Gra Wolfpack

Okręty Wojenne lat 1905-1945

Moderatorzy: crolick, Marmik

Awatar użytkownika
Kpt.G
Posty: 879
Rejestracja: 2013-10-11, 14:22

Gra Wolfpack

Post autor: Kpt.G »

Gra Wolfpack jest symulacją U-Boota typu VII, jednak symulacją o tyleż nietypową iż że na okręcie (jednym) może być do 5 graczy którzy odpowiadają za sterowanie Okrętem. Chcesz zanurzyć Okręt? Dobrze, zamknij właz na pomoście, otwórz zawory dziobowych i rufowych zbiorników balastowych, przestaw napęd z diesla na elektryczny, zamknij główne zbiorniki balastowe, opróżnij 4,5 tonowy zbiornik zanurzenia (zwany w grze negative tank) i ustaw odpowiednio stery głębokości, następnie dobierz lub wypchnij sprężonym powietrzem tyle wody by utrzymać zadaną głębokość, co do centymetra! Chcesz odpalić torpedy do celu? Przyda się kolega! Ty siadasz przy peryskopie obliczając i podając koledze: prędkość celu, dystans, kąt, zanurzenie dla torped oraz oczywiście wcześniej cel zidentyfikować, ale ale, wszystko musisz zrobić sam! Uzyskane dane te kolega w tym czasie wprowadza do Kalkulatora Torpedowego który nastawia torpedy oraz szacuje
czas biegu torpedy, po nastawieniu melduje gotowość wyrzutni do strzału, ty naciskasz spację odpalając torpedę i zaczynacie się modlić by w obliczeniach nie było błędów.. zbyt dużych ;) . W tym czasie 3ci kolega pilnuje by utrzymać okręt stabilnie na zadanej głębokości, a w razie czego pójdzie i sprawdzi hydrofon czy ew eskorta już was pinguje czy zmieni kurs i prędkość okrętu na twój rozkaz w trakcie podejścia do ataku.
Niedawno (3 stycznia) odpaliłem tę grę po raz pierwszy obecnie mam na koncie ~12h zabawy, wraz z kolegami (na razie we 3ch). Wnętrze okrętu przypomina to które mogliśmy widzieć w filmie Das Boot lub (jest tu jakiś szczęściarz?) U-Boota z Laobe, wiele rzeczy wykonują tutaj sami gracze, oczywiście pewne elementy są tutaj uproszczone, np na stanowisku sterów głębokości pracowały dwie osoby, tutaj pracuje jedna. Warto odnotować że tutaj odbywanie praktyki rzeczywiście czyni mistrza, wciąż z kolegami sprawdzamy różne "sztuczki" w trakcie manewrów U-bootem. Gra jest wciąż we wczesnej fazie dostępu, na jesieni zeszłego roku była aktualizacja udostępniająca Całe wnętrze okrętu (można się przejść od dziobowych do rufowych wyrzutni), prace trwają powoli ale uparcie, a gra powstaje przy wsparciu ekipy SUBSIM. Jako osoba która namiętnie zagrywała się w Silent Hunter 1-3 (grałem w 4 i 5tkę ale.. coś było nie teges) szczególnie w 3kę z modem GWX, jestem pod wrażeniem tej gry, a która wciąż się rozwija. Jestem jednak świadomy że "marynarzy" może być niewielu gdyż uznają że gra jest z byt trudna, kto wie może drobne podpowiedzi dla "mniej hardcorowych" podwodniaków zostaną wprowadzone w przyszłości? (ustawienia w opcjach). Pisałem na początku że na jednym okręcie może być 5 załogantów, ale kiedy doda się do tego możliwość grania w "wilczym stadzie" złożonym z 4 okrętów (20 graczy), gra zaczyna się robić bardziej interesująca prawda? :) Ach, warto wspomnieć że wtedy trzeba zacząć szkolić się w nadawaniu kodem morsa i obsługi enigmy, ;) pomiędzy okrętami stada. Poniżej link do Steam. :mrgreen:

https://store.steampowered.com/app/490920/Wolfpack/
"Jesteś UPIERDLIWY!" Nie.. ja jestem Ciekawy i drążę niektóre interesujące mnie tematy.. a że zadaję dużo pytań? "Kto pyta nie błądzi" głosi powiedzenie. ;)
Jakże daleko z Domu do Morza!
cochise
Posty: 959
Rejestracja: 2005-11-03, 22:07
Lokalizacja: daleko stąd nie widać

Gra Wolfpack

Post autor: cochise »

Ech nie mam czasu na takie zabawy choć kiedyś tłukłem w Silent Huntera i jakiegoś U-boota (nie pamiętam nazwy)
lecela niye aka ohinni mahel mitawa cante
Awatar użytkownika
Kpt.G
Posty: 879
Rejestracja: 2013-10-11, 14:22

Gra Wolfpack

Post autor: Kpt.G »

Czas gry zależnie od pozycji i rozmiarów konwoju to od 40min do 1,5h max 2h, przy "lekkich" ustawieniach. Samemu gra się dość ciężko, sensowne minimum to 3 osoby szczególnie przy prowadzeniu ataków spod wody, a umiejetnosć wglednie szybkiego liczenia w pamięci też się przyda. ;)
"Jesteś UPIERDLIWY!" Nie.. ja jestem Ciekawy i drążę niektóre interesujące mnie tematy.. a że zadaję dużo pytań? "Kto pyta nie błądzi" głosi powiedzenie. ;)
Jakże daleko z Domu do Morza!
cochise
Posty: 959
Rejestracja: 2005-11-03, 22:07
Lokalizacja: daleko stąd nie widać

Gra Wolfpack

Post autor: cochise »

Podajesz czas grania dla kogoś kto już grę zna Mi dolicz czas na opanowanie gry :P
lecela niye aka ohinni mahel mitawa cante
Awatar użytkownika
Kpt.G
Posty: 879
Rejestracja: 2013-10-11, 14:22

Gra Wolfpack

Post autor: Kpt.G »

Chodziło mi o jedną partię, XD dziś z kolegami(zaczęliśmy we dwóch skończyliśmy we 3ch) w ~55min zatopiliśmy ponad 51tys ton, 6 trafień na 10 odpalonych torped, U-96 jest dla nas całkiem "łaskawy". ;) konwój średni ~10 statków, 5 zatopionych gdzieś tak.
"Jesteś UPIERDLIWY!" Nie.. ja jestem Ciekawy i drążę niektóre interesujące mnie tematy.. a że zadaję dużo pytań? "Kto pyta nie błądzi" głosi powiedzenie. ;)
Jakże daleko z Domu do Morza!
ODPOWIEDZ