dws.org.pl

czyli hobby, kultura, sztuka, wścieklizna i w ogóle offtopic...

Moderator: nicpon

cieciwa
Posty: 106
Rejestracja: 2004-09-21, 13:03

Re: dws.org.pl

Post autor: cieciwa »

już znowu nie działa.
Co do haseł i dostępu - to raczej (my, szaraczki) się nie dowiemy.
szafran
Posty: 2195
Rejestracja: 2007-05-25, 19:27
Lokalizacja: Sopot

Re: dws.org.pl

Post autor: szafran »

Uffff. Tutaj zrobi się luźniej kiedy aktyw partyjny wróci do swojego ogródka :)
Awatar użytkownika
Radeckij
Posty: 186
Rejestracja: 2006-02-05, 16:03
Lokalizacja: Tęczoburg

Re: dws.org.pl

Post autor: Radeckij »

szafran pisze: 2021-06-28, 11:36 Uffff. Tutaj zrobi się luźniej kiedy aktyw partyjny wróci do swojego ogródka :)
A co, przeprowadzasz się do Torunia?
Jesteś przykładem, na którym tłumaczę znajomym, jakim cudem PZPR miało poparcie w kraju mimo całego gówna, które robili...
Róbmy swoje! Pewne jest to jedno, że
Róbmy swoje! Bo jeżeli ciut się chce,
Drobiazgów parę się uchowa: Kultura, sztuka, wolność słowa, Kochani
Róbmy swoje!
szafran
Posty: 2195
Rejestracja: 2007-05-25, 19:27
Lokalizacja: Sopot

Re: dws.org.pl

Post autor: szafran »

Wracaj już do swoich tęczowych i czerwonych koleżanek z DWS.
Awatar użytkownika
Radeckij
Posty: 186
Rejestracja: 2006-02-05, 16:03
Lokalizacja: Tęczoburg

Re: dws.org.pl

Post autor: Radeckij »

szafran pisze: 2021-06-28, 15:23 Wracaj już do swoich tęczowych i czerwonych koleżanek z DWS.
Ale mi tu dobrze! Świetne miejsce do uprawiania sportu, np. rzut myślowym granatem w taliba wychodzi tu świetnie :-D
Róbmy swoje! Pewne jest to jedno, że
Róbmy swoje! Bo jeżeli ciut się chce,
Drobiazgów parę się uchowa: Kultura, sztuka, wolność słowa, Kochani
Róbmy swoje!
Awatar użytkownika
SmokEustachy
Posty: 4479
Rejestracja: 2004-01-06, 14:28
Lokalizacja: Oxenfurt
Kontakt:

Re: dws.org.pl

Post autor: SmokEustachy »

realizacja swoich potrzeb religijnych poprzez kult szczepionki nie zyska tu uznania.
Tak do Ciebie mówię Radeckij i o Tobie.

Dodano po 25 sekundach:
szafran pisze: 2021-06-28, 15:23 Wracaj już do swoich tęczowych i czerwonych koleżanek z DWS.
Żarło żarło i zdechło znowu.
Wojciech Łabuć
Posty: 572
Rejestracja: 2020-04-15, 12:17

Re: dws.org.pl

Post autor: Wojciech Łabuć »

Nie zdechło. Dla tych co chcą czytać ze zrozumieniem, zamiast bić pianę po próżnicy z powodu nienawiści, jest nawet informacja dlaczego czasem będą błędy i forum będzie działało wolniej.

Radeckij nawet zalinkował info na DWS:

https://www.dws.org.pl/viewtopic.php?f= ... 7#p1923087

P.S. Przepraszam za offtop ale czy SmokEustachy lub Szafran mogą wytłumaczyć osobie głęboko wierzącej na czym polega obrona wartości chrześcijańskich przez szerzenie nienawiści? Przecież to kwintesencja zaprzeczania tym wartościom. Nie jesteśmy świętymi, nie musimy lubić i kochać wszystkich ale nie wycierajmy sobie gęby wiarą i nie zasłaniajmy się nią łamiąc przy tym głównych przykazań i głównego przesłania. Mamy kochać bliźniego swego. Jeśli nie damy rady to przynajmniej szanujmy go. Tego nie zmienia różnica poglądów, zdań, kolor skóry czy "tęcza" lub jej brak. Dla osób, które tego nie rozumieją podpowiadam, że koncentrowanie się na bardziej radykalnym podejściu i ignorowanie tego czego nauczał Jezus nie jest tak bardzo wartościami chrześcijańskimi jak judaistycznymi. No chyba, że chcemy iść drogą "wartości chrześcijańskich" jak to miało miejsce jeszcze do niedawna w Irlandii czy Kanadzie choćby.
Awatar użytkownika
SmokEustachy
Posty: 4479
Rejestracja: 2004-01-06, 14:28
Lokalizacja: Oxenfurt
Kontakt:

Re: dws.org.pl

Post autor: SmokEustachy »

Wojciech Łabuć pisze: 2021-06-28, 17:53 Nie zdechło. Dla tych co chcą czytać ze zrozumieniem, zamiast bić pianę po próżnicy z powodu nienawiści, jest nawet informacja dlaczego czasem będą błędy i forum będzie działało wolniej.

Radeckij nawet zalinkował info na DWS:

https://www.dws.org.pl/viewtopic.php?f= ... 7#p1923087
Musisz być zalogowanym użytkownikiem, żeby przeglądać ten dział.
P.S. Przepraszam za offtop ale czy SmokEustachy lub Szafran mogą wytłumaczyć osobie głęboko wierzącej na czym polega obrona wartości chrześcijańskich przez szerzenie nienawiści?
Jakiej nienawiści? Toczymy se z was bekę, która jest uzasadniona bo forum wasze leżało i kwiczało przez miesiąc.
Przecież to kwintesencja zaprzeczania tym wartościom. Nie jesteśmy świętymi, nie musimy lubić i kochać wszystkich ale nie wycierajmy sobie gęby wiarą i nie zasłaniajmy się nią łamiąc przy tym głównych przykazań i głównego przesłania. Mamy kochać bliźniego swego. Jeśli nie damy rady to przynajmniej szanujmy go. Tego nie zmienia różnica poglądów, zdań, kolor skóry czy "tęcza" lub jej brak. Dla osób, które tego nie rozumieją podpowiadam, że koncentrowanie się na bardziej radykalnym podejściu i ignorowanie tego czego nauczał Jezus nie jest tak bardzo wartościami chrześcijańskimi jak judaistycznymi. No chyba, że chcemy iść drogą "wartości chrześcijańskich" jak to miało miejsce jeszcze do niedawna w Irlandii czy Kanadzie choćby.
Kultyzm szczepionkowy jest śmieszny.
Wojciech Łabuć
Posty: 572
Rejestracja: 2020-04-15, 12:17

Re: dws.org.pl

Post autor: Wojciech Łabuć »

Kultyzm szczepionkowy jest śmieszny.
??? Gdzie ty tam coś o szczepionkach widziałeś?
Jakiej nienawiści? Toczymy se z was bekę, która jest uzasadniona bo forum wasze leżało i kwiczało przez miesiąc.
Według PWN:

nienawiść «uczucie silnej niechęci, wrogości do kogoś lub do czegoś»

Jeśli dla Ciebie to "beka" to niech i tak będzie ale nadal to to samo co "nienawiść".

Kolejnym trudnym do zrozumienia dla mnie aspektem jest to, że skoro DWS nie jest "twoim" forum i nie logujesz się tam to jaki sens ma "beka"? Po co marnować czas i energię? I jak to się nadal ma do wspomnianych wcześniej "wartości chrześcijańskich"? Smuci mnie to jak "komuna mentalna" przeszła nawet na kwestie wiary i wykoleiła ją do komuszego "kto nie jest z nami jest przeciw nam". Niestety zbyt często występuje to także ze strony "opozycji". Ale widocznie lepiej jest tak dać się podzielić politykom bo wtedy politykom wystarczy szczuć "wyznawców" zamiast porządnie rządzić czy być sensowną opozycją.

Wracając do DWS to działa. Zauważyłem, że czasem nie otwierają się niektóre tematy ale jak napisał mój imiennik i zbawca forum DWS po pewnym czasie da się je otworzyć.
Awatar użytkownika
Radeckij
Posty: 186
Rejestracja: 2006-02-05, 16:03
Lokalizacja: Tęczoburg

Re: dws.org.pl

Post autor: Radeckij »

SmokEustachy pisze: 2021-06-28, 16:27 realizacja swoich potrzeb religijnych poprzez kult szczepionki nie zyska tu uznania.
"Kult szczepionki"? Czymże on się objawia?
Chciałbym poznać opinię czciciela "dobrej zmiany", "nowego ładu", czy jak tam się ten wasz bolszewizm obecnie nazywa.
Wojciech Łabuć pisze: 2021-06-28, 19:00 nienawiść «uczucie silnej niechęci, wrogości do kogoś lub do czegoś»

Jeśli dla Ciebie to "beka" to niech i tak będzie ale nadal to to samo co "nienawiść".
Pamiętaj, że SmokEustachy był swojego czasu użytkownikiem forum dws, i to aktywnym - do czasu...
Dziwisz się takiej piaskownicowej nienawiści do kolegów z dawnej piaskownicy? Dla mnie, po wzięciu poprawki na emocjonalny rozwój Smoka, jest zrozumiała.

WPIS WOJTKA84, który pracuje nad przywróceniem forum do dawnej świetności:
Najpierw odpowiednie zastrzeżenie. Nie jestem administratorem i nie opiekuję się forum, więc wszelkie reklamacje proszę zgłaszać gdzie indziej. Ale skoro mam nadal (jakoś nikt mi nie zdjął) dostępy, to wczoraj spróbowałem naprawić forum i częściowo się udało.

Awaria, która dotknęła forum w maju i czerwcu wynika z nieprawidłowego działania generatora stylów forum. Dlaczego źle działa? Nie wiem. Pewnie jakiś niuans w konfiguracji serwera, coś co nie powinno na nic wpłynąć, a na nieco już leciwą (2008) wersję skryptu forum wpłynęło. Za każdym razem, kiedy odwiedzamy forum generują się jakieś pliki tymczasowe i te pliki nie zawsze generują się poprawnie. Konieczne jest ich czyszczenie co jakiś czas (po każdym błedzie), a tych błędów jest sporo w różnych plikach (raz problem jest z wiadomościami, innym razem z przeglądaniem postów - brak stylów, jeszcze innym ze stroną główną - i to widać najbardziej, bo nie wyświetla się wcale).

Plan.
1. Póki co staram się znaleźć przyczynę problemu. To oznacza, że pozwolę błędom czasami wyskakiwać i bardzo proszę nie zgłaszać do mnie kolejnych "nie działają wiadomości". Jeśli akurat nie działają, to mają nie działać, a ja staram się sprawdzić, dlaczego.
2. Jeśli nie znajdę problemu i uruchomię jakoś na dniach mechanizm, który czyści pliki tymczasowe agresywnie i często. Forum będzie momentami nieco wolniej działało (bo pliki tymczasowe pomagają forum działać szybciej), ale każda awaria sama usunie się w kilka minut.
3. Pomyślę o jakimś rozwiązaniu stałym.

Jednocześnie bardzo proszę o niezasypywanie mnie wnioskami o poprawki i sugestiami. Przypominam, że nie jestem tutaj administratorem. Ani technicznym ani zwykłym. Jeśli któryś z powyższych się pojawi, to będzie właściwym adresem do zgłoszeń.

Jeśli ktoś czuje niepewność w kwestii wiedzy zgromadzonej na forum to śpieszę upewnić Was, że kompletna kopia zapasowa wszystkiego od początku forum do wczoraj została wykonana i gdyby z jakiś powodów forum padło (nie zawsze będę miał urlop, czas i chęć wracać jako ad-hoc-naprawiacz), to wszystko starsze zostanie gdzieś udostępnione w formie archiwum. Nie zgonie.

PS
Proszę mi nie pisać, że to kwestia zmiany wersji php. Forum chodzi na starym PHP i ta wersja nie była aktualizowana od 2017.
Proszę mi nie pisać, że to kwestia skryptu by Przemo. Z by Przemo odeszliśmy 13 lat temu i sam robiłem migrację, jak jeszcze byłem administratorem technicznym.
Generalnie... proszę by besserwisserzy pomogli pracą, a nie dobrymi radami :twisted: albo dali pracować, bo ja tu mam urlop i chciałbym to naprawić, a nie zajmować się przepraszaniem za to, że "mam tu burdel".
Róbmy swoje! Pewne jest to jedno, że
Róbmy swoje! Bo jeżeli ciut się chce,
Drobiazgów parę się uchowa: Kultura, sztuka, wolność słowa, Kochani
Róbmy swoje!
Awatar użytkownika
SmokEustachy
Posty: 4479
Rejestracja: 2004-01-06, 14:28
Lokalizacja: Oxenfurt
Kontakt:

Re: dws.org.pl

Post autor: SmokEustachy »

Wojciech Łabuć pisze: 2021-06-28, 19:00
Kultyzm szczepionkowy jest śmieszny.
??? Gdzie ty tam coś o szczepionkach widziałeś?
Jakiej nienawiści? Toczymy se z was bekę, która jest uzasadniona bo forum wasze leżało i kwiczało przez miesiąc.
Według PWN:

nienawiść «uczucie silnej niechęci, wrogości do kogoś lub do czegoś»

Jeśli dla Ciebie to "beka" to niech i tak będzie ale nadal to to samo co "nienawiść".
Beka to jest beka. Nie nienawiść. Drzemy se z was łacha.
Kolejnym trudnym do zrozumienia dla mnie aspektem jest to, że skoro DWS nie jest "twoim" forum i nie logujesz się tam to jaki sens ma "beka"?
Dostarcza rozrywki.
Wiesz ile włożyłem w to forum w ogóle?
Po co marnować czas i energię?
Po to samo co to:

I jak to się nadal ma do wspomnianych wcześniej "wartości chrześcijańskich"? Smuci mnie to jak "komuna mentalna" przeszła nawet na kwestie wiary i wykoleiła ją do komuszego "kto nie jest z nami jest przeciw nam". Niestety zbyt często występuje to także ze strony "opozycji". Ale widocznie lepiej jest tak dać się podzielić politykom bo wtedy politykom wystarczy szczuć "wyznawców" zamiast porządnie rządzić czy być sensowną opozycją.

Wracając do DWS to działa. Zauważyłem, że czasem nie otwierają się niektóre tematy ale jak napisał mój imiennik i zbawca forum DWS po pewnym czasie da się je otworzyć.
Akurat nie działało jak sprawdzałem. Moja wina?
Awatar użytkownika
SmokEustachy
Posty: 4479
Rejestracja: 2004-01-06, 14:28
Lokalizacja: Oxenfurt
Kontakt:

Re: dws.org.pl

Post autor: SmokEustachy »

Wojciech Łabuć pisze: 2021-06-28, 19:00
Kultyzm szczepionkowy jest śmieszny.
??? Gdzie ty tam coś o szczepionkach widziałeś?

/..../
A choćby i tutaj:
viewtopic.php?f=16&t=9178&start=96
Wracając do DWS to działa. Zauważyłem, że czasem nie otwierają się niektóre tematy ale jak napisał mój imiennik i zbawca forum DWS po pewnym czasie da się je otworzyć.
Mówiłem sekta...
Zbawca forum LOL.
Awatar użytkownika
Radeckij
Posty: 186
Rejestracja: 2006-02-05, 16:03
Lokalizacja: Tęczoburg

Re: dws.org.pl

Post autor: Radeckij »

Dorozumiem, że "kult szczepionek" to coś w rodzaju "kultu mycia rąk" czy "kultu nie rzucania śmieci pod siebie"? Procedura (czy też sama koncepcja) przeraża i budzi moralny sprzeciw?
Róbmy swoje! Pewne jest to jedno, że
Róbmy swoje! Bo jeżeli ciut się chce,
Drobiazgów parę się uchowa: Kultura, sztuka, wolność słowa, Kochani
Róbmy swoje!
Wojciech Łabuć
Posty: 572
Rejestracja: 2020-04-15, 12:17

Re: dws.org.pl

Post autor: Wojciech Łabuć »

Smoku cytujesz moją wypowiedź, w której nie ma nic o szczepionkach. I teraz to potwierdzasz, linkując inne wypowiedzi.

Co do DWS to po prostu ociekasz nienawiścią. W dodatku zaliczasz wszystkie osoby które tam się udzielają do tej samej grupy - "sekta". Bo niby wszyscy mają być szczepionkowo-błyskawiczno-wstawdowolnezczymSmoksięniezgadza sektą. A to nie jest prawda. Na DWS masz bardzo różne osoby. Także o poglądach tożsamych czy zbliżonych do Twoich. Niektórzy nawet piszą na tym forum. Tylko nie wykazują się brakiem kultury osobistej i nie łamią regulaminu wyzywając i obrażając innych.
Beka to jest beka. Nie nienawiść. Drzemy se z was łacha.
A co na to WSJP?
ktoś wyśmiewa się z kogoś lub czegoś w prymitywny lub nawet chamski sposób
Swoją drogą to DWS, podobnie jak to forum, jest sektą. Ludzi "zakręconych pozytywnie" odnośnie historii czy marynistyki. I aby Ci ludzie mogli wymieniać się poglądami oraz aby for nie stoczyły się należy moderować i nie pozwalać aby poziom dyskusji spadł do poziomu osobistych ataków i wyzwisk. Po raz kolejny piszę, że my nie musimy się nawet lubić. Ale nie wolno przekraczać pewnych poziomów braku kultury osobistej. Bo tak długo jak ludzie w swoim wyrażaniu poglądów i opinii nie łamią regulaminu tak długo mają prawo pisać na forum i oczekiwać od moderacji reakcji na wyzwiska, chamskie odzywki, itp.

Bez względu na to co myślisz o użytkownikach DWS, zespole modów i administratorów to DWS ma sporą wartość merytoryczną. Czy najlepsze czasy ma przed czy za sobą nic tu nie zmieni. Osobiście trzymam kciuki, aby DWS jak najdłużej istniał. I aby jak najdłużej był forum historycznym a nie platformą do równania innych z ziemią i obrzucania błotem z powodów politycznych. Czy społeczno-socjalnych, bo ktoś jest inny lub ma inne poglądy na dowolny temat. Patrząc na to, że po "powrocie" Wojtkowi 84 dziękowały również osoby, których nicków nigdy wcześniej nie widziałem to jest spora nadzieja, że jeszcze DWS nie wypaliło się do końca. Sam fakt, że tyle osób czekało i sprawdzało ponad miesiąc świadczy o sensie istnienia DWS.
Napoleon
Posty: 3981
Rejestracja: 2006-04-21, 14:07
Lokalizacja: Racibórz

Re: dws.org.pl

Post autor: Napoleon »

Przepraszam za offtop ale czy Smok Eustachy lub Szafran mogą wytłumaczyć osobie głęboko wierzącej na czym polega obrona wartości chrześcijańskich przez szerzenie nienawiści?
Dodajmy jeszcze pogardę. Zapomnieliście o niej Panowie, a to u owych "miłujących chrześcijan" rzecz równie ważna jak nienawiść.
Tak nawiasem, mam na ten temat własną hipotezę - to leczenie kompleksów. W ten sposób te osoby leczą jakieś swoje kompleksy, fobie itp. Ale to oczywiście tylko hipoteza.
Czy najlepsze czasy ma przed czy za sobą nic tu nie zmieni. Osobiście trzymam kciuki, aby DWS jak najdłużej istniał.
Każde (no, prawie) tego typu forum stanowi jakąś wartość. Zawsze jestem pełen podziwu dla tych, którym chce się coś podobnego robić. Bez względu na to jak im to później wychodzi. Bez względu też na to, czy później do tych działań wkradają się jakieś patologie czy nie.
Awatar użytkownika
SmokEustachy
Posty: 4479
Rejestracja: 2004-01-06, 14:28
Lokalizacja: Oxenfurt
Kontakt:

Re: dws.org.pl

Post autor: SmokEustachy »

Wojciech Łabuć pisze: 2021-06-29, 08:12 Smoku cytujesz moją wypowiedź, w której nie ma nic o szczepionkach. I teraz to potwierdzasz, linkując inne wypowiedzi.
/..../
Zadajesz jakieś pytania a potem się dziwisz że dostajesz odpowiedź. Niekonsekwentne.

Dodano po 3 minutach 5 sekundach:
szafran pisze: 2021-05-14, 09:07 Musisz mieć zaświadczenie o szczepieniu i używać forum z potrójną maseczką inaczej sekciarze covidowi nie wpuszczą ;)
Jeszcze kwestia zaimków jest. Moje zaimki to smik-smak-smok

Dodano po 7 minutach 38 sekundach:
Wojciech Łabuć pisze: 2021-06-29, 08:12 Smoku cytujesz moją wypowiedź, w której nie ma nic o szczepionkach. I teraz to potwierdzasz, linkując inne wypowiedzi.

Co do DWS to po prostu ociekasz nienawiścią. W dodatku zaliczasz wszystkie osoby które tam się udzielają do tej samej grupy - "sekta". Bo niby wszyscy mają być szczepionkowo-błyskawiczno-wstawdowolnezczymSmoksięniezgadza sektą. /../
Rozróżniasz w ogóle rozmówców: co kto mówi? Nie rozróżniasz.
Ja pisze że forum ma zbawcę?

Dodano po 41 minutach 20 sekundach:
Nie można pisać, że Święte Forum DWS zdechło. [1]W momencie kiedy padło. Święte Forum DWS nie zdycha jak pada tylko przechodzi w wyższą formę istnienia.

Przypisy:
[1] toż to świętokradztwo!!!
ODPOWIEDZ