Policyjny pościg za Jackiem Kurskim

czyli hobby, kultura, sztuka, wścieklizna i w ogóle offtopic...

Moderator: nicpon

Awatar użytkownika
Edward Teach
Posty: 809
Rejestracja: 2006-09-22, 23:13
Lokalizacja: Gdańsk

Policyjny pościg za Jackiem Kurskim

Post autor: Edward Teach »

http://wiadomosci.wp.pl/kat,1342,title, ... omosc.html

Jacek Kurski został w środę zatrzymany przy pomocy policyjnej blokady na trasie Gdańsk-Warszawa - dowiedzieli się reporterzy RMF FM. Policja próbowała zatrzymać posła dwukrotnie. RMF informuje, że poseł PiS tak spieszył się na spotkanie z Jarosławem Kaczyński, iż nawet nie zareagował na policyjne sygnały.

Jak dowiedzieli się reporterzy RMF FM, Jacek Kurski pędził na światłach awaryjnych drogą krajową nr. 7 i "przykleił się" do tyłu radiowozu, by szybciej pokonać trasę. Policjanci, którzy konwojowali w tym czasie groźnego przestępcę, pomyśleli, że to próba odbicia bandyty i wezwali posiłki. Dopiero blokada koło Ostródy zatrzymała posła.

Zatrzymany poseł wylegitymował się. Policjanci musieli więc puścić Kurskiego w dalszą drogę, bo posła chroni immunitet.

- To była zwykła kontrola - powiedział Kurski reporterowi RMF FM. Policjanci są jednak innego zdania. - Mamy tu do czynienia z łamaniem prawa, które nie powinno mieć miejsca - powiedział Mariusz Sokołowski z Komendy Głównej. Funkcjonariusze sporządzili notatkę, którą prześlą marszałkowi Sejmu.

Jak poseł tłumaczył dziennikarzom swoje zachowanie? - Gdyby to było niebezpieczne to bym się w to nie angażował. Z punktu widzenia przejeżdżającej kolumny to jest wszystko jedno, czy jadą dwa pojazdy, czy trzy - powiedział Kurski. - Dobrze się jechało - skwitował.

Bronisław Komorowski powiedział RMF FM, że ta historia to dowód na to, że trzeba zlikwidować immunitet poselski.
Edward Teach www.pdf-model.pl
Awatar użytkownika
Jacek Bernacki
Posty: 431
Rejestracja: 2007-03-15, 13:32
Lokalizacja: Siecień k/Płocka

Re: Policyjny pościg za Jackiem Kurskim

Post autor: Jacek Bernacki »

Jacek Kurski pisze:Gdyby to było niebezpieczne to bym się w to nie angażował. Z punktu widzenia przejeżdżającej kolumny to jest wszystko jedno, czy jadą dwa pojazdy, czy trzy. Dobrze się jechało.
Ciemny lud to kupi :lol:
Co to za ludzie?
Co za różnica ważne, że są!
Awatar użytkownika
pothkan
Posty: 4480
Rejestracja: 2006-04-26, 23:59
Lokalizacja: Gdynia - morska stolica Polski
Kontakt:

Post autor: pothkan »

Noż... przecież za coś takiego prawo jazdy powinno się odebrać.
wrr
Posty: 110
Rejestracja: 2006-02-07, 15:53
Lokalizacja: Elbląg

Post autor: wrr »

Coś jakby deja vu?

Samolot z Gdańska do Warszawy został odwołany, wsiedli w pożyczone subaru i w nie całe cztery godziny przyjechali do Warszawy.
Tak opisywał tę podróż, w dzienniku Polska-The Times, Sławomir Nowak:
-Prowadziliśmy na zmianę. Muszę powiedzieć, że Donald Tusk jest wytrawnym kierowcą i jeździ bardzo bezpiecznie - komplementuje swojego partyjnego szefa poseł Nowak. Dodaje, że musieli ostro naciskać na pedał gazu, żeby zdążyć na czas. A jak było z przepisami ruchu drogowego? - Różnie to bywało, choć staraliśmy się nie przekraczać przepisów za bardzo i uważaliśmy, żeby jechać bezpiecznie - mówi Nowak. ("Pożyczonym subaru dojechali do Sejmu", Polska-The Times z 6.11.2007)
Awatar użytkownika
ZzB
Posty: 110
Rejestracja: 2004-02-13, 08:21
Lokalizacja: Reda k/Gdyni

Re: Policyjny pościg za Jackiem Kurskim

Post autor: ZzB »

Jacek Bernacki pisze:Ciemny lud to kupi :lol:
Hej
A mnie zastanawia, dlaczego nie wybrał się super-lux-torpedą o nazwie InterCity ?
Przecież - jak każdy p'oseł - ma darmowy przejazd ;P

Pozdrowionka
ZzB
Tadeusz Klimczyk
Posty: 1187
Rejestracja: 2004-04-05, 09:06
Lokalizacja: Sopot

Policyjny pościg za Jackiem Kurskim

Post autor: Tadeusz Klimczyk »

Czekałem w środę razem z Jackiem K. na lotnisku w Rębiechowie. Dziwne mi się wydawało, że jego samolot odwołano a on siedział chyba jeszcze półtorej godziny bez celu. Już się cieszyłem, że chociaż jeden dzień Ojczyzna odpocznie od jego obecności w Sejmie ale się nie udało.
Paweł 26
Posty: 9
Rejestracja: 2008-11-10, 12:24
Lokalizacja: Iłów

Post autor: Paweł 26 »

Pan poseł ma szczęście, że mieszka w Polsce bo w normalnym kraju Policja by go zastrzeliła.
Awatar użytkownika
Grom
Posty: 405
Rejestracja: 2008-03-12, 00:15

Post autor: Grom »

Paweł 26 pisze:Pan poseł ma szczęście, że mieszka w Polsce bo w normalnym kraju Policja by go zastrzeliła.
W normalnym kraju byłby wielki skandal, a takie praktyki są napiętnowane. Zwłaszcza przekraczanie prędkości. Choć wiadomo prawo prawem, a życie swoje ;-) Nie wiem jakie mają przywileje parlamentarzyści tutaj, ale nigdy o tym nie słyszałem by kogoś nie obowiązywało prawo bo żyje z pieniędzy podatników. Ich ono obowiązuje tym bardziej. Dziś wybuchła afera, że bankowcy, którzy dostali do łap pieniądze podatników w ramach walki z kryzysem, urządzili sobie jakąś imprezkę gdzieś tam za grube pieniądze.

edit:

Tak tylko mi się przypomniało. Takie wykroczenia drogowe są traktowane jako "traffic ofence", a to już idzie do "criminal record". Za zbyt szybką jazdę np. 160 km/h na autostradzie delikwent zostaje aresztowany natychmiast i staje przed sądem za "dangerous driving", a to już jest traktowane jako "criminal ofence". Ślad takiego misia siedzi sobie w kwitkach 11 lat. Ponieważ nie znam dokładnie przywilejów więc mogę jedynie domyślać się, że w sytuacji kiedy mamy doczynienia z przestępstwem kryminalnym immunitet nie chroni nikogo.
Awatar użytkownika
Ksenofont
Posty: 2105
Rejestracja: 2004-12-27, 23:28
Lokalizacja: Praga

Post autor: Ksenofont »

Grom pisze:
Paweł 26 pisze:Pan poseł ma szczęście, że mieszka w Polsce bo w normalnym kraju Policja by go zastrzeliła.
W normalnym kraju byłby wielki skandal, a takie praktyki są napiętnowane.
W normalnym kraju jest wielki skandal i taki praktyki są napiętnowane.
Mówię o Polsce.

W nienormalnym kraju, nie byłoby skandalu, a sprawa zostałaby ukryta (na przykład we Francji albo Italii).

Ewentualnie poseł opozycji zostałby skatowany na posterunku policji...
(Rosja, PRL)

Jest oczywiście pewien nienormalny*** kraj, w którym nie ma immunitetu poselskiego.
(***Nienormalny, bo mają kierownice po złej stronie i kiepską kuchnię - więc się nie liczy.)

Pozdrawiam z normalnego kraju
Ksenofont
Myślisz, że było zagrożenie, które im umknęło; problem, którego nie poruszyli; aspekt, którego nie rozpatrywali; pomysł, na który nie wpadli; rozwiązanie, którego nie znaleźli?!?
Obrazek
Awatar użytkownika
Jacek Bernacki
Posty: 431
Rejestracja: 2007-03-15, 13:32
Lokalizacja: Siecień k/Płocka

Post autor: Jacek Bernacki »

Kseno do parlamentu! :D
Co to za ludzie?
Co za różnica ważne, że są!
Awatar użytkownika
dessire_62
Posty: 2028
Rejestracja: 2007-12-31, 16:30
Lokalizacja: Głogów Małopolski

Post autor: dessire_62 »

Na prezydenta! :lol:
Awatar użytkownika
Wicher
Posty: 1253
Rejestracja: 2006-06-12, 04:33
Lokalizacja: UK

Post autor: Wicher »

Czepiacie się, ma rację. W każdym z czterech akapitów!
Za dzień, za dwa, za noc, za trzy choć nie dziś...
Za noc, za dzień doczekasz się, wstanie świt...
Bukowa
Posty: 338
Rejestracja: 2006-07-19, 15:54
Lokalizacja: Bukowa

Post autor: Bukowa »

W każdym z akapitów? :o
Mam na przykład wątpliwości co do istnienia opozycyjnych partii w PRL.
Chyba nikt nie wierzy, że były to SD i PSL :lol:
Ewentualnie to mógł dostać "po głowie" pewien poseł w latach 70-tych, po pewnym głosowaniu w sejmie ale on się później nawrócił a teraz zachowuje się jak "zawrócony" :P
A po prawej to kierownicę mają również - jeszcze - w innych krajach.
A co do kuchni - to ho,ho i jeszcze trochę :lol:
Pozdrawiam
Robert
Awatar użytkownika
Grom
Posty: 405
Rejestracja: 2008-03-12, 00:15

Post autor: Grom »

Ksenofont pisze:Nienormalny, bo mają kierownice po złej stronie i kiepską kuchnię
Kierownica - dość dyskusyjna sprawa czy jest nie po tej co trzeba. Ja nie narzekam i umiem jeździć po obu :P
Kiepską kuchnię - a nie mówiłem, żebyś nie jadał w byle jakich fish and chip shop ? Teraz nie narzekaj :D
Awatar użytkownika
Ksenofont
Posty: 2105
Rejestracja: 2004-12-27, 23:28
Lokalizacja: Praga

Post autor: Ksenofont »

Grom pisze:Kiepską kuchnię - a nie mówiłem, żebyś nie jadał w byle jakich fish and chip shop ? Teraz nie narzekaj :D
Nie narzekam:
Veni, Vidi, Vomitui.

Stąd wiem, że kiepska...
Grom pisze:Kierownica - dość dyskusyjna sprawa czy jest nie po tej co trzeba. Ja nie narzekam i umiem jeździć po obu :P
I całkiem serio pytanie: jak sobie dają radę z biegami i ręcznym po lewej stronie?

X
Myślisz, że było zagrożenie, które im umknęło; problem, którego nie poruszyli; aspekt, którego nie rozpatrywali; pomysł, na który nie wpadli; rozwiązanie, którego nie znaleźli?!?
Obrazek
Awatar użytkownika
Jacek Bernacki
Posty: 431
Rejestracja: 2007-03-15, 13:32
Lokalizacja: Siecień k/Płocka

Post autor: Jacek Bernacki »

A sprzęgło i gaz też jest odwrotnie?
Co to za ludzie?
Co za różnica ważne, że są!
ODPOWIEDZ