Na Kociewiu albo na morzu

Re: dws.org.pl

Post autor: Gregski »

Znowu padło?
Wśród ludzi człowiek dziczeje.
Waldemar Łysiak
greg_tank
Posty: 64
Rejestracja: 2021-05-21, 23:06

Re: dws.org.pl

Post autor: greg_tank »

Na to wygląda :(
ODPOWIEDZ