Ciekawe WWW
-
Marek T
- Posty: 3270
- Rejestracja: 2004-01-04, 20:03
- Lokalizacja: Gdynia
Zgadza się - model fragmentu YAMATO w skali 1:1.
Więcej mozna sobie przeczytać tutaj:
http://www.onomichi.ne.jp/~moon/ekimae/oda/index.html
Pozostałe zdjęcia - trzeba klikać w listwę na górze strony.
Więcej mozna sobie przeczytać tutaj:
http://www.onomichi.ne.jp/~moon/ekimae/oda/index.html
Pozostałe zdjęcia - trzeba klikać w listwę na górze strony.
- Mitoko
- Posty: 2718
- Rejestracja: 2004-01-05, 12:26
- Lokalizacja: Gdańsk
Nie myl 2 spraw - ja mówię o plutonie DODATKOWYM w 2 mbs-ie.Piotr pisze:Własnie jak pamietam czytając E. Kosiarza "Wojna na Bałtyku 1939" oraz Tyma "Gdynia 1939" było tam podane, że MPS otrzymał 3 sztuki armat 75-ki prawosławnej. Z tego jedna trafiła na Westerplatte. O tym że były to aramty nieprzekalibrowane niestety tam nic nie było. Ale można by było sprawdzić ( i to zrobię) jaka była armata na Westerplatte. Czy stara 02 czy juz 02/26.
Pozdrawiam Piotr
Co innego istniejące już plutony dział wz. 97 i działo na Westerplatte
- Maciej
- Posty: 2035
- Rejestracja: 2004-10-21, 21:40
- Lokalizacja: Puszczykowo
- Kontakt:
- Mitoko
- Posty: 2718
- Rejestracja: 2004-01-05, 12:26
- Lokalizacja: Gdańsk
- crolick
- Posty: 4147
- Rejestracja: 2004-01-05, 20:18
- Lokalizacja: Syreni Gród
- Kontakt:
na Westerplatte byla 1 armata wz. 02/26 [przekalibrowana], 2 armaty ppanc Boforsa wz. 36 i 8 mozdzierzy Stokes-Brandt wz. 31
Czy w trakcie walk o Gdynie i okolice, Niemcy uzyli czolgow?! Czy byly plany wprowadzenia na stan MPS czolgow albo tankietek?!
Czy w trakcie walk o Gdynie i okolice, Niemcy uzyli czolgow?! Czy byly plany wprowadzenia na stan MPS czolgow albo tankietek?!
Podczas gdy Kłapouchy wszystkim się zadręcza,
Prosiaczek nie może się zdecydować, Królik wszystko kalkuluje,
a Sowa wygłasza wyrocznie - Puchatek po prostu jest...
Prosiaczek nie może się zdecydować, Królik wszystko kalkuluje,
a Sowa wygłasza wyrocznie - Puchatek po prostu jest...
- Mitoko
- Posty: 2718
- Rejestracja: 2004-01-05, 12:26
- Lokalizacja: Gdańsk
Brak jakichkolwiek śladów by coś takiego planowano - natomiast wydaje się, że już przed wojną zaplanowano stworzenie improwizowanych SP - świadczyć może o tym chociażby fakt niedorabiania podstaw kołowych do wszystkich działek 37 mm ściągniętych z Pińska i tempo rozpoczęcia praccrolick pisze:Czy w trakcie walk o Gdynie i okolice, Niemcy uzyli czolgow?! Czy byly plany wprowadzenia na stan MPS czolgow albo tankietek?!
- Ksenofont
- Posty: 2105
- Rejestracja: 2004-12-27, 23:28
- Lokalizacja: Praga
Witam!
"Dywizja" SS gdańskiej Heimwehry wykorzystywała kilka samochodów pancernych Steyera ADGZ. Chociażby podczas zdobywania Poczty, pstryknięto zdjęcia, które wszyscy znają:
Armaty wz. 36 na Westerplatte były pewnie w równym stopniu przeciw przewidywanemu atakowi pancernemu, jak i przewidywanemu "rajdowi" jakiegoś pociągu pancernego, czy tez "półpancernego".
Pozdrawiam
Ksenofont
"Dywizja" SS gdańskiej Heimwehry wykorzystywała kilka samochodów pancernych Steyera ADGZ. Chociażby podczas zdobywania Poczty, pstryknięto zdjęcia, które wszyscy znają:
Armaty wz. 36 na Westerplatte były pewnie w równym stopniu przeciw przewidywanemu atakowi pancernemu, jak i przewidywanemu "rajdowi" jakiegoś pociągu pancernego, czy tez "półpancernego".
Pozdrawiam
Ksenofont
Myślisz, że było zagrożenie, które im umknęło; problem, którego nie poruszyli; aspekt, którego nie rozpatrywali; pomysł, na który nie wpadli; rozwiązanie, którego nie znaleźli?!?


- Mitoko
- Posty: 2718
- Rejestracja: 2004-01-05, 12:26
- Lokalizacja: Gdańsk
Największym zagrożeniem był PP - Niemcy nie posiadali w 1939 PP z prawdziwego zdarzenia - stąd użycie improwizowanych.Ksenofont pisze:Armaty wz. 36 na Westerplatte były pewnie w równym stopniu przeciw przewidywanemu atakowi pancernemu, jak i przewidywanemu "rajdowi" jakiegoś pociągu pancernego, czy tez "półpancernego".
Dopiero problemy z polowaniem na nasze PP skłoniło ich po sięgnięcie po tabor czeski i polski
-
shigure
- Posty: 1242
- Rejestracja: 2004-01-04, 21:35
- Lokalizacja: szczecin
http://www.de220.com/Armament/Armament.htm
coś z amerykańskich niszczycieli eskortowych
coś z amerykańskich niszczycieli eskortowych
-
karolk
opisałem dla niemających TVGdańsk http://www.karolkeane.webpark.pl/archiw ... ansk1.html 
-
karolk
nie wydaje się Wam, że handelshafen von Oksywie, to nic innego jak kriegshafen Oksywie? Ma kto może kontakt z Thomasem Weisem, bo to mi wyglada na the bug.Schleswig-Holstein beschießt Westerplatte, deren Verteidiger den Angriff einer Marine-Sturmkompanie abschlagen. Gegen 14.00 Uhr versenken Stukas vom Typ Ju 87 der IV/LG.1 (Kapt. Kögl) das poln. Torpedoboot Mazur im Handelshafen von Oksywie (Oxhöft).
-
shigure
- Posty: 1242
- Rejestracja: 2004-01-04, 21:35
- Lokalizacja: szczecin
... i coś o Norwegach
http://www.warsailors.com/homefleet/index.html
http://www.warsailors.com/homefleet/index.html