CKU Nieuchwytny
- crolick
- Posty: 4148
- Rejestracja: 2004-01-05, 20:18
- Lokalizacja: Syreni Gród
- Kontakt:
Re: CKU Nieuchwytny
Podczas gdy Kłapouchy wszystkim się zadręcza,
Prosiaczek nie może się zdecydować, Królik wszystko kalkuluje,
a Sowa wygłasza wyrocznie - Puchatek po prostu jest...
Prosiaczek nie może się zdecydować, Królik wszystko kalkuluje,
a Sowa wygłasza wyrocznie - Puchatek po prostu jest...
- Mitoko
- Posty: 2718
- Rejestracja: 2004-01-05, 12:26
- Lokalizacja: Gdańsk
Re: CKU Nieuchwytny
Chyba nie - ale przyznaję, że tego zdjęcia też nie kojarzę - a jest ciekawe
Wykopany z DWS za żądanie prawdy
-
serek
- Posty: 162
- Rejestracja: 2005-03-02, 16:00
- Lokalizacja: olsztyn
Re: CKU Nieuchwytny
To zdjęcie kutra na slipie było zamieszczone swego czasu w Morzu
- Mitoko
- Posty: 2718
- Rejestracja: 2004-01-05, 12:26
- Lokalizacja: Gdańsk
Re: CKU Nieuchwytny
Możliwe - uwagę zwraca uskok na przedniej części wieży (w górnej części).
Wracając do starych dyskusji - moim skromnym zdaniem - ten uskok może sugerować, że w wersji pierwotnej (z 47-ką) przednia część dachu mogła być planowana jako uchylna.
Wracając do starych dyskusji - moim skromnym zdaniem - ten uskok może sugerować, że w wersji pierwotnej (z 47-ką) przednia część dachu mogła być planowana jako uchylna.
Wykopany z DWS za żądanie prawdy
-
serek
- Posty: 162
- Rejestracja: 2005-03-02, 16:00
- Lokalizacja: olsztyn
Re: CKU Nieuchwytny
Uskok na wieży powstał z otwarcia połówki dachu nad strzelnicą wieży, czyli wieża jest w pozycji do strzelań plot i brak jest tylko działa 47mm lub 40mm 
- Mitoko
- Posty: 2718
- Rejestracja: 2004-01-05, 12:26
- Lokalizacja: Gdańsk
Re: CKU Nieuchwytny
No właśnie, że nie pędził bym tak bardzo.serek pisze:Uskok na wieży powstał z otwarcia połówki dachu nad strzelnicą wieży, czyli wieża jest w pozycji do strzelań plot i brak jest tylko działa 47mm lub 40mm
Znana była docelowa konfiguracja z Boforsem, pytanie budziła z Vickersem.
Natomiast to zdjęcie raczej nie sugeruje możliwości prowadzenia ognia plot ani z Vickersa ani z Hotchkissa - raczej ma to chyba charakter obsługowy
Wykopany z DWS za żądanie prawdy
-
profil
- Posty: 23
- Rejestracja: 2011-03-16, 19:26
Re: CKU Nieuchwytny
http://odkrywca.pl/pokaz_watek.php?id=231688
Były?...temat dość leciwy ale zdjęcia bardzo ciekawe, dlatego podrzucam.
Były?...temat dość leciwy ale zdjęcia bardzo ciekawe, dlatego podrzucam.
- svgafarov
- Posty: 32
- Rejestracja: 2010-04-21, 22:23
- Lokalizacja: Kijów, Ukraina
- Kontakt:
Re: CKU Nieuchwytny
Wojskowi flotylli rzeczne i jezioro - https://vk.com/flotilla
- svgafarov
- Posty: 32
- Rejestracja: 2010-04-21, 22:23
- Lokalizacja: Kijów, Ukraina
- Kontakt:
Re: CKU Nieuchwytny
Kutry z OW "Wisła" (z Flotylli Rzecznej Marynarki Wojennej), zdobyte przez Niemców (Weichsel Wasserpolizei, 1943).
Ciężki kuter uzbrojony (CKU) ORP "Nieuchwytny"
Kutry meldunkowe: "KM 12", "KM 13"



Ciężki kuter uzbrojony (CKU) ORP "Nieuchwytny"
Kutry meldunkowe: "KM 12", "KM 13"



Wojskowi flotylli rzeczne i jezioro - https://vk.com/flotilla
- svgafarov
- Posty: 32
- Rejestracja: 2010-04-21, 22:23
- Lokalizacja: Kijów, Ukraina
- Kontakt:
Re: CKU Nieuchwytny
Kuter Weichsel Wasserpolizei "Pionier" (ex- Ciężki kuter uzbrojony (CKU) "Nieuchwytny"), 1943 r.
Super zdjęcie:

Super zdjęcie:

Wojskowi flotylli rzeczne i jezioro - https://vk.com/flotilla
-
ptasznik
- Posty: 389
- Rejestracja: 2015-06-15, 23:05
Re: CKU Nieuchwytny
''Pionier'' przy burcie ''Hydry''.
Ciekawe co to za jednostka z tyłu między nimi ? Widać okno jej sterówki.
Ciekawe co to za jednostka z tyłu między nimi ? Widać okno jej sterówki.
-
smochy
- Posty: 6
- Rejestracja: 2006-01-17, 22:15
Re: CKU Nieuchwytny
witam
Ciekawe zdjęcie nabyte kilkanaście dni temu. Niewątpliwie jest to ORP Nieuchwytny. Zdjęcie zostało zrobione na przełomie 1939/40.
ale to co najważniejsze, to widoczna nazwa okrętu na dziobie oraz....
proszę się przyjrzeć uważniej, ale to co można zauważyć to KAMUFLAŻ.
Jest ona widoczny zarówno na nadbudówce jak i na wieży armaty.
Ciekawe zdjęcie nabyte kilkanaście dni temu. Niewątpliwie jest to ORP Nieuchwytny. Zdjęcie zostało zrobione na przełomie 1939/40.
ale to co najważniejsze, to widoczna nazwa okrętu na dziobie oraz....
proszę się przyjrzeć uważniej, ale to co można zauważyć to KAMUFLAŻ.
Jest ona widoczny zarówno na nadbudówce jak i na wieży armaty.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
-
serek
- Posty: 162
- Rejestracja: 2005-03-02, 16:00
- Lokalizacja: olsztyn
Re: CKU Nieuchwytny
Ładne trafienie Smochy
. Masz rację pisząc o kamuflażu . Dowodzi to niezbicie że wszystkie okręty OW Wisła były malowane w plamy. Jeśli kiedykolwiek wypłynie zdjęcie KU 30 po wydobyciu to na pewno będzie miał kamuflaż
Na fotce widać również ślady po kulach i tak mi się wydaje osłonę przed wieżą działową .
Na fotce widać również ślady po kulach i tak mi się wydaje osłonę przed wieżą działową .
-
serek
- Posty: 162
- Rejestracja: 2005-03-02, 16:00
- Lokalizacja: olsztyn
Re: CKU Nieuchwytny
Ładne trafienie Smochy
. Masz rację pisząc o kamuflażu . Dowodzi to niezbicie że wszystkie okręty OW Wisła były malowane w plamy. Jeśli kiedykolwiek wypłynie zdjęcie KU 30 po wydobyciu to na pewno będzie miał kamuflaż
Na fotce widać również ślady po kulach i tak mi się wydaje osłonę przed wieżą działową .
Na fotce widać również ślady po kulach i tak mi się wydaje osłonę przed wieżą działową .


