Koreańskie zakupy.

czyli hobby, kultura, sztuka, wścieklizna i w ogóle offtopic...

Moderator: nicpon

Awatar użytkownika
Peperon
Posty: 6401
Rejestracja: 2010-11-05, 14:52
Lokalizacja: z Krakowa

Koreańskie zakupy.

Post autor: Peperon »

Napoleon pisze: Osobiście cały czas martwię się o systemy OPL.
Zaraz będziesz miał wywody, że niepotrzebne nam zaawansowane systemy obrony plot, bo mamy Pioruny... :diabel:

Dodano po 13 minutach 27 sekundach:
peceed pisze: Na początek nie nazywam makiet samolotami...
Grot wymagałby co najmniej takiego programu państwowego jak Iryda. Nie było nas stać a efekt nie miałby startu do mig-21, które to samoloty sprzedawano nam bardzo tanio.
To może taka mała lektura. Dużo lepsza od ciotki Wiki...
https://www.konstrukcjeinzynierskie.pl/ ... -grot.html
Poza tym wiadomo, że Moskwa wręcz "dopłacała" do sprzedawanego nam sprzętu...

Dobrze chociaż, że okręty nam sprzedawali co najmniej po generalnych remontach np. Warszawy.
Ludzkość dzieli się na trzy części.
Żywych, zmarłych i tych co na morzu.
AdrianM
Posty: 2823
Rejestracja: 2018-03-14, 18:34

Koreańskie zakupy.

Post autor: AdrianM »

Peperon pisze: 2022-08-09, 20:24 Zaraz będziesz miał wywody, że niepotrzebne nam zaawansowane systemy obrony plot, bo mamy Pioruny.
Dlaczego? Już pisałem, że jak najbardziej potrzebne. PIT Radwar radził sobie nieźle dopóty dopóki prominenci PO nie zaczęli wpychać na stołki swoich synalków. Program był już priorytetowym w PMT2013. Podstawą programu miały być polskie radary AESA w opracowanie których wpakowa o setki milionów. Radar Bystra gdzie wyłożono nietypowo na budowę 3 prototypów był rzekomo gotowy w 2019 i po wszelkich testach kwalifikacyjnych. Wojsko podpisało kontrakt na dodatkowe 16 stacji które miały być dostarczenie już w 2022r. Gdzie te radary? 4 lata mieli, a technologia ponoć na tip top dopra owana. Ale nie w tym rzecz,bo się nie nadaje chyba, że na "małą Narew", ale nomen omen podstawą w tej małej Narwi będzie radar PESA Soła. Mógłbyś objaśnić tom okoliczność? Podstawą baterii Narew ma być dopiero radar Sajna w technologii AESA i z obrotową anteną na wynośnym maszcie 20m. Program ruszył w 2012, dla przypomnienia minęło 10 lat. Radar miał być gotowy w 2017, kilka lat temu mówiło się już o 2021. Gdzie hest ten radar, bo bez niego Narwi nie będzie?

Zamiast klepać kolejne pierdolety to moglibyście panowie szlachta pomóc mi rozwikłać tą niesłychaną zagadkę dlaczego Narwii nie ma? Dlaczego w 2022 roku trzeba zamawiać "małą Narew" w oparciu o starą technologie na r adarach Soła? No weźcie się w garść, bo mnie szlag trafia, a tu jakąś zmowa milczenia. A wy wyglądacie na wyjątkowo zorientowanych w tych sprawach. Priorytet się nie zmienił, wojsko naciąga wszelkie wymagania, by zrobić PGZ dobrze. Polska radarami stoi jak donosiła prasa. Gdzie te radarowe eldorado?

Proszę rozwińcie.
Awatar użytkownika
Peperon
Posty: 6401
Rejestracja: 2010-11-05, 14:52
Lokalizacja: z Krakowa

Koreańskie zakupy.

Post autor: Peperon »

I to jest dobre pytanie do zwolenników PiS. Z tego co było głoszone w mediach wynika, że św. Antoni Smoleński uwalił wszelkiego rodzaju programy nie stworzone przez PiS.
Pytaj osobników pokroju Smoka, bo ja nawet zwolennikiem PO nie jestem...
Ludzkość dzieli się na trzy części.
Żywych, zmarłych i tych co na morzu.
AdrianM
Posty: 2823
Rejestracja: 2018-03-14, 18:34

Koreańskie zakupy.

Post autor: AdrianM »

Ale jak uwalił skoro program jest kontynuowany? Macierewicz chwalił się tymi radarami. Fakt, że rozumiał z tego tyle co Napoleon.

Wysil się Peperon!
Awatar użytkownika
Peperon
Posty: 6401
Rejestracja: 2010-11-05, 14:52
Lokalizacja: z Krakowa

Koreańskie zakupy.

Post autor: Peperon »

To jakie "sukcesy" osiągnął ? Czyżby były takie same, jak tworzenie podwozia pod Kraba w Łabędach ?
Wychodzi na to, że w ciągu ostatnich siedmiu lat nie zakończyli pracy, czyli radary są w czarnej d...ie. Jak to w Biblii napisano: "Po owocach ich poznacie..."
A pod rządami PiS-u owoców brak. Nawet Kraby powstały dzięki rządom PO, bo Siemoniak zdecydował o zakupie licencji na podwozia.
Nie będę cię męczył pytaniami o owoce "ministrowania" Antoniego, bo wychodzi na to, że jedynym jego owocem jest wjazd w stojące auta pod sygnalizatorem. Oczywiście w Toruniu :diabel:
Ludzkość dzieli się na trzy części.
Żywych, zmarłych i tych co na morzu.
AdrianM
Posty: 2823
Rejestracja: 2018-03-14, 18:34

Koreańskie zakupy.

Post autor: AdrianM »

No cóż jak się nie ma nic do powiedzenia to zaczyna siępartyjniackie piedollollo i trolling.

Bywaj.
Awatar użytkownika
peceed
Posty: 1090
Rejestracja: 2019-09-12, 16:25

Koreańskie zakupy.

Post autor: peceed »

Peperon pisze: Poza tym wiadomo, że Moskwa wręcz "dopłacała" do sprzedawanego nam sprzętu...
Aby dopłacać to trzeba najpierw wiedzieć ile co kosztuje. A z tym w ZSRR kiepsko bywało... W każdym razie kosztowały podobno tyle co bmp-1. I może była to prawda - chyba nie ma prostszego myśliwca naddźwiękowego.
Peperon pisze: To może taka mała lektura. Dużo lepsza od ciotki Wiki...
https://www.konstrukcjeinzynierskie.pl/ ... -grot.html
To może taki mały kurs czytania ze zrozumieniem. Konsultacje z ZSRR to było zaproszenie do współfinansowania łamane przez badanie rynku. ZSRR nie był zainteresowany i nigdy też nie zrobił ani nie zamówił takiego samolotu. W warunkach wojny atomowej maszyna była bezużyteczna jako myśliwiec ze względu na prędkość. Szturmowcom prędkość naddźwiękowa jest niepotrzebna. Do uderzeń atomowych za mały zasięg i prędkość na małej wysokości. To była piękna zabawka dla inżynierów. Marzenia o polskim F-5 rozpalają wyobraźnię jednak nie było klienta na ten samolot.
-Panie Kapitanie! Toniemy!
-Jak nie Wy, to kto?
Awatar użytkownika
Peperon
Posty: 6401
Rejestracja: 2010-11-05, 14:52
Lokalizacja: z Krakowa

Koreańskie zakupy.

Post autor: Peperon »

Wiesz o czym piszesz ? Jakie badanie rynku ? Sowieci byli monopolistami na rynku i pilnowali, żeby przypadkiem nie pojawiła się im konkurencja. Nawet jeśli miałaby używać ich sprzętu na wyposażeniu. Gdybys znał historię, to wiedziałbyś, że krzywili się nawet na tak "potężne" jednostki, jak nasze trałowce bazowe.
O takim sprzęcie, jak sprawne myśliwce, to nie ma co wspominać. Choćby nie wiem, jak dobre były, to nie miały szansy powstania, zwłaszcza w Polsce.
Ludzkość dzieli się na trzy części.
Żywych, zmarłych i tych co na morzu.
AdrianM
Posty: 2823
Rejestracja: 2018-03-14, 18:34

Koreańskie zakupy.

Post autor: AdrianM »

W tamtych czasach Macierwicz przeszedł na czerwonym świetle. To chyba o to musi chodzić :idea:

Kończmy tą onetówe, bo się już wątku nie da czytać, choć zapowiadał się ciekawie.
Awatar użytkownika
Peperon
Posty: 6401
Rejestracja: 2010-11-05, 14:52
Lokalizacja: z Krakowa

Koreańskie zakupy.

Post autor: Peperon »

AdrianM pisze: No cóż jak się nie ma nic do powiedzenia to zaczyna siępartyjniackie piedollollo i trolling...
Sam zacząłeś.
Nie jest moją winą, że nie potrafisz wskazać "sukcesów" Antoniego związanych z programem budowy nowych radarów dla obrony powietrznej.
Zresztą pewnie nie odbiegają od "sukcesów" Macierewicza w programie okrętów podwodnych z samolotami na pokładach...
W tamtych czasach Macierwicz przeszedł na czerwonym świetle. To chyba o to musi chodzić :idea:
Chodzi o to, że wracając od Rydzyka jego kierowca wpierdolił się samochodem na auta stojące pod sygnalizatorem z czerwonym światłem... Później okazało się, że pan Kazio nawet nie miał uprawnień, żeby kierować samochodem Żandarmerii Wojskowej, bo jej własnością był samochód służbowy Macierewicza.
Najpierw Antek przesiadł się z Kaziem do innego auta ŻW, a potem sprawa została zamieciona pod dywan. Tacy kurwa prawi i sprawiedliwi
Ludzkość dzieli się na trzy części.
Żywych, zmarłych i tych co na morzu.
Awatar użytkownika
peceed
Posty: 1090
Rejestracja: 2019-09-12, 16:25

Koreańskie zakupy.

Post autor: peceed »

Peperon pisze: Nawet Kraby powstały dzięki rządom PO, bo Siemoniak zdecydował o zakupie licencji na podwozia.
To był pocałunek śmierci dla Kraba. Podwozie Kalina było lepsze od tego z K9 - większe, tańsze i bez ograniczeń eksportowych. Afera z mikropęknięciami była
rozdmuchanym pretekstem. Jak dla mnie to ktoś przytulił niezłą kasę.
Peperon pisze: 2022-08-09, 22:43 O takim sprzęcie, jak sprawne myśliwce, to nie ma co wspominać. Choćby nie wiem, jak dobre były, to nie miały szansy powstania, zwłaszcza w Polsce.
A tu się zgadzam. Sensu też nie było. Ale Grot nie był myśliwcem. Jakby władze się uparły toby nam pozwolono zrobić szkolny tylko że tu sensu też nie było żadnego. Politycznym błędem było na pewno rozważanie wersji jednomiejscowej od początku.
-Panie Kapitanie! Toniemy!
-Jak nie Wy, to kto?
AdrianM
Posty: 2823
Rejestracja: 2018-03-14, 18:34

Koreańskie zakupy.

Post autor: AdrianM »

Peperon pisze: 2022-08-09, 23:00 Nie jest moją winą, że nie potrafisz wskazać "sukcesów" Antoniego związanych z programem budowy nowych radarów dla obrony powietrznej
Chłopie nie masz zielonego pojęcia o czym piszesz Macierewicz, Siemoniak, czy Klich mogli tam miliardami sypać i nic by z tego dalej nie było. Mogłeś się coś dowiedzieć oprócz przygłupowach hasełek z fanpageu PO, ale byłeś i pozostaniesz na tym karłowatym poziomie Onetu.
Awatar użytkownika
Peperon
Posty: 6401
Rejestracja: 2010-11-05, 14:52
Lokalizacja: z Krakowa

Koreańskie zakupy.

Post autor: Peperon »

Nie chcę się wyzłośliwiać, ale z karłów, to chyba ciebie wszyscy przerastają...
To, że koniecznie wszystkim dyskutantom, którzy się z tobą nie zgadzają, chcesz udowodnić ich mizerię intelektualną, nie wynika, że jesteś gigantem intelektu. Wszyscy głupcy udowadniają innym, że są mądrzejsi od nich...
Nie potrafisz nawet zrozumieć tego, co czytasz... Szkoda mi ciebie.

I ode mnie to tyle w tym temacie.
Ludzkość dzieli się na trzy części.
Żywych, zmarłych i tych co na morzu.
AdrianM
Posty: 2823
Rejestracja: 2018-03-14, 18:34

Koreańskie zakupy.

Post autor: AdrianM »

Nie ma problemu. Twoje uwagi mnie nie ruszają. Dostałeś lekcję o historii programu Narew i radarów więc będziesz mógł tera zabłysnąć gdzieś na internetach, oprócz wstawek o przejazdach Macierewicza na zielonym lub jak to w latach '90 przeszedł na czerwonym.

Doedukowałeś się również z programów śmigłowcowych i następnym razem oszczędzisz sobie mieszania gruszek z jabłkami.

Myślę, że wystarczy na jakichś rok, aż nie przetrawisz tej porcji informacji w jakichś znany rodzajowi ludzkiemu sposób.
Napoleon
Posty: 3991
Rejestracja: 2006-04-21, 14:07
Lokalizacja: Racibórz

Koreańskie zakupy.

Post autor: Napoleon »

Ale jak uwalił skoro program jest kontynuowany?
Z jakim opóźnieniem?
Z tego co się orientuję, po przejęciu władzy przez PiS rozważano w ogóle rezygnację z Wisły lub Narwi (bardziej z Narwi).
https://wiadomosci.dziennik.pl/wydarzen ... ewicz.html
Kontynuować coś można w nieskończoność.

Przerażające jest to, jak propaganda może komuś wyprać mózg. Aczkolwiek, jak zauważyłem, aby osiągnąć taki skutek potrzebne są pewne predyspozycje "ofiary". Albo wiek... Bo ja cały czas mam podejrzenia (bazując na poziomie wypowiedzi i ich emocjonalnym zabarwieniu), że dyskutujemy z przysłowiowym gimnazjalistą.
AdrianM
Posty: 2823
Rejestracja: 2018-03-14, 18:34

Koreańskie zakupy.

Post autor: AdrianM »

Napoleon pisze: 2022-08-10, 13:09 Bo ja cały czas mam podejrzenia (bazując na poziomie wypowiedzi i ich emocjonalnym zabarwieniu), że dyskutujemy z przysłowiowym gimnazjalistą.
Znamy tu już twoje fantazje :dupa:
Napoleon pisze: 2022-08-10, 13:09 Z jakim opóźnieniem?
Sugerowałeś, że opóźnienie wynika z tego, że Narew nie jest priorytetem. Jak się okazuje wina jest po stronie PGZ, który blokuje zakup radarów z półki, a własnych spełniających wymagania wojska nie potrafi dostarczyć. Może za rok będzie gotowy prototyp Sajny do testów dla wojska. Rezygnacja z krajowych radarów i zamówienie za granicą nie wchodzi w grę, bo MON zostałby zlinczowany przez prasę i opozycję oraz straszony trybunałem stanu. Przecież jeszcze przed chwilą panowie szlachta uważali, że warto nawet wolno z Krabami, ale najważniejsze, żeby to było nasze, polskie i jednolite :dupa: Coś wam się argumentacja rozjeżdża, a robienie ku... z logiki to już wasza specjalizacja

A Macierewicz oczywiście chciał załatwić sprawę:
https://www.pap.pl/aktualnosci/news%2C1 ... siecy.html
w ciągu 24 miesięcy
No i wyleciał chłopina. A co do twojego linku to oczywiście rozważano z którym programem najpierw wystartować.

Dodano po 9 minutach 40 sekundach:
PS. Widać, że najlepszą obronę przeciwlotniczą zapewniają zdolności atakowania lotnisk wroga. Nihil novi sub sole
ODPOWIEDZ