PAMIR

forum to dedykowane jest wszystkim jednostkom pływającym budowanym w celach cywilnych...

Moderatorzy: crolick, Marmik

Gość Stary_Wraq

PAMIR

Post autor: Gość Stary_Wraq »

:) Ten "Stary_Wraq" to ja, WMW, który w tej chwili nie pamieta hasła do Forum. Pod moim forumowym postem zawsze figuruje Secretary To Mr Davy Jones. No i z podwórka Mr DJ jest to, o czym chcę wspomnieć, a to - katastrofa PAMIRu.
To stara sprawa z września 1957 roku, w której zginęło 80 członków załogi jednego ze sławnych swego czasu P-Kliprów firmy F Laeisz.
A chodzi bynajmniej nie o to, by w tej chwili opowiadać Wam, moi Drodzy, dzieje PAMIRu "od Adama i Ewy", tylko o jednego gościa z jego poległej Załogi: Johannesa Diebitscha.
Otóż jako człek na salonach Davy Jonesa bywały - wiem, iż pewien Johannes DIEBITSCH znajdował się w składzie załogi ni mniej, ni więcej, tylko KORMORANA, tego Schiffa 41 lub zdaje się HSK-8, co to w listopadzie 1941 roku załatwił u australisjkich wybrzeży LEKKI KRĄŻOWNIK "SYDNEY".

PYTANIE: CZY ÓW DIEBITSCH Z "KORMORANA" I KAPITAN DIEBITSCH Z "PAMIRU" TO JEDEN I TEN SAM GOŚĆ??? :-D
ODPOWIEDZ