dws.org.pl

czyli hobby, kultura, sztuka, wścieklizna i w ogóle offtopic...

Moderator: nicpon

Wojciech Łabuć
Posty: 572
Rejestracja: 2020-04-15, 12:17

Re: dws.org.pl

Post autor: Wojciech Łabuć »

SmokEustachy pisze: 2021-06-29, 14:07
Wojciech Łabuć pisze: 2021-06-29, 08:12 Smoku cytujesz moją wypowiedź, w której nie ma nic o szczepionkach. I teraz to potwierdzasz, linkując inne wypowiedzi.
/..../
Zadajesz jakieś pytania a potem się dziwisz że dostajesz odpowiedź. Niekonsekwentne.
Niekonsekwentne jest doklejanie do mojego postu, w którym nie było ani słowa o szczepionkach szczepionek. Jeszcze bardziej niekonsekwentne z twojej strony było zalinkowanie innego postu napisanego przez kogoś innego w ramach mojego pytania gdzie w moim poście napisałem cokolwiek o szczepionkach. Gdybym zarzucił Ci bycie komunistą i w ramach udowadniania tego zacząłbym cytować dzieła Lenina to świadczyłoby to o tym, że jesteś komunistą? Rozumiesz jak działa czytanie ze zrozumieniem i cytowanie odpowiedniej wypowiedzi? Nie jest to pisanie tego co Ci się wydaje i popieranie się przy tym cytowaniem postów napisanych przez kogokolwiek. Nie zadałem "jakiegoś" pytania tylko zapytałem gdzie w konkretnym moim poście, na który się powołałeś napisałem cokolwiek o szczepionkach.
Rozróżniasz w ogóle rozmówców: co kto mówi? Nie rozróżniasz.
W przeciwieństwie do Ciebie (patrz akapit powyżej) rozróżniam. Być może dlatego, że zaczynam wątpić abyś czytał posty, na które odpowiadasz. Raczej zakładasz co według Ciebie piszemy i odpowiadasz na swoje własne "wizje".
Nie można pisać, że Święte Forum DWS zdechło. [1]W momencie kiedy padło. Święte Forum DWS nie zdycha jak pada tylko przechodzi w wyższą formę istnienia.

Przypisy:
[1] toż to świętokradztwo!!!
Nie jest to świętokradztwo tylko pisanie nieprawdy. DWS było "zdechłe" a teraz działa. Przeszło do normalnego istnienia jak na forum przystało. Mogę czytać stare i nowy posty oraz pisać własne posty na forum. Przykro mi, jeśli Ci to sprawia przykrość ale sporo osób wyraziło radość z tego, że Wojtek 84 uratował forum. Oraz korzysta z forum. Co ciekawe to widzę nicki, których dawno lub praktycznie wcale nie było widać. Co świadczy o tym, że zgodnie z pewnym powiedzeniem "psy szczekają a karawana jedzie dalej". :lol:
Awatar użytkownika
Radeckij
Posty: 186
Rejestracja: 2006-02-05, 16:03
Lokalizacja: Tęczoburg

Re: dws.org.pl

Post autor: Radeckij »

@Wojciech Łabuć
Naprawdę uważasz, że dyskusja z nim ma sens?
Róbmy swoje! Pewne jest to jedno, że
Róbmy swoje! Bo jeżeli ciut się chce,
Drobiazgów parę się uchowa: Kultura, sztuka, wolność słowa, Kochani
Róbmy swoje!
szafran
Posty: 2195
Rejestracja: 2007-05-25, 19:27
Lokalizacja: Sopot

Re: dws.org.pl

Post autor: szafran »

Pewnie już się umawiają na trzecią dawkę i czwarty lockdown. Niemniej niech aktyw wraca do swoich towarzyszek z lewicy czy innego NKWD.
Awatar użytkownika
SmokEustachy
Posty: 4479
Rejestracja: 2004-01-06, 14:28
Lokalizacja: Oxenfurt
Kontakt:

Re: dws.org.pl

Post autor: SmokEustachy »

Wojciech Łabuć pisze: 2021-06-29, 19:01 /.../

Nie jest to świętokradztwo tylko pisanie nieprawdy. DWS było "zdechłe" a teraz działa. Przeszło do normalnego istnienia jak na forum przystało. Mogę czytać stare i nowy posty oraz pisać własne posty na forum. Przykro mi, jeśli Ci to sprawia przykrość ale sporo osób wyraziło radość z tego, że Wojtek 84 uratował forum. Oraz korzysta z forum. Co ciekawe to widzę nicki, których dawno lub praktycznie wcale nie było widać. Co świadczy o tym, że zgodnie z pewnym powiedzeniem "psy szczekają a karawana jedzie dalej". :lol:
Teraz może i działa ale po ponownym uruchomieniu był taki moment kiedy zdechło znowu. I było zdechnięte. Prosta konstatacja, że forum nie działa przekracza bowiem zdolność percepcji jak widzę. Nie tylko ja to zauważyłem jak widzę.
2.
Najpierw piszesz jakieś pierdoły o nienawiści i innych pierdołach a jak Ci tłumaczę, że to nie żadna nienawiść a beka z sekty covidian, która jest śmieszna to się obrażasz.
Nie jest problemem że Szafran was tam nazywa tylko że tacy jesteście. I w dodatku niekumaci.
Awatar użytkownika
Radeckij
Posty: 186
Rejestracja: 2006-02-05, 16:03
Lokalizacja: Tęczoburg

Re: dws.org.pl

Post autor: Radeckij »

SmokEustachy pisze: 2021-06-29, 19:32
2.
Najpierw piszesz jakieś pierdoły o nienawiści i innych pierdołach a jak Ci tłumaczę, że to nie żadna nienawiść a beka z sekty covidian, która jest śmieszna to się obrażasz.
Nie jest problemem że Szafran was tam nazywa tylko że tacy jesteście. I w dodatku niekumaci.
Bełkoczesz. Ja rozumiem nerwy - lepisz te swoje "zdania inaczej" i wkurzasz się, że ludzie nie doceniają ich... czegośtam, co uważasz że zawierają. To denerwuje, ale niczego nie zmienia: nijak nie potrafisz dyskutować - rzucasz te swoje ulepki słów, proszony o rozwinięcie, rzucasz kolejne, takie bzdurki myślowe "pozdro rezerwa jesień 87 giżycko, kumaci pamiętają"... w świecie ludzi myślących to jest bełkot, ale skąd masz wiedzieć, jakie są standardy w świecie ludzi myślących?

Jesteś obrażony na forum dws, że moderacja miała dosyć twojego bełkotu i zostałeś wyproszony? To napisz wprost, zamiast miotać kolejne ulepki słów.
szafran pisze: 2021-06-29, 19:27 Pewnie już się umawiają na trzecią dawkę i czwarty lockdown. Niemniej niech aktyw wraca do swoich towarzyszek z lewicy czy innego NKWD.
Michałek dzisiaj nie w sosie? Łapka swędzi, żeby jakiejś babeczce przyłożyć? Ksiądz znowu szczuł na kazaniu, czy może w dobrych, patriotyczno-chrześcijańskich internetach był jakiś seans nienawiści i kazali naparzać każdego, kto myśli samodzielnie?
Róbmy swoje! Pewne jest to jedno, że
Róbmy swoje! Bo jeżeli ciut się chce,
Drobiazgów parę się uchowa: Kultura, sztuka, wolność słowa, Kochani
Róbmy swoje!
Wojciech Łabuć
Posty: 572
Rejestracja: 2020-04-15, 12:17

Re: dws.org.pl

Post autor: Wojciech Łabuć »

Radeckij bardzo często pomagam w ośrodku dla bezdomnych. Mam doświadczenie w powtarzaniu tego samego po kilkanaście razy tej samej osobie. Głównie osobom uzależnionym w stanie "zaspokojenia uzależnienia". I nawet nie denerwuję się przy tym. Po prostu czasem tak trzeba. I zdarza się, że informacja nawet dociera do adresata. Nie zawsze na długo ale nie jest to aż tak rzadkie jak mogłoby się wydawać.
Najpierw piszesz jakieś pierdoły o nienawiści i innych pierdołach a jak Ci tłumaczę, że to nie żadna nienawiść
Jak ta pierwsza część wypowiedzi ma się do końcówki
beka z sekty covidian, która jest śmieszna to się obrażasz.
Nie jest problemem że Szafran was tam nazywa tylko że tacy jesteście. I w dodatku niekumaci.
Nie uważasz, że w tej samej wypowiedzi sam sobie zaprzeczasz?

Chciałbym nie wierzyć w Covid. Tylko ciężko mi to zrobić, skoro znam osoby tak z rodziny jak i znajomych, które chorowały. Niektóre przeszły to dość ciężko. To skoro Covid jest i wystarczająco dużo takich przypadków było w moim otoczeniu to jak mam to zignorować? Więc mogę być sekciarzem ze zdrowego rozsądku niż "niesekciarzem" z głupoty. A jak trzeba będzie przyjąć 3 dawkę to ją przyjmę. Choćby dlatego aby zmniejszyć szansę, że zarażę kogoś, kto z uwagi na problemy zdrowotne może tego nie przeżyć. Nic mnie to nie kosztuje a ryzyko zaszczepienia się jest znacznie mniejsze niż ryzyko niezaszczepienia się. Prosta kalkulacja.
Teraz może i działa ale po ponownym uruchomieniu był taki moment kiedy zdechło znowu. I było zdechnięte. Prosta konstatacja, że forum nie działa przekracza bowiem zdolność percepcji jak widzę. Nie tylko ja to zauważyłem jak widzę.
Nie było "zdechnięte". Niektóre tematy czasem się nie otwierały. O pewnych problemach jest jasna informacja w poście Wojtka 84. Dotychczas mi się chwilowo nie otwierał tylko jeden wątek. A co nieco ich przeglądałem. Zobaczymy czy da się wklejać zdjęcia, bo wreszcie skończyłem przemeblowanie i mam zamiar zeskanować kilka oryginalnych zdjęć zrobionych przez amerykańskiego MP z Biak i z Filipin. Wpadły w łapki kilka dni temu razem z listami oraz kilkoma przedmiotami. Łącznie z M1917 pasem amunicyjnym kawaleryjskim.
Awatar użytkownika
SmokEustachy
Posty: 4479
Rejestracja: 2004-01-06, 14:28
Lokalizacja: Oxenfurt
Kontakt:

Re: dws.org.pl

Post autor: SmokEustachy »

Było zdechnięte. Biały ekran.
Czym innym jest Covid a czym innym sekta covidiańska czcząca szczepionkę.
Wojciech Łabuć
Posty: 572
Rejestracja: 2020-04-15, 12:17

Re: dws.org.pl

Post autor: Wojciech Łabuć »

Znaczy się mamy modlić się do szczepionki? Mógłbyś mnie poinformować jak mam "wyznawać"?

https://www.dws.org.pl/viewtopic.php?f= ... 2#p1923182

Nowy post. Nie mogłem wkleić zdjęć jako załączników ale to pewnie moje "formatowanie" nie pomagało 8) Linki do zdjęć jeśli się nie wyświetlają to da się kliknąć prawym przyciskiem myszy i załadować. Zła wiadomość dla niektórych. Wychodzi, że DWS mniej więcej działa. Z wskazniem na więcej. :o
Awatar użytkownika
SmokEustachy
Posty: 4479
Rejestracja: 2004-01-06, 14:28
Lokalizacja: Oxenfurt
Kontakt:

Re: dws.org.pl

Post autor: SmokEustachy »

Wojciech Łabuć pisze: 2021-06-29, 23:38 Znaczy się mamy modlić się do szczepionki? Mógłbyś mnie poinformować jak mam "wyznawać"?
/.../
Rób sobie co chcesz ale najlepiej tam.
Wojciech Łabuć
Posty: 572
Rejestracja: 2020-04-15, 12:17

Re: dws.org.pl

Post autor: Wojciech Łabuć »

Nidyrydy. Lubię FOW za bardzo aby zrezygnować z "robienia" także tu.
Awatar użytkownika
Radeckij
Posty: 186
Rejestracja: 2006-02-05, 16:03
Lokalizacja: Tęczoburg

Re: dws.org.pl

Post autor: Radeckij »

Wojciech Łabuć pisze: 2021-06-29, 21:27 Chciałbym nie wierzyć w Covid. Tylko ciężko mi to zrobić, skoro znam osoby tak z rodziny jak i znajomych, które chorowały. Niektóre przeszły to dość ciężko. To skoro Covid jest i wystarczająco dużo takich przypadków było w moim otoczeniu to jak mam to zignorować? Więc mogę być sekciarzem ze zdrowego rozsądku niż "niesekciarzem" z głupoty.
Zwróć uwagę na przepiękną pułapkę logiczną, którą posługują się "rozumosceptycy". Otóż, istnienie wirusa SARS-2 i choroby COVID-19 jest dla nich kwestią WIARY, a nie rozumu. Dla myślącego człowieka to trochę tak, jakby kwestią wiary było istnienie np. stołów czy aerodynamiki. Głupie? Nie dla "rozumosceptyka" - to jego wiara sankcjonuje, czy coś istnieje i działa. A nauka? Wszak istnienie praw natury jest tylko opcją: matematyka i grawitacja też działają tylko wtedy, gdy wierzysz w ich działanie. Jak mocno i ostentacyjnie NIE BĘDZIESZ WIERZYŁ, to te wszystkie "naukowe" bzdety się zniechęcą i sobie pójdą precz.

To jest bardzo śmieszne, gdy czytasz Douglasa Adamsa i jego wykład o lataniu (sztuczka z lataniem polega na tym żeby zacząć spadać, ale się rozproszyć i zapomnieć spaść do końca. Bo gdy się rozproszysz i zapomnisz o grawitacji, to ona się zawstydzi i zapomni o tobie). To jest straszne, gdy odkrywasz, że miliony ludzi naprawdę traktują wszechświat DOKŁADNIE w ten sposób.
SmokEustachy pisze: 2021-06-29, 23:24 Czym innym jest Covid a czym innym sekta covidiańska czcząca szczepionkę.
Żałosnyś. Wmawiasz ludziom jakieś bzdety, a potem z tymi bzdetami walczysz. Coraz łatwiej zrozumieć, skąd twój dws-owy status "idiota non grata" :czytaj:
Róbmy swoje! Pewne jest to jedno, że
Róbmy swoje! Bo jeżeli ciut się chce,
Drobiazgów parę się uchowa: Kultura, sztuka, wolność słowa, Kochani
Róbmy swoje!
Awatar użytkownika
esem
Posty: 342
Rejestracja: 2007-05-19, 19:10
Lokalizacja: Wrocław

Re: dws.org.pl

Post autor: esem »

Forum dws znowu się posypało. Nie można wejść na stronę główną.
cieciwa
Posty: 106
Rejestracja: 2004-09-21, 13:03

Re: dws.org.pl

Post autor: cieciwa »

Wojtek ostrzegał, że będzie pracował.
I że przestoje mogą się zdarzyć.
Awatar użytkownika
SmokEustachy
Posty: 4479
Rejestracja: 2004-01-06, 14:28
Lokalizacja: Oxenfurt
Kontakt:

Re: dws.org.pl

Post autor: SmokEustachy »

W związku z tym postanowiłem zrobić zdjęcie waszego ulubionego działa:
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
Marmik
Posty: 4949
Rejestracja: 2006-04-30, 23:49
Lokalizacja: Puck

Re: dws.org.pl

Post autor: Marmik »

Radeckij pisze: 2021-06-30, 08:24
Wojciech Łabuć pisze: 2021-06-29, 21:27 Chciałbym nie wierzyć w Covid. Tylko ciężko mi to zrobić, skoro znam osoby tak z rodziny jak i znajomych, które chorowały. Niektóre przeszły to dość ciężko. To skoro Covid jest i wystarczająco dużo takich przypadków było w moim otoczeniu to jak mam to zignorować? Więc mogę być sekciarzem ze zdrowego rozsądku niż "niesekciarzem" z głupoty.
Zwróć uwagę na przepiękną pułapkę logiczną, którą posługują się "rozumosceptycy". Otóż, istnienie wirusa SARS-2 i choroby COVID-19 jest dla nich kwestią WIARY, a nie rozumu. Dla myślącego człowieka to trochę tak, jakby kwestią wiary było istnienie np. stołów czy aerodynamiki. Głupie? Nie dla "rozumosceptyka" - to jego wiara sankcjonuje, czy coś istnieje i działa. A nauka? Wszak istnienie praw natury jest tylko opcją: matematyka i grawitacja też działają tylko wtedy, gdy wierzysz w ich działanie. Jak mocno i ostentacyjnie NIE BĘDZIESZ WIERZYŁ, to te wszystkie "naukowe" bzdety się zniechęcą i sobie pójdą precz.

To jest bardzo śmieszne, gdy czytasz Douglasa Adamsa i jego wykład o lataniu (sztuczka z lataniem polega na tym żeby zacząć spadać, ale się rozproszyć i zapomnieć spaść do końca. Bo gdy się rozproszysz i zapomnisz o grawitacji, to ona się zawstydzi i zapomni o tobie). To jest straszne, gdy odkrywasz, że miliony ludzi naprawdę traktują wszechświat DOKŁADNIE w ten sposób.
SmokEustachy pisze: 2021-06-29, 23:24 Czym innym jest Covid a czym innym sekta covidiańska czcząca szczepionkę.
Żałosnyś. Wmawiasz ludziom jakieś bzdety, a potem z tymi bzdetami walczysz. Coraz łatwiej zrozumieć, skąd twój dws-owy status "idiota non grata" :czytaj:
Może trochę nie jestem w temacie, bo nie śledzę tego wątku, ale chciałbym tylko podkreślić jedną sprawę. Wszystkim mającym pewne (dotyczące wielu zagadnień związanych z pandemią) wątpliwości przypisuje się absurdalne łatki płaskoziemców, ludzi negujących prawa fizyki i ogólnie wioskowych głupków co to nie rozróżniają ptaka od krzaka. Oczywiście pewnie jest jakaś grupa, którą można byłoby podciągnąć pod takie łatki, ale w moim przekonaniu (niepopartym żadnymi badaniami) to tylko niewielki odsetek ludzi o - nazwijmy to - sceptycznym nastawieniu.
Nie chodzi o negowanie istnienia wirusa, nie chodzi o negowanie istnienia choroby, nie chodzi o negowanie jej przebiegu i powikłań. To wszystko jest faktem i co do tego jest bardzo niewiele wątpliwości.
Natomiast, po ponad roku od wybuchu pandemii, można mieć coraz więcej wątpliwości co do zasadności i skuteczności przyjętych metod walki z pandemią i o ile rok temu ludzie wpędzeni w histeryczną wręcz panikę potulnie nie zadawali pytań, o tyle dziś tych pytań jest coraz więcej. Dotyczą one samej choroby, szczepień, metod "walki" z pandemią i przyjmowanych regulacji prawnych.
O ile rok temu przed osobą z pozytywnym wynikiem testu zamykano drzwi gabinetów lekarskich jak bramy miast przed trędowatymi w średniowieczu, a pół roku później ubierano kosmiczny skafander i odkażano gabinet pół dnia, o tyle dziś lekarz przyjmie bez gadania, ubrany w jednorazowy fartuch rękawiczki i maseczkę (nawet nie ffp3). Choć to choroba zakaźna i to jednak droga zakażenia nie jest aż tak łatwa i błyskawiczna jak kreślono, gdy przez media tygodniami wytwarzano w ludziach uczucie przerażania.
Pomijając wszelkie inne wątpliwości nadal jedynie ogólnikami posługują się osoby przekonujące, że szczepienie dzieci jest potrzebne i że potencjalnie przyniesie więcej korzyści niż szkód. Sam znam przykład gdy 16-latek toczy o szczepienie "walkę" z rodzicem, który jest świecie przekonany, że to jedyna możliwość. Prawdopodobnie szansa na ciężkie zachorowanie na CoViD (a może i nawet w ogóle na zakażenie) dla tego chłopaka jest porównywalnego rzędu wielkości co zakażenie się wirusem HIV, czy HCV. Nie moja sprawa (wszak jest dobrowolność), ale to obrazuje obecną sytuację, gdy ciągle nie na to co trzeba skierowana jest uwaga opinii publicznej.
Jakoś bez większego echa przechodzą informacje o bardzo zaawansowanych pracach przy klasycznych szczepionkach przeciw CoViD (np. inaktywowana firmy Valneva, podjednostkowa firmy Novavax), coś tam się ledwie bąka o lekach, ale to wszystko niknie w przekazie medialnym by zużyć już zaklepane dawki szczepionek nowatorskich dla których średnioterminowa analiza bezpieczeństwa będzie znana w latach 2022-2024 (pech chciał, że naukowcy wytyczyli dla tych procesów takie daty). Być może rząd chce by wszystkie zeszły zanim w ogóle w sejmie odbędzie się czytanie ustawy o funduszu kompensacyjnym. A trzeba pamiętać, że podstawową cechą odróżniającą szczepionki od leków jest to, że podaje się je ludziom zdrowym, a samo podanie jest procesem nieodwracalnym, o długotrwałym wpływie na ludzki organizm.
To powie każdy, nawet największy, ale uczciwy wakcynoentuzjasta i problem będzie się sprowadzał do tego czy suche medialne statystyki i procenty wezmą górę nad właśnie oną nauką. Gdy wezmą to ciężar walki z pandemią przełoży się nie tam gdzie trzeba, podgrzewając jedynie konflikt pomiędzy entuzjastami i sceptykami.
To co dla innych jest brzegiem morza, dla marynarza jest brzegiem lądu.
Wojciech Łabuć
Posty: 572
Rejestracja: 2020-04-15, 12:17

Re: dws.org.pl

Post autor: Wojciech Łabuć »

Marmik zgadzam się, że ekstremizm z którejkolwiek strony jest zły. Ale w tym wątku ze strony Smoka pojawiały się zarzuty o "skeciarstwo szczepionkowe" nawet pod postami, gdzie nie było o Covid, a tym bardziej o szczepionkach, mowy. I generalnie cokolwiek o DWS dla Smoka podpadało pod tą kategorię. Tylko z powodu urazu spowodowanego tym, że Smok został z forum DWS wyproszony za brak kultury osobistej. Ergo DWS jest sekciarskim forum, administracja tamtego forum jest sekciarska, itd. itd.

Wracając do DWS Wojtek 84 robi kolejne porządki. Forum działa coraz lepiej. Dodatkowym skutkiem jest pojawienie się również na tym forum fajnych zdjęć. Niekoniecznie ulubionego działa ale nadal ciekawy zabytek. Najciekawsze dla mnie jest to, jak został zabezpieczony przed wybyciem i skończeniem w częściach na jakimś skupie złomu :lol:
ODPOWIEDZ