Głupia Blondynka !!

czyli hobby, kultura, sztuka, wścieklizna i w ogóle offtopic...

Moderator: nicpon

Piotr S.
Posty: 2327
Rejestracja: 2006-05-24, 18:48

Głupia Blondynka !!

Post autor: Piotr S. »


Jezeli tam jest taki pożiom wiedzy ? to jakim cudem ten kraj jest jeszcze mocarstwem?
Marek T
Posty: 3270
Rejestracja: 2004-01-04, 20:03
Lokalizacja: Gdynia

Re: Głupia Blondynka !!

Post autor: Marek T »

Piotr S. pisze:
Jezeli tam jest taki pożiom wiedzy ? to jakim cudem ten kraj jest jeszcze mocarstwem?
Dlatego, że tam są tacy jak ten chłopaczek, który zna odpowiedzi na wszystkie pytania.
Awatar użytkownika
polsteam
Posty: 1552
Rejestracja: 2005-09-16, 21:03
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Post autor: polsteam »

w wielkim kraju wszystkiego jest więcej

i mądrych ludzi i możliwości dla nich i głupców też...

mądrzy ludzie są mądrze zagospodarowywani przez MIT, NASA, etc., etc.

ludzie, którym los i natura poskąpiły inteligencji oraz pracowitości do nauki - też mogą się odnaleźć i być szczęśliwi... a to jako sprzedawcy hot-dogów, a to np. jako głupiutka i ładna blondynka, która może się dobrze sprzedać na inny sposób niż intelektualny (zobaczcie - niewiele mądrzejsze od tej z teleturnieju są te "Girls from Playboy Mansion", które zrobiły karierę, zarobiły krocie i mogą być spokojne nawet o materialną przyszłość swoich dzieci...)
Kossakowski
Posty: 149
Rejestracja: 2009-10-29, 16:42

Post autor: Kossakowski »

A to u nas nie znajdziesz takich idiotów ? Wystarczy obejrzeć jakikolwiek odcinek ostatniej serii Big Brothera z takimi osobistościami jak Jola Rutowicz by się o tym przekonać.
ObltzS
Posty: 197
Rejestracja: 2007-01-01, 21:05

Post autor: ObltzS »

Witam !
Wystarczy obejrzeć jakikolwiek odcinek ostatniej serii Big Brothera
a po co za raz Big Brtothera - wystarczy transmisja z obrad sejmu ...
Awatar użytkownika
Boruta
Posty: 703
Rejestracja: 2004-06-13, 22:09
Lokalizacja: Cosmopolis Sopot, Sarmatia
Kontakt:

Post autor: Boruta »

A który z szanownych kolegów wymieni tak od ręki np wszystkie kraje afrykańskie i ich stolice? :wink:
"Dobro i zło nie istnieją, tak jak życie i śmierć. Jest tylko działanie. Walka"
- baron von Ungern-Sternberg, d-ca Azjatyckiej Dywizji Konnej
Awatar użytkownika
pothkan
Posty: 4480
Rejestracja: 2006-04-26, 23:59
Lokalizacja: Gdynia - morska stolica Polski
Kontakt:

Post autor: pothkan »

Boruta pisze:A który z szanownych kolegów wymieni tak od ręki np wszystkie kraje afrykańskie i ich stolice? :wink:
Ja :P Ale i tak mi nikt nie uwierzy, bo rozmawiamy w internecie.
PawBur
Posty: 490
Rejestracja: 2006-06-06, 22:13
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: PawBur »

Boruta pisze:A który z szanownych kolegów wymieni tak od ręki np wszystkie kraje afrykańskie i ich stolice? :wink:
Idąc bardziej naprzeciw teleturnieju to kto wymieni wszystkie stany Am Pn i ich stolice.
Awatar użytkownika
pothkan
Posty: 4480
Rejestracja: 2006-04-26, 23:59
Lokalizacja: Gdynia - morska stolica Polski
Kontakt:

Post autor: pothkan »

Stany jeszcze idzie, stolice gorzej - bo często w jakichś pipidówach są.

To już lepiej z naszej bajki - kto wymieni wszystkie stare województwa, liczba prawie ta sama :)
Awatar użytkownika
Marmik
Posty: 4968
Rejestracja: 2006-04-30, 23:49
Lokalizacja: Puck

Post autor: Marmik »

Wcale nie dziwię się, że nie widziała o jaki kraj chodzi. Co drugi Polak zapytany o stolicę Australii poda Sydney. Bardziej dobijające jest to, że powiedziała "Myślałam, że Europa to kraj", choć z drugiej strony u nas wielu nadal uważa, że Ameryka to kraj i utożsamia ją ze Stanami Zjednoczonymi AP.
Pytanie o stany w Stanach jest dla nas dość proste bo wystarczy wymieniać amerykańskie pancerniki :wink: , ale stolice to już poda mało kto. A wiele stanów jest większych niż Polska czy Węgry.
Żeby nie było niejasności, ostatnio pytałem gimnazjalistę (taki "czwórkowicz") o najdłuższą rzekę Ameryki Południowej. Nie wiedział. No to się zaczęło. Najdłuższe rzeki kontynentów, najwyższe szczyty, największe wyspy, największe jeziora, stolice europejskie itd... Rezultat? Załamka. W sumie może nie jest to najważniejsza wiedza na świecie, ale tak się zastanawiam czego teraz uczą na geografii skoro brakuje elementarnej wiedzy o geografii świata.
To co dla innych jest brzegiem morza, dla marynarza jest brzegiem lądu.
Awatar użytkownika
Maciej3
Posty: 4767
Rejestracja: 2008-05-16, 11:36

Post autor: Maciej3 »

Na geografii ucza I uczyli, ze "klimat jest to sredni stan pogody mierzony na wielkim obszarze przez co najmniej 30 lat". Tyle zapamietalem z podstawowki. Jeszcze "komuszej". I w sumie tylko tyle. Reszta to wiedza nabyta potem
Historia jest najlepszą nauczycielką życia, bo
Jeszcze nigdy, nikogo, niczego nie nauczyła.
Bobby
Posty: 4
Rejestracja: 2009-09-18, 08:10

Post autor: Bobby »

Marmik pisze:[...]
Żeby nie było niejasności, ostatnio pytałem gimnazjalistę (taki "czwórkowicz") o najdłuższą rzekę Ameryki Południowej. Nie wiedział. No to się zaczęło. Najdłuższe rzeki kontynentów, najwyższe szczyty, największe wyspy, największe jeziora, stolice europejskie itd... Rezultat? Załamka. [...]
Od razu stanęły mi przed oczami konturówki z podstawówki. Może i już skleroza by mi nie pozwoliła zaznaczyć wszystkich tych "drobiazgów" ale wtedy jakoś ludzie musieli się mniej lub bardziej orientować w takich zagadnieniach jak szczyty, wyspy, duże rzeki, jeziora, ba nawet zatoki, cieśniny i przylądki ;-)

No ale cóż jak próbna matura z matematyki zawiera zadania, które rozwiązywaliśmy w podstawówce a nie liceum i cytując "ekspertów" "jest znacznie trudniejsza" to mnie w sumie nie dziwi poziom geografii - po prostu kolejny przedmiot, który będzie trzeba z dziećmi "przećwiczyć" aby prezentowały jakiś poziom ;-)

Można powiedzieć, że "amerykanizujemy" nasz system oświaty - niestety bierzemy ze wzorca tylko negatywne cechy bo co jak co ale oni nie mając wielkiego pojęcia o historii czy geografii świata dbają o kultywowanie historii USA.....

pozdrowienia
Bobby

ps. Od września mój syn idzie do szkoły - nie wiem dla kogo będzie to bardziej traumatyczne przeżycie - dla niego czy dla nas :oops: :x
Marek T
Posty: 3270
Rejestracja: 2004-01-04, 20:03
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: Marek T »

Reforma oświaty pogorszyła, niestety, standardy nauczania. Wprowadzono w podstawówce bloki łączące kilka przedmiotów - np. biologię z geografią. Nauczyciele ze starym wykształceniem nie są do tego przygotowani.
Przykład z mojego domu dziecko, gdy było w V klasie przyszło, bo nie rozumiało treści zadania. Zadanie było typu "podziel podane na obrazku zwierzęta wg hierarchii w łańcuchu żywieniowym, wg czegoś tam jeszcze i wg zamieszkałych kontynentów".
Dziecko nie wiedziało, co to kontynent - bo przedmiot nauczała dawna pani od biologii, której do głowy nie przyszło, że ktoś może nie wiedzieć, co to kontynent.

Być może teraz jest już lepiej, ale i tak reforma pozostaje jednym z większych nieszczęść oświaty i modlić się należy, aby jak najszybciej powrócić do systemu 8+4.
jasmol
Posty: 54
Rejestracja: 2005-09-11, 17:05
Lokalizacja: zachodnia małopolska

Post autor: jasmol »

Pytanie o stany w Stanach jest dla nas dość proste bo wystarczy wymieniać amerykańskie pancerniki , ale stolice to już poda mało kto.
Lekkie krążowniki.
Awatar użytkownika
Marmik
Posty: 4968
Rejestracja: 2006-04-30, 23:49
Lokalizacja: Puck

Post autor: Marmik »

Idąc od ogółu do szczegółu - jak je dopasujesz do stanów?
To co dla innych jest brzegiem morza, dla marynarza jest brzegiem lądu.
PawBur
Posty: 490
Rejestracja: 2006-06-06, 22:13
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: PawBur »

No i niektóre ciężkie też były stolicami.
ODPOWIEDZ