JAK WYPROMOWAĆ ZAINTERESOWANIE SPRAWAMI PMW

Wszelkie tematy związane z PMW

Moderatorzy: crolick, Marmik

Awatar użytkownika
crolick
Posty: 4095
Rejestracja: 2004-01-05, 20:18
Lokalizacja: Syreni Gród
Kontakt:

Re: JAK WYPROMOWAĆ ZAINTERESOWANIE SPRAWAMI PMW

Post autor: crolick »

Wiadomo co się stało?? We wrześniu miałem pojechać do AMMW, a tu taki klops :?
Podczas gdy Kłapouchy wszystkim się zadręcza,
Prosiaczek nie może się zdecydować, Królik wszystko kalkuluje,
a Sowa wygłasza wyrocznie - Puchatek po prostu jest...
jkrzew
Posty: 164
Rejestracja: 2004-01-07, 20:50
Lokalizacja: Gdańsk

Re: JAK WYPROMOWAĆ ZAINTERESOWANIE SPRAWAMI PMW

Post autor: jkrzew »

A co w takim razie z wystawą Shipreplika 2012, która miała być w przyszłym tygodniu?
Awatar użytkownika
miczman
Posty: 551
Rejestracja: 2005-12-29, 17:54
Lokalizacja: Gdynia

Re: JAK WYPROMOWAĆ ZAINTERESOWANIE SPRAWAMI PMW

Post autor: miczman »

Gdzieś na forum jest plan wystawy. Z tego co pamiętam to rzecz ma się dziać na Błyskawicy.
szafran
Posty: 2196
Rejestracja: 2007-05-25, 19:27
Lokalizacja: Sopot

Re: JAK WYPROMOWAĆ ZAINTERESOWANIE SPRAWAMI PMW

Post autor: szafran »

Dyskusja "Kurs na przyszłość" na FB została zakończona. Osobiście dowiedziałem się z niej bardzo wielu ciekawostek które przybliżali kmdr Bartosz Zajda i kpt. Czesław Cichy. Szkoda tylko, że nie wzięli w niej udziału cenieni publicyści morscy. Bardzo chętnie poznałbym ich opinie i ocenę tego co się obecnie dzieje.

PS szkoda, że byłem chory i nie mogłem uczestniczyć w tegorocznych obchodach Święta MW. Drugi raz na bogato :brawo:
otto
Posty: 55
Rejestracja: 2010-01-02, 17:52
Lokalizacja: warszawa

Re: JAK WYPROMOWAĆ ZAINTERESOWANIE SPRAWAMI PMW

Post autor: otto »

NBP podał, że 14 sierpnia ukaże się kolekcjonerska moneta dwuzłotowa z OP "Orzeł".
Awatar użytkownika
miczman
Posty: 551
Rejestracja: 2005-12-29, 17:54
Lokalizacja: Gdynia

Re: JAK WYPROMOWAĆ ZAINTERESOWANIE SPRAWAMI PMW

Post autor: miczman »

W dodatku na terenie portu wojennego w Gdyni, który jak słyszałem ma być tego dnia otwarty dla zwiedzających.
szafran
Posty: 2196
Rejestracja: 2007-05-25, 19:27
Lokalizacja: Sopot

Re: JAK WYPROMOWAĆ ZAINTERESOWANIE SPRAWAMI PMW

Post autor: szafran »

Znowu? Z największą przyjemnością :-)

Bardzo mnie cieszy wzmożona działalność promocyjna MW w ostatnim czasie. Widać również zainteresowanie społeczeństwa takimi formami kontaktu z wojskiem. :brawo:
Awatar użytkownika
dessire_62
Posty: 2028
Rejestracja: 2007-12-31, 16:30
Lokalizacja: Głogów Małopolski

Re: JAK WYPROMOWAĆ ZAINTERESOWANIE SPRAWAMI PMW

Post autor: dessire_62 »

Tak będzie wyglądać druga moneta z serii poświęconej polskim okrętom.

ORP Orzeł.
Załączniki
orp_orzel_2zl_r.jpg
orp_orzel_2zl_r.jpg (119.9 KiB) Przejrzano 5853 razy
szafran
Posty: 2196
Rejestracja: 2007-05-25, 19:27
Lokalizacja: Sopot

Re: JAK WYPROMOWAĆ ZAINTERESOWANIE SPRAWAMI PMW

Post autor: szafran »

Kolejne dwie fajne imprezy:

10 sierpnia - Siemirowice Dzień Otwarty i wręczenie sztandaru
14 sierpnia - Darłowo Pokaz lotniczy

http://www.mw.mil.pl/index.php?akcja=news&id=21138

PS ale i tak serce tęskni za pokazami na Babich Dołach :(
thomson
Posty: 447
Rejestracja: 2011-08-08, 11:54

Re: JAK WYPROMOWAĆ ZAINTERESOWANIE SPRAWAMI PMW

Post autor: thomson »

Taaaak....najlepsze były Hariery...jak leciały do tyłu. No ale to niestety się nie powtórzy.
marek8
Posty: 1940
Rejestracja: 2011-07-01, 12:22

Re: JAK WYPROMOWAĆ ZAINTERESOWANIE SPRAWAMI PMW

Post autor: marek8 »

:mrgreen: A może tak należałoby po prostu nakręcić współfinansowaną przez PMW military fiction superprodukcję, w której np. komuterowo zrobiony Gawron byłby tym szeryfem, który zmiata wszelkich wrogów i dzięki swoim mega-supernowoczenych systemom uzbrojenia robi porządek? Od biedy można by i podrasować wizerunek władz pokazując jak w pocie czoła w drodze jedności narodowej znajdują perpektywiczne cele dla Gawronowych rakiet... :) i obmyślają genialną strategię zwycięstwa. Na koniec mogłabybyć taka scena, ze przypływają Amerykanie a tu wsio pozamiatane... :) Może też być i tak jak to Gawron jest "ostatnbią szansą" USA :)
Wiadomo , ze to fikcja ale liczy się wizerunek...
Do zastanowienia... :)
thomson
Posty: 447
Rejestracja: 2011-08-08, 11:54

Re: JAK WYPROMOWAĆ ZAINTERESOWANIE SPRAWAMI PMW

Post autor: thomson »

Już w sobotę będzie głośno o cześci Sił Morskich. Niestety nie o MW tylko o Formozie. Kilku komandosów wyruszy z Gdyni kajakami by opłyąć Bornholm i wrócić. Akcja ma cel charytatywny. Komandosi zbierają kasę na rechabilitację swojego kumpla , który rozbił się na motocyklu i przez pół roku był w śpiączce a teraz jest sparaliżowany. Szlachetną akcję nazwali Mila dla Sebastiana i założyli stronę w internecie. Pomogą więc kumplowi a przy okazji popracują na pozytywny wizerunek swojej "firmy". Start o ósmej.
Awatar użytkownika
miczman
Posty: 551
Rejestracja: 2005-12-29, 17:54
Lokalizacja: Gdynia

Re: JAK WYPROMOWAĆ ZAINTERESOWANIE SPRAWAMI PMW

Post autor: miczman »

Czyżby Formoza nie należała już do DWS?
thomson
Posty: 447
Rejestracja: 2011-08-08, 11:54

Re: JAK WYPROMOWAĆ ZAINTERESOWANIE SPRAWAMI PMW

Post autor: thomson »

Oczywiście że należy do DWS. Ale jako jednostka przeznaczona do działań na morzu jest częścią Sił Morskich RP. I wcale nie oznacza to że jest częścią MW. Podobna sytuacja dotyczy np. morskiego komponentu GROMu.
P.S. Kiedyś sam zastosowałem b.duże uproszczenie w wyniku czego termin Siły Morskie stał się synonimem terminu Marynarka Wojenna. Zostałem za to skrytykowany i doszedłem do wniosku że...zgadzam się z krytykującymi. Siły Morskie to po prostu określenie znacznie szersze.
Awatar użytkownika
miczman
Posty: 551
Rejestracja: 2005-12-29, 17:54
Lokalizacja: Gdynia

Re: JAK WYPROMOWAĆ ZAINTERESOWANIE SPRAWAMI PMW

Post autor: miczman »

Jak dla mnie to pojęcie jest mylące i wprowadza niepotrzebny zamęt, co widać zresztą powyżej. Czy występuje ono w jakiś oficjalnych dokumentach?
Awatar użytkownika
Marmik
Posty: 4970
Rejestracja: 2006-04-30, 23:49
Lokalizacja: Puck

Re: JAK WYPROMOWAĆ ZAINTERESOWANIE SPRAWAMI PMW

Post autor: Marmik »

Pojęcie siły morskie państwa (pisane z małych liter) jest jak najbardziej poprawne i obejmuje w zasadzie wszystko co przeznaczone jest do zapewnienia szeroko rozumianego bezpieczeństwa od strony morza. Nie utożsamiałbym tego z anielskim Naval Forces. Ot taka nasza polska specyfika.

Nie do końca jestem pewien, czy wybór takiego terminu był dobry. Wiem, że dawniej spierano się o to i np. niektórzy zaliczali straż przybrzeżną do sił morskich jedynie wówczas gdy była rodzajem sił zbrojnych (jak np. U.S.C.G.) lub częścią marynarki wojennej (jak np. Kystvakten). Osobiście byłem zwolennikiem tej właśnie opcji, ale ja to nie środowisko opiniotwórcze :-) .
To co dla innych jest brzegiem morza, dla marynarza jest brzegiem lądu.
ODPOWIEDZ