Akademia Rzygaczy, czyli stare stocznie

forum to dedykowane jest wszystkim jednostkom pływającym budowanym w celach cywilnych...

Moderatorzy: crolick, Marmik

Nemo 1

Akademia Rzygaczy, czyli stare stocznie

Post autor: Nemo 1 »

W sieci ruszyła niedawno strona http//rzygacz.webd.pl/index.php określająca się mianem Akademii Rzygaczy. Znajduje się tam wiele informacji o starym Gdańsku, Elblągu, sławnych starych stoczniach itp. Są i obrazki stateczków. Dla takich znawców jak AvM, WD czy WB to pewnie nic tam nowego nie ma, ale inni uczestnicy FOW może coś interesującego znajdą, jak chociażby dzieje kariery panów Schichau czy Klawitter'a.
Awatar użytkownika
fdt
Posty: 1644
Rejestracja: 2004-01-04, 15:49
Lokalizacja: Elbląg

Post autor: fdt »

Stronka sympatyczna, ale na stronie o stoczni cesarskiej ktoś umieścił śliczne zdjęcie "Nowika" przy nabrzezu w stoczni Schichaua... i to tyle czepiania się... :D
Awatar użytkownika
AvM
Posty: 6377
Rejestracja: 2004-08-03, 01:56

Post autor: AvM »

Nas bezrybiu i rak ryba. :-D

Zadnych badan wlasnych. Kompilacja ze znanych zrodel ze znanymi bledami. Chyba ze zaczna tutaj sciagac :-)

AvM
Awatar użytkownika
RyszardL
Posty: 2890
Rejestracja: 2004-05-18, 13:58
Lokalizacja: Perth, Australia

Post autor: RyszardL »

Bardzo fajna strona i bardzo dużo można się dowiedzieć. Mnie zawsze Gdańsk interesował, bo miał w sobie coś tajemniczego. Zauważyłem to już podczas mojej pierwszej wizyty w tym mieście jeszcze z rodzicami, jako mały chłopiec.
Nie słyszało się niemieckiego, ale miało wrażenie, że to miasto jest trochę inne. Może dlatego, że jeszcze wtedy były tam widoczne miejscami ruiny z ostatniej wojny. Często jeździłem na odpoczynek do Górek Zachodnich, praktycznie na rzut kamieniem od Gdańska, gdzie stała masa poniemieckich domów i wtedy miałem wrażenie, że czas się cofnął.

Na stronie mam nadzieję znaleźć nieco z historii tej najdawniejszej, kiedy powstała osada w miejscu dzisiejszego miasta, a jak nie, to pisze do nich, żeby coś dali na stronę.

Pozdrawiam
Ryszard
http://www.flotyllerzeczne.aq.pl/
http://www.biuletyn2008.republika.pl
"Demokracja to najgorszy z ustrojów - rządy hien nad osłami" Arystoteles
Awatar użytkownika
fdt
Posty: 1644
Rejestracja: 2004-01-04, 15:49
Lokalizacja: Elbląg

Post autor: fdt »

AvM pisze:Nas bezrybiu i rak ryba. :-D

Zadnych badan wlasnych. Kompilacja ze znanych zrodel ze znanymi bledami. Chyba ze zaczna tutaj sciagac :-)

AvM
No co ty....? Badania własne? Chyba jestes zbyt wymagający... Dla mnie to i tak dużo, że nie piszą oczywistych bzdur a z powszechnie dostępnych materiałów potrafią spisać bez przekręcania treści... 8)
Awatar użytkownika
AvM
Posty: 6377
Rejestracja: 2004-08-03, 01:56

Post autor: AvM »

Masz racje, inne artykuly sa moze bardziej interesujace,
ale moze az tak dobrze nie znam historii Gdanska, ktora
prawie trzeba pisac od nowa (teraz nie niemiecka , nie
polska, nawet nie kaszubska tylko europejska :-)

Sa zdjecia Klawittera, jedyne chyba w calej sieci :-)

AvM
ODPOWIEDZ