KATEGORIE
- crolick
- Posty: 4148
- Rejestracja: 2004-01-05, 20:18
- Lokalizacja: Syreni Gród
- Kontakt:
-
Marek T
- Posty: 3270
- Rejestracja: 2004-01-04, 20:03
- Lokalizacja: Gdynia
W mojej praktyce dobrze sprawdza się lekko zmodyfikowany podzial "conwayowski":
- przed I WŚ (czyli do 1905)
- I WŚ (1905-1921)
- II WŚ (1922-1946)
- "zimna wojna" (1947-1990)
- dziś (od 1990)
Z drugiej strony: zbyt szczególowy podzial bardzo utrudnia życie. Najpierw trzeba się zastanawiać gdzie zalożyć temat, a potem - gdzie go szukać. A i tak wszystko sprowadza się potem do pancerników z II WŚ.
Jeżeli koniecznie dzielić, to ograniczyl bym się do 3 kategorii: przed II WŚ, II WŚ i po II WŚ.
A może nie dzielić okrętów, tylko zalożyć Forum Modelarskie, Lotnictwa i Lądowe, itp? Podobnie proponuje Mitoko.
- przed I WŚ (czyli do 1905)
- I WŚ (1905-1921)
- II WŚ (1922-1946)
- "zimna wojna" (1947-1990)
- dziś (od 1990)
Z drugiej strony: zbyt szczególowy podzial bardzo utrudnia życie. Najpierw trzeba się zastanawiać gdzie zalożyć temat, a potem - gdzie go szukać. A i tak wszystko sprowadza się potem do pancerników z II WŚ.
Jeżeli koniecznie dzielić, to ograniczyl bym się do 3 kategorii: przed II WŚ, II WŚ i po II WŚ.
A może nie dzielić okrętów, tylko zalożyć Forum Modelarskie, Lotnictwa i Lądowe, itp? Podobnie proponuje Mitoko.
-
Gość
Marek T. wrote
W mojej praktyce dobrze sprawdza się lekko zmodyfikowany podzial "conwayowski":
- przed I WŚ (czyli do 1905)
- I WŚ (1905-1921)
- II WŚ (1922-1946)
- "zimna wojna" (1947-1990)
- dziś (od 1990)
Popieram. Tez jestem zwojennikiem ww., bo mam tak segregowane wycinki i fotografie. A poza tym pamietam intuicyjnie, co jest w którym tomie.
Andrzej J.
W mojej praktyce dobrze sprawdza się lekko zmodyfikowany podzial "conwayowski":
- przed I WŚ (czyli do 1905)
- I WŚ (1905-1921)
- II WŚ (1922-1946)
- "zimna wojna" (1947-1990)
- dziś (od 1990)
Popieram. Tez jestem zwojennikiem ww., bo mam tak segregowane wycinki i fotografie. A poza tym pamietam intuicyjnie, co jest w którym tomie.
Andrzej J.
-
shigure
- Posty: 1242
- Rejestracja: 2004-01-04, 21:35
- Lokalizacja: szczecin
-
Gość
-
Gość
Jeśli chodzi o działalność to OK - był sprawnie dowodzony i miał niezłe sukcesy, Ale z technicznego punktu widzenia był niewypałem - wyżyłowana siłownia, która się psuła, złe rozplanowanie opancerzenia (wszędzie) - w sumie zmarnowano wypornośc rzedu 12-13 tys, ton. Gdyby mądrze roplanowano poszczególne elementy konstrukcji , tak jak jak Zara, Wichita czy Algerie, to mógłby z zawyżona wypornością powstać super okre...
Andrzej J.
Andrzej J.