USS OLYMPIA
-
Marek T
- Posty: 3270
- Rejestracja: 2004-01-04, 20:03
- Lokalizacja: Gdynia
USS OLYMPIA
Przyszłość zabytkowego krążownika OLYMPIA jest zagrożona - mówiąc delikatnie.
Okręt jest w fatalnym stanie technicznym. Jeszcze kilka miesięcy temu mówiono, że może zostać odesłana na złom lub zatopiona w charakterze sztucznej rafy. Na razie wyrok jest odroczony, do wiosny przyszłego roku.
Przyczyną kłopotów była nieuczciwość dyrektora Independence Seaport Museum (który podczas 17-letniej kadencji zdefraudował 1,5 mln dolarów) oraz brak nadzoru.
Proste guglanie daje dużo rezultatów, między innymi takie:
http://www.usni.org/magazines/proceedin ... s-our-help
http://cruiserolympia.org/Press.html
Okręt jest w fatalnym stanie technicznym. Jeszcze kilka miesięcy temu mówiono, że może zostać odesłana na złom lub zatopiona w charakterze sztucznej rafy. Na razie wyrok jest odroczony, do wiosny przyszłego roku.
Przyczyną kłopotów była nieuczciwość dyrektora Independence Seaport Museum (który podczas 17-letniej kadencji zdefraudował 1,5 mln dolarów) oraz brak nadzoru.
Proste guglanie daje dużo rezultatów, między innymi takie:
http://www.usni.org/magazines/proceedin ... s-our-help
http://cruiserolympia.org/Press.html
-
Tadeusz Klimczyk
- Posty: 1402
- Rejestracja: 2004-04-05, 09:06
- Lokalizacja: Sopot
USS Olympia
Tak się złożyło, że byłem na Olimpii w zeszłą środę - jutro wstawię jakieś zdjęcia. Okręt nie wygląda na jakoś szczególnie zaniedbany - wiele inych jest w podobnym stanie.
- de Villars
- Posty: 2232
- Rejestracja: 2005-10-19, 16:04
- Lokalizacja: Kraków
- Kontakt:
Co? zatopić jako sztuczną rafę? Wierzyć się nie chce, żeby sie zdecydowali na takie barbarzyństwo 
Si vis pacem, para bellum
http://springsharp.blogspot.com/
http://springsharp.blogspot.com/
- SmokEustachy
- Posty: 4711
- Rejestracja: 2004-01-06, 14:28
- Lokalizacja: Oxenfurt
- Kontakt:
-
Tadeusz Klimczyk
- Posty: 1402
- Rejestracja: 2004-04-05, 09:06
- Lokalizacja: Sopot
USS Olympia
E tam, tak wygląda większość okrętów- muzeum jakie zwiedziłem, a zwiedziłem wiele. Na Olympii w środku jest trochę rdzawo i widać, że z oryginalnego wyposażenia niewiele się zachowało. Jakem był ostatnio na Belfaście w Londynie to nie wygladał miejscami nic lepiej. North Carolina w Wilmington,NC - tragedia.....
-
jefe de la maquina
- Posty: 787
- Rejestracja: 2007-10-27, 00:01
- crolick
- Posty: 4148
- Rejestracja: 2004-01-05, 20:18
- Lokalizacja: Syreni Gród
- Kontakt:
Re: USS Olympia
A jak na tym tle prezentuje się nasza BŁYSKAWICA??Tadeusz Klimczyk pisze:E tam, tak wygląda większość okrętów- muzeum jakie zwiedziłem, a zwiedziłem wiele. Na Olympii w środku jest trochę rdzawo i widać, że z oryginalnego wyposażenia niewiele się zachowało. Jakem był ostatnio na Belfaście w Londynie to nie wygladał miejscami nic lepiej. North Carolina w Wilmington,NC - tragedia.....
Podczas gdy Kłapouchy wszystkim się zadręcza,
Prosiaczek nie może się zdecydować, Królik wszystko kalkuluje,
a Sowa wygłasza wyrocznie - Puchatek po prostu jest...
Prosiaczek nie może się zdecydować, Królik wszystko kalkuluje,
a Sowa wygłasza wyrocznie - Puchatek po prostu jest...
- ALF
- Posty: 1015
- Rejestracja: 2006-12-29, 17:22
- Lokalizacja: Karkonosze
- Kontakt:
-
Marek T
- Posty: 3270
- Rejestracja: 2004-01-04, 20:03
- Lokalizacja: Gdynia
Re: USS Olympia
Jak dotychczas wszyscy goście zagraniczni, z którymi byłem na BŁYSKAWICY, podkreślali, że jest najlepiej utrzymanym okrętem-muzeum, jaki widzieli.crolick pisze:A jak na tym tle prezentuje się nasza BŁYSKAWICA??






