Pancerniki eskadrowe
Moderatorzy: Marmik, crolick, MiKo
-
Napoleon
- Posty: 5182
- Rejestracja: 2006-04-21, 14:07
- Lokalizacja: Racibórz
Pancerniki eskadrowe
No to teraz "Grand Hotel" - czyli francuski pancernik Hoche. Zawsze się zastanawiałem jak on pływał?!
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
- wpk
- Posty: 757
- Rejestracja: 2004-02-23, 20:58
- Lokalizacja: Nad Wigołąbką
- Kontakt:
Pancerniki eskadrowe
Ciekawe, ile miał apartamentów...
-
Napoleon
- Posty: 5182
- Rejestracja: 2006-04-21, 14:07
- Lokalizacja: Racibórz
Pancerniki eskadrowe
I w jakiej cenie!
Tym bardziej, że wrażenia musiały być niezapomniane.
Tym bardziej, że wrażenia musiały być niezapomniane.
- wpk
- Posty: 757
- Rejestracja: 2004-02-23, 20:58
- Lokalizacja: Nad Wigołąbką
- Kontakt:
Pancerniki eskadrowe
Jest prawie tak dobry, jak ilustracje Mroza do "Cyberiady". 
- Peperon
- Posty: 6817
- Rejestracja: 2010-11-05, 14:52
- Lokalizacja: Kraków
Pancerniki eskadrowe
Śmiechy, śmiechami... Ma ktoś jakiś planik modelarski Hoche'a sprzed modernizacji ?
Jako okręt wygląda śmiesznie, ale model mógłby być ciekawy...
Jako okręt wygląda śmiesznie, ale model mógłby być ciekawy...
Ludzkość dzieli się na trzy części.
Żywych, zmarłych i tych co na morzu.
Żywych, zmarłych i tych co na morzu.
-
Napoleon
- Posty: 5182
- Rejestracja: 2006-04-21, 14:07
- Lokalizacja: Racibórz
Pancerniki eskadrowe
Piękny plan!
A w ramach cięgu dalszego, hiszpański Pelayo - bardzo podobny do francuskich jednostek typu Marceau.
A w ramach cięgu dalszego, hiszpański Pelayo - bardzo podobny do francuskich jednostek typu Marceau.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
-
Napoleon
- Posty: 5182
- Rejestracja: 2006-04-21, 14:07
- Lokalizacja: Racibórz
Pancerniki eskadrowe
Piękny plan!
Dla odmiany, brytyjskie pancerniki Victoria i Sans Pareil (ten drugi - później).
Dla odmiany, brytyjskie pancerniki Victoria i Sans Pareil (ten drugi - później).
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
-
Napoleon
- Posty: 5182
- Rejestracja: 2006-04-21, 14:07
- Lokalizacja: Racibórz
Pancerniki eskadrowe
Ciąg dalszy typu Victoria. Teraz Sans Pareil
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
- wpk
- Posty: 757
- Rejestracja: 2004-02-23, 20:58
- Lokalizacja: Nad Wigołąbką
- Kontakt:
Pancerniki eskadrowe
Mam coraz bardziej przemożną chęć zmiany tytułu wątku na "Pancerniki estradowe". 
-
Napoleon
- Posty: 5182
- Rejestracja: 2006-04-21, 14:07
- Lokalizacja: Racibórz
Pancerniki eskadrowe
Austriacki pancernik Kronprinz Erzherzog Rudolf. Niezbyt duży, ale jednak bardziej "normalny" pancernik niż obrony wybrzeża.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
-
Napoleon
- Posty: 5182
- Rejestracja: 2006-04-21, 14:07
- Lokalizacja: Racibórz
Pancerniki eskadrowe
Jak Kronprinz Erzherzog Rudolf, to i Kronprinzessin Erzherzogin Stephanie. Dość podobny (pomniejszona wersja), zbudowany według tej samej koncepcji.
Dodano po 12 minutach 55 sekundach:
Plus jeszcze parę zdjęć Rudolfa i Stephanie
Dodano po 12 minutach 55 sekundach:
Plus jeszcze parę zdjęć Rudolfa i Stephanie
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
-
Napoleon
- Posty: 5182
- Rejestracja: 2006-04-21, 14:07
- Lokalizacja: Racibórz
Pancerniki eskadrowe
Brazylijski Aquidaban. Pancerniki cytadelowe.
W sumie, wraz z podobnym Riachuelo, były to dość małe okręty (mniej niż 6000 ton wyporności), ale postanowiłem je zamieścić w temacie "normalnych" pancerników.
W sumie, wraz z podobnym Riachuelo, były to dość małe okręty (mniej niż 6000 ton wyporności), ale postanowiłem je zamieścić w temacie "normalnych" pancerników.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
- wpk
- Posty: 757
- Rejestracja: 2004-02-23, 20:58
- Lokalizacja: Nad Wigołąbką
- Kontakt:
Pancerniki eskadrowe
Piotr, przeglądając od zarania ten Twój nowy dział i będąc pod wielkim wrażeniem Twojego archiwum, zachwycam się wieloma zdjęciami, jednak czuję niedosyt.
Mianowicie:
- Kiedy dany okręt "żył"?
- "Jaki był"?
Zatem nieśmiała prośba o zamieszczanie podstawowych danych jednostek, których zdjęcia wrzucasz:
- lata służby
- wyporność
- wymiary
- prędkość
- uzbrojenie
- opancerzenie
PS A co reszta Towarzystwa na to? Bo patrząc po odsłonach nie jestem bynajmniej jedynym oglądającym.
Mianowicie:
- Kiedy dany okręt "żył"?
- "Jaki był"?
Zatem nieśmiała prośba o zamieszczanie podstawowych danych jednostek, których zdjęcia wrzucasz:
- lata służby
- wyporność
- wymiary
- prędkość
- uzbrojenie
- opancerzenie
PS A co reszta Towarzystwa na to? Bo patrząc po odsłonach nie jestem bynajmniej jedynym oglądającym.
-
Napoleon
- Posty: 5182
- Rejestracja: 2006-04-21, 14:07
- Lokalizacja: Racibórz
Pancerniki eskadrowe
To nie jest mój dział "autorski". Po prostu tak to widziałem i udało mi się namówić na to prowadzących forum. Twoje uwagi traktuję jako sugestię. Nie chciałem tu robić ilustrowanej historii okresu "pary i żelaza", tylko pokazać fajne fotografie. Ale jeśli taka jest wola, mogę pójść w tym kierunku i coś napisać. Krótkie dane, 2-3 zdania charakterystyki. Da się to nadrobić, choć na pewien czas wyjadę i nie wiem czy będę miał dostęp do internetu. Więc będę to robił sukcesywnie.
A zdjęć mam znacznie więcej niż tu zamieszczam. Staram się wybierać te lepsze lub ciekawsze. Nie da się do jednego typu zamieścić kilkadziesiąt zdjęć. Będzie tego prawie 30 GB - licząc na zdjęcia to jakieś 12-13 tys. (ale wszystkie, nie tylko z epoki "pary i żelaza", choć tych jest zdecydowanie najwięcej). A i tak nie mam wszystkich okrętów, lub nawet niektóre jak mam, to są to zdjęcia/ilustracje fatalnej jakości.
A zdjęć mam znacznie więcej niż tu zamieszczam. Staram się wybierać te lepsze lub ciekawsze. Nie da się do jednego typu zamieścić kilkadziesiąt zdjęć. Będzie tego prawie 30 GB - licząc na zdjęcia to jakieś 12-13 tys. (ale wszystkie, nie tylko z epoki "pary i żelaza", choć tych jest zdecydowanie najwięcej). A i tak nie mam wszystkich okrętów, lub nawet niektóre jak mam, to są to zdjęcia/ilustracje fatalnej jakości.

