Psychole

czyli sprawy związane z administracją i działaniem forum...

Moderatorzy: crolick, Marmik

Awatar użytkownika
jogi balboa
Posty: 2823
Rejestracja: 2007-01-18, 16:39

Re: Psychole

Post autor: jogi balboa »

Peperon pisze: 2021-09-08, 20:41
szafran pisze: 2021-09-08, 20:36 Lotnictwo za psycholi? Biorę.
Tylko, żeby pozostałe działy nie zaczęły powoli ewoluować w stronę psychicznych niedomagań...
Przejszałem sobie kilka innych stron psycholi i doszedłem do wniosku że dział jednak jest potrzebny. Zamiast ich likwidować w całości, lepiej zrobić bana na tematy polityczne, covidowe i onetowo/interiowe newsy nie związane z tematyką forum. Ale na początek zamknąć dział na pół roku żeby się plewy poodsiewały.
Awatar użytkownika
Peperon
Posty: 6384
Rejestracja: 2010-11-05, 14:52
Lokalizacja: z Krakowa

Re: Psychole

Post autor: Peperon »

jogi balboa pisze: 2021-09-08, 20:44 ...Zamiast ich likwidować w całości, lepiej zrobić bana na tematy polityczne, covidowe i onetowo/interiowe newsy nie związane z tematyką forum. Ale na początek zamknąć dział na pół roku żeby się plewy poodsiewały.
Lepiej byłoby zbanować wymienione przez Ciebie tematy i zablokować na jakiś czas możliwość zakładania nowych wątków.
Reszta niech sobie żyje swoim życiem. Przy powrocie tematyki covidowo-politycznej w czynnych wątkach, zablokować dział.
Ludzkość dzieli się na trzy części.
Żywych, zmarłych i tych co na morzu.
Awatar użytkownika
jogi balboa
Posty: 2823
Rejestracja: 2007-01-18, 16:39

Re: Psychole

Post autor: jogi balboa »

Należałoby też z miejsca odstrzeliwać polityczne aluzje w działach związanych z MW.
Awatar użytkownika
Peperon
Posty: 6384
Rejestracja: 2010-11-05, 14:52
Lokalizacja: z Krakowa

Re: Psychole

Post autor: Peperon »

Nie da się do końca tego robić. Jednak należy pilnować, żeby tego nie było za dużo i nie rozwijała się głupia dyskusja w OT.
Ludzkość dzieli się na trzy części.
Żywych, zmarłych i tych co na morzu.
Awatar użytkownika
karol
Posty: 4062
Rejestracja: 2004-01-05, 12:52

Re: Psychole

Post autor: karol »

...albo całą kupą kamieni ;)
Użytkownik nieaktywny, ale gadatliwy.
Awatar użytkownika
SmokEustachy
Posty: 4479
Rejestracja: 2004-01-06, 14:28
Lokalizacja: Oxenfurt
Kontakt:

Re: Psychole

Post autor: SmokEustachy »

OK to przestaje pisać w koronawątku i zmianie i DWSie
Awatar użytkownika
karol
Posty: 4062
Rejestracja: 2004-01-05, 12:52

Re: Psychole

Post autor: karol »

To do kamienia obrazy, była, ta kupa kamieni Peperon ;) No cóż, pytanie jest takie, czzy ktoś komuś nakazuje czytać, co dzieje się w psycholach? Polityka jest jednak wszędzie, weżmy dla przykładu - obecność w programach zbrojeniowych, czyli alianse i powiązania. Ukraina na przykład buduje w Turcji korwety, a my drepczemy w miejscu z planem Swordfish od ... temat stuprocentowo polityczny i do... odstrzelenia ;)
Użytkownik nieaktywny, ale gadatliwy.
Awatar użytkownika
Peperon
Posty: 6384
Rejestracja: 2010-11-05, 14:52
Lokalizacja: z Krakowa

Re: Psychole

Post autor: Peperon »

karol pisze: 2021-09-09, 08:38 To do kamienia obrazy, była, ta kupa kamieni Peperon ;)...
Tak się mimo wszystko domyślałem. Jednak nie do końca chodziło mi o to, co opisujesz.
Ja wyraziłem obawę, że niektóre dyskusje mogą przenieść się do innych wątków, które niekoniecznie mają powiązania ze współczesną polską polityką wewnętrzną.
Natomiast muszę się zgodzić z tym, co piszesz o Mieczniku.
Ludzkość dzieli się na trzy części.
Żywych, zmarłych i tych co na morzu.
Awatar użytkownika
jogi balboa
Posty: 2823
Rejestracja: 2007-01-18, 16:39

Re: Psychole

Post autor: jogi balboa »

Pitu pitu a psychole nadal działają.
Awatar użytkownika
karol
Posty: 4062
Rejestracja: 2004-01-05, 12:52

Re: Psychole

Post autor: karol »

Słuchaj jogi, to działa na skrypcie php, chcesz, abym Tobie napisał niewidoka psycholi, to nie jest trudne i nie będziesz widział, ani pisał w tym miejscu ;) Administrator chętnie przyjmie taką pomoc ;)
Użytkownik nieaktywny, ale gadatliwy.
Awatar użytkownika
MacGreg
Posty: 592
Rejestracja: 2013-04-24, 19:58
Lokalizacja: Scotland

Re: Psychole

Post autor: MacGreg »

Moim zdaniem idea FOW jest taka że jest to miejsce do którego zaglądają pasjonaci okrętów wojennych.
Bez względu na ich poglądy polityczne.
Ostatnio okazuje się że podejście do zpraw zdrowotnych też staje się tematem politycznym.
W związku z tym, że temperatura i co za tym idzie poziom niektórych dyskusji są moim zdaniem nieodpowiednie,
proponuje usunąć te tematy z dzialu Psychole.
Jak doskonale widać żadna z skonfliktowanych stron nie jest w stanie przekonać drugiej.
Kontynuowanie takich dyskusji prowadzi tylko do jeszcze większej polaryzacji poglądów i używania coraz bardziej nieodpowiednich argumentów, łącznie z obrażaniem adwersarzy.
Moim zdaniem powinna tu obowiązywac niepisana zasada jaka obowiązyje w angielskich pubach.
Żadnej polityki.
Zostawiłbym w Psycholach tematy istotnie rozrywkowe, to znaczy jak sama nazwa wskazuje hobby, kultura, sztuka, wścieklizna
To jest tylko moje zdanie i tego się będę trzymał. ;)
'There seems to be something wrong with our bloody ships today!' - Vice Admiral Sir David Beatty
Morskie Opowiesci YouTube
Awatar użytkownika
jogi balboa
Posty: 2823
Rejestracja: 2007-01-18, 16:39

Re: Psychole

Post autor: jogi balboa »

Karolu, nowotwory się wycina a nie przykrywa makeupem.

Ogólnie jestem tego samego zdania co MacGreg. Rozrywka może nie jest potrzebna, ale jest nieszkodliwa. Polityka to patogen i jest całkowiecie zbędna na FOW i angielskich pubach.

A tym czasem, pitu pitu a psychowątki urosły o 2% w ciągu dwuch dni. Jakieś dziesięć-dwiadzieścia razy szybciej niż okrętowe wątki. Jak nowotwór.
Awatar użytkownika
Peperon
Posty: 6384
Rejestracja: 2010-11-05, 14:52
Lokalizacja: z Krakowa

Re: Psychole

Post autor: Peperon »

MacGreg pisze: 2021-09-10, 14:11 ...Zostawiłbym w Psycholach tematy istotnie rozrywkowe, to znaczy jak sama nazwa wskazuje hobby, kultura, sztuka, wścieklizna
To jest tylko moje zdanie i tego się będę trzymał. ;)
Słuszne masz zdanie, Grzesiu. Tylko, że polityka to właśnie taka wścieklizna :D
Ludzkość dzieli się na trzy części.
Żywych, zmarłych i tych co na morzu.
Awatar użytkownika
karol
Posty: 4062
Rejestracja: 2004-01-05, 12:52

Re: Psychole

Post autor: karol »

Szanuję Wasze zdanie, ale mam odmienne. Jogi porównanie z nowotworem jest doprawdy porażające, to już klasyczny wątek do psycholi robi się tutaj ;) No ale daj ci losie nie spotkanie się nigdy z tym strasziwym schorzeniem.
Użytkownik nieaktywny, ale gadatliwy.
Awatar użytkownika
jogi balboa
Posty: 2823
Rejestracja: 2007-01-18, 16:39

Re: Psychole

Post autor: jogi balboa »

Karolu, kiedyś podzielałem twoje zdanie ale jak już to ktoś zauważył, lotnictwo i lądowe zostały zakazane z bardziej błachych powodów. Jeżeli można odciąć FOW od bieżącej radykalnej polityki, to jestem za. Bo nowe radykalne czasy wymagają nowych radykalnych rozwiązań.
Awatar użytkownika
karol
Posty: 4062
Rejestracja: 2004-01-05, 12:52

Re: Psychole

Post autor: karol »

Ha ha, no wiem, Donald wrócił i coś trzeba zrobić. Tylko czy metodą destrukcji, czy wychowaczą, to już inna kwestia. Zauważ proszę, że w tematach morskich forum funkcjonuje już tylko na newsach, bądź ciekawostkach, a nawet jak zjawi się news, że wreszcie jest armata 35, to nie ma się do czego przyczepic, bo wbrew czarnowidzostwu jest cholera, to milczenie zapada ;)

Dodano po 3 minutach 40 sekundach:
Pozostaje mieć cichą nadzieję, że coś nie uda się i będzie się w niej psuło, jak na przykład przekładnia redukcyjna korwety, w której o dziwo łożyska poszły i nomen omen trzeba je wymienić zgodnie z procedurami postępowania, a są przecież "wieczne" i to nie ma prawa się psuć. ;)
Użytkownik nieaktywny, ale gadatliwy.
ODPOWIEDZ