Mnie również, ale obrazek jest w za małej rozdzielczości.Marek T pisze:Poza tym, jakoś mi to nie wygląda na Gdynie. Ciekawe, co to za budynek w dalekim tle - dość charakterystyczny.
Zdjęcia okrętów PMW
- karol
- Posty: 4501
- Rejestracja: 2004-01-05, 12:52
Jest to fotografia z Narodowego Archiwum Cyfrowego opisana jako pobieranie zaopatrzenia na redzie w roku 1944. Użyłem jej kilka lat temu na stronie poświęconej Kontrtorpedowcowi i tam wyraźnie widać nadruk ArchiwumAvM pisze:Gdzie jest to zrobione ?Slaw pisze:Babcia Burza
....
slaw
Ale co stoi kolo niej ?

Dlatego uważam, że mamy do czynienia z dwoma statkami zaopatrzeniowymi, ale co one dostarczają, tego nie wiem, nie znam tak dobrze typów, jednak wówczas okręt mógł operować z baz Zachodniego Wybrzeża, lub... to Scapa Flow, gdyż jak zapewne pamiętasz ORP Burza eskortował w Arktyce też.
Ach i jeszcze dla modelarzy! Chciałbym zwrócić uwagę na fakt zdjęcia kołpaka z rufowego komina, gdyż swego czasu czytałem ożywioną dyskusję na ten temat, ta fotografia wyjaśnia arbitralnie, kołpak był zdemontowany.
Użytkownik nieaktywny, ale gadatliwy.
- Krolik
- Posty: 94
- Rejestracja: 2005-11-28, 04:10
- Lokalizacja: CHICAGO IL.
- ramm
- Posty: 712
- Rejestracja: 2009-10-06, 18:08
- Lokalizacja: Gdańsk
- Kontakt:
-
Waldek K
- Posty: 2028
- Rejestracja: 2004-01-30, 10:16
- Lokalizacja: Szałsza
Przy burcie "Burzy" prawdopodobnie stoją dwie jednostki zaopatrzeniowe typu VIC (od słowa "victualic"), zwane też "Clyde Puffer"
http://en.wikipedia.org/wiki/Clyde_puffer
http://en.wikipedia.org/wiki/Clyde_puffer
- crolick
- Posty: 4147
- Rejestracja: 2004-01-05, 20:18
- Lokalizacja: Syreni Gród
- Kontakt:
Podpis z tyłu fotki to 'Hafen von Hela 1939'. Moją wątpliwość budzi:Marek T. pisze:Czy w tle nie stoją jakieś Vbooty przebudowane z trawlerów? Myslę, że takich nie było na początku wojny.
Poza tym, jakoś mi to nie wygląda na Gdynie. Ciekawe, co to za budynek w dalekim tle - dość charakterystyczny
1) budynek w tle (chyba takiego na Helu nie było, ale specjalistą nie jestem!)
2) dziób jednostki z prawej (nie przypomina, żadnego ze znanych mi polskich jednostek rybackich lub pomocniczych - no chyba że to BERKUT!)
Dzięki!Waldek K pisze:Przy burcie "Burzy" prawdopodobnie stoją dwie jednostki zaopatrzeniowe typu VIC (od słowa "victualic"), zwane też "Clyde Puffer"
http://en.wikipedia.org/wiki/Clyde_puffer
Dobrze wiedzieć
Podczas gdy Kłapouchy wszystkim się zadręcza,
Prosiaczek nie może się zdecydować, Królik wszystko kalkuluje,
a Sowa wygłasza wyrocznie - Puchatek po prostu jest...
Prosiaczek nie może się zdecydować, Królik wszystko kalkuluje,
a Sowa wygłasza wyrocznie - Puchatek po prostu jest...
- Wicher
- Posty: 1253
- Rejestracja: 2006-06-12, 04:33
- Lokalizacja: UK
To na 100 % nie jest Hel a to z tego powodu, że w 1939 r. w obu portach nie było betonowego nabrzeża. Była plaża. Miejsce cumowania stanowiły jedynie betonowe mola.crolick pisze:Podpis z tyłu fotki to 'Hafen von Hela 1939'.
Poza tym na dziobie jednostki po prawej jest umocowany pręt, belka (?) - charakterystyczny element w zmobilizowanych niemieckich traulerach.
Za dzień, za dwa, za noc, za trzy choć nie dziś...
Za noc, za dzień doczekasz się, wstanie świt...
Za noc, za dzień doczekasz się, wstanie świt...
-
Andrzej Ciszewski
- Posty: 507
- Rejestracja: 2008-09-27, 17:58
- crolick
- Posty: 4147
- Rejestracja: 2004-01-05, 20:18
- Lokalizacja: Syreni Gród
- Kontakt:
pothkan pisze:Mnie również, ale obrazek jest w za małej rozdzielczości.Marek T pisze:Poza tym, jakoś mi to nie wygląda na Gdynie. Ciekawe, co to za budynek w dalekim tle - dość charakterystyczny.

Podczas gdy Kłapouchy wszystkim się zadręcza,
Prosiaczek nie może się zdecydować, Królik wszystko kalkuluje,
a Sowa wygłasza wyrocznie - Puchatek po prostu jest...
Prosiaczek nie może się zdecydować, Królik wszystko kalkuluje,
a Sowa wygłasza wyrocznie - Puchatek po prostu jest...
- pothkan
- Posty: 4609
- Rejestracja: 2006-04-26, 23:59
- Lokalizacja: Gdynia - morska stolica Polski

http://www.paluba.info/smf/brodovi/polj ... 7iskra%27/
To samo zdjęcie jest u Komorowskiego, podpisane jako "wchodząca do jednego z portów zagranicznych w 1937 roku". Tylko jakiego?
http://i11.photobucket.com/albums/a159/ ... /iskra.jpg
- ramm
- Posty: 712
- Rejestracja: 2009-10-06, 18:08
- Lokalizacja: Gdańsk
- Kontakt:
- ramm
- Posty: 712
- Rejestracja: 2009-10-06, 18:08
- Lokalizacja: Gdańsk
- Kontakt:
- Slaw
- Posty: 929
- Rejestracja: 2004-03-28, 12:01
- Lokalizacja: Gdańsk
- Kontakt:
- Slaw
- Posty: 929
- Rejestracja: 2004-03-28, 12:01
- Lokalizacja: Gdańsk
- Kontakt:













