juz w piatek w salonach prasowych "Nasze Morze"

Dokumenty, książki, artykuły prasowe, internetowe, ikonografia, filmy...

Moderatorzy: crolick, Marmik

Awatar użytkownika
Mitoko
Posty: 2718
Rejestracja: 2004-01-05, 12:26
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: Mitoko »

To tylko jeszcze pytanie po co zdublowałeś posty i założyłeś zbędny temat zamiast zostawić to tylko we właściwym temacie ??
MiKo
Admin FOW
Posty: 4041
Rejestracja: 2004-01-07, 09:02

Post autor: MiKo »

Żeby zwrócić uwagę na całkiem nowe czasopismo morskie. To chyba nie jest jakieś wielkie przestępswo na forum o okrętach? ;)
Awatar użytkownika
Mitoko
Posty: 2718
Rejestracja: 2004-01-05, 12:26
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: Mitoko »

MiKo pisze:Żeby zwrócić uwagę na całkiem nowe czasopismo morskie. To chyba nie jest jakieś wielkie przestępswo na forum o okrętach? ;)
Uważam iż wystarczy to wpisać w temacie NOWE KSIĄŻKI I CZASOPISMA - jak widać większość z nas czyta ten temat.
Gość

Re: "anonimo-ksenofobia" ksenofoba...

Post autor: Gość »

Witam!
Piotr S. pisze:wyjasnienia naleza sie chyba bardziej od Ciebie..
- dlaczego obrzucasz innych epitetami w rodzaju "anonim"
i wokol problemu anonimowosci budujesz post z zarzutami wobec uzytkownika "---" skoro sam jestes anonimem..
niby jakim cudem ksywka "Ksenofont" jest mniej anonimowa od "---"
na ile bardziej wyjasnia tozsamosc "Ksenofont" niz "---"
Ot chociażby dlatego, że jestem użytkownikiem zalogowanym, można sprawdzić - kim jestem - w profilu, a nawet znaleść mój post sprzed roku, w którym się przedstawiałem. Można także na FOW obejrzeć moje zdjęcie. Poza wszystkim innym - jestem zwykłym użytkownikiem, dyskutantem, nie mającym - oprócz dyskusji - żadnych innych interesów na FOW. (W momencie, w którym interesy takie pojawiały się - chociażby przy okazji dyskusji nad którymś z moich artykułów - pojawiało się tam i moje nazwisko.


Poza tym, sprawa anonimowości nie jest najważniejsza (pomijając to, że rzeczywiście można się domyślać z kim mamy do czynienia) a wyjaśnienie intencji.
Piotr S. pisze:w zasadzie wyjasnien z mojej strony nie trzeba, bo nie mam zamiaru sie tlumaczyc, ze nie jestem wielbladem

Twoje oceny, epitety, zarzuty sa absolutnie nietrafne..
ale z drugiej strony nie moge niesprawiedliwych zarzutow zostawic bez odpowiedzi...

nie loguje sie czasami przez... powiedzmy lenistwo komputerowe.. niecierpliwosc.. czy przez zapomnienie, a nie z premedytacja..
Czy tylko przez lenistwo komputerowe, czy także przez brak szacunku do współdyskutantów?
Twoje posty się niepodpisane, niechlujne, nie chce Ci się naciskać kalawisza ctr+alt żeby uzyskać polskie czcionki.

Czy przez... powiedzmy lenistwo towarzyskie... nie kłaniasz się sąsiadom, nie przedstawiasz się rozmawiając telefonicznie, mówisz do innych z pełnymi ustami?

Piotr S. pisze:w moich dzialaniach na forum nie ma niczego nieeleganckiego..

Twoja ocena jest nietrafna

rowniez Twoje diagnozy i "wytlumaczenia" zlinkowanych postow ("piszemy dla niego artykuly") sa trafne jak "kulą w płot"...

jeszcze nigdy nie napisalem i nie opublikowalem tekstu, ktory chocby w zarysie (nie mowiac juz o jakims dzialaniu chocby bliskim "copy & paste") opieral sie na dyskusjach na forach...
Istnieje coś takiego jak netetykieta, mówiąca co jest eleganckie, a co nie jest... Sprawdź, ile jej zasad złamałeś.
Zresztą, czy ja Ci zwróciłem uwagę, że jesteś nieelegancki?
Nie: jedynie poprosiłem, żebyś wziął odpowiedzilaność za swoje słowa i podpisał się wyraźnie: w tej sytuacji porządane byłyby jakieś jego dokładniejsze wyjaśnienia.
Których nie dostaliśmy.

Nie mam pretensji o to, że korzystasz z FOW dla napisania tekstu: wielu z nas tak robi, zdarza się nawet, że artykuły są streszczeniem dyskusji prowadzonych na FOW, inni - na podstawie wiadomości tu uzyskanych piszą prace naukowe, pomagamy naprawdę wielu osobom...
Tylo możnaby to zrobić w nieco innym stylu.

Mój ojciec mawiał, że jeśli trzy osoby twierdzą, żeś pijany, to się nie tłumacz, tylko kładź spać.

Więc jeśli Ci kilka osób mówi, że prowadząc jawną reklamę czasopisma wypadałoby wykazać się minimalną odwagą cywilną i podpisywać swoje posty, to może lepiej tak zrobić???

Pozdrawiam serdecznie
Tymoteusz Pawłowski
(vulgo Ksenofont)
karolk

Post autor: karolk »

Kseno mimo wszystko przywołam Cię do porządku, mimo, że nie jestem adminem, PO CO KARMISZ TROLLA? :wink:
Awatar użytkownika
Ksenofont
Posty: 2105
Rejestracja: 2004-12-27, 23:28
Lokalizacja: Praga

Post autor: Ksenofont »

Witam!
karolk pisze:Kseno mimo wszystko przywołam Cię do porządku, mimo, że nie jestem adminem, PO CO KARMISZ TROLLA? :wink:
Z powodu własnej głupoty Karolu, z głupoty. Zresztą muszę Ci przyznać - posty użytkownika Piotra S. spełniają kryteria trollingu.

Piotr S. pisze:podpisuje sie prawdziwym imieniem i prawdziwa pierwsza litera nazwiska.. w zestawieniu z poruszana przeze mnie tematyka dla niejednego uzytkownika FOW jest jednoznaczne z kim maja do czynienia..
Swoją drogą po Piotrze Sobocińskim spodziewałem się nieco bardziej subtelnych zachowań.

X
Myślisz, że było zagrożenie, które im umknęło; problem, którego nie poruszyli; aspekt, którego nie rozpatrywali; pomysł, na który nie wpadli; rozwiązanie, którego nie znaleźli?!?
Obrazek
PiotrG
Posty: 195
Rejestracja: 2004-02-13, 12:33
Lokalizacja: Komorów

Post autor: PiotrG »

:lol: Ach doprawdy to ON. :lol:

Tak na marginesie to należy oczywiście pochwalić fakt wydania nowej gazety i z przyjemnością zabrać się do lektury. Jednak jest "ale". Ale jak za jej reklamę biorą się osoby bezczelne i z tupetem (które oficjalnie o sobie piszą, że z lenistwa się nie przedstawiają, nie dopełniają grzecznościowych formalności a to innym powinno być z tego powodu głupio) to cóż??? Samych sukcesów na nowej drodze usłanej tymi maluczkimi dla których zasady bon tonu obowiązują.
DEPCZCIE ICH DALEJ!

Pozdrawiam
Piotr Głodkiewicz
---

Post autor: --- »

Ksenofont pisze:Witam!
karolk pisze:Kseno mimo wszystko przywołam Cię do porządku, mimo, że nie jestem adminem, PO CO KARMISZ TROLLA? :wink:
Z powodu własnej głupoty Karolu, z głupoty. Zresztą muszę Ci przyznać - posty użytkownika Piotra S. spełniają kryteria trollingu.

Piotr S. pisze:podpisuje sie prawdziwym imieniem i prawdziwa pierwsza litera nazwiska.. w zestawieniu z poruszana przeze mnie tematyka dla niejednego uzytkownika FOW jest jednoznaczne z kim maja do czynienia..
Swoją drogą po Piotrze Sobocińskim spodziewałem się nieco bardziej subtelnych zachowań.

X

Widac wyraznie, kazdy obiektywny przyzna, ze sie Pan mylisz, panie Ksenofont. Oczywiscie moj post rozpoczynajacy watek i dalsze posty NIE spelniaja kryteriow trollyzmu.

Wyslanie postu zawiadamiajacego o pojawieniu sie na rynku nowego czasopisma nie jest ani wrogie wobec kogokolwiek, ani nikogo nie obraza, ani nie jest kontrowersyjne...

Nie bylo tez moim celem wywolanie klotni. To Panowie zaczeli sie czepiac mojego postu "off-topicowo", czyli To Panowie "wyszukali na sile dziure w calym" wzniecajac kontrowersje..

Zamiast podjac merytoryczna dyskusje (np. co w takim pismie powinno byc, a czego nie.. jakie oczekiwania srodowiska powinno nnowe czasopismo spelniac - czego dotad brakuje na polskim rynku czasopism zwiazanych z morzem, czego pismo powinno sie wystrzegac.. itp. itd.), Panowie czepiacie sie (bo inaczej tego nazwac nie mozna) samego faktu wyslania takiego postu, a takze czepiacie sie spraw off-topic'owych, np. rzekomej anonimowosci nadawcy pierwszego postu w watku. Jezeli ktos tu jest trollem, to Wy, Panowie....

Piotr S.
---

Post autor: --- »

PiotrG pisze::lol: Ach doprawdy to ON. :lol:

Tak na marginesie to należy oczywiście pochwalić fakt wydania nowej gazety i z przyjemnością zabrać się do lektury. Jednak jest "ale". Ale jak za jej reklamę biorą się osoby bezczelne i z tupetem (które oficjalnie o sobie piszą, że z lenistwa się nie przedstawiają, nie dopełniają grzecznościowych formalności a to innym powinno być z tego powodu głupio) to cóż??? Samych sukcesów na nowej drodze usłanej tymi maluczkimi dla których zasady bon tonu obowiązują.
DEPCZCIE ICH DALEJ!

Pozdrawiam
Piotr Głodkiewicz

- zarzut o nie podpisywanie sie i nie dopelnianie grzecznosciowych formalnosci, gdyby byl wyartykulowany sprawiedliwie, powinien dotyczyc przytlaczajacej wiekszosci uzytkownikow forum... przewazaja "ksywki"..

- forum dyskusyjne to nie wersal czy miejsce stosowania protokolu dyplomatycznego.. internetowe forum dyskusyjne ma byc szybkie i wygodne w uzyciu... a jego uczestnicy to nie kolko rozancowe czy spotkanie na szczycie, tylko raczej kolezensko-hobbystyczna pogawedka, wiec prosze nie przesadzac z konwenansami..

- u Pana widac nadwrazliwosc, mylne (tendencyjne i niesprawiedliwe oraz mijajace sie z prawda) interpretowanie zjawisk i oceny, naditerpretacja, szukanie dziury w calym, etc.

- nie jestem zwiazany etatowo z redakcja nowego pisma, jestem raczej fanem (czegos nowego, co powstaje i z czym wiaze nadzieje na wzmocnienie mozliwosci propagowania spraw morskich w Polsce) i czytelnikiem..

- przy okazji jeszcze dodam, ze nie jestem Piotrem Sobocinskim...
jak juz wspomnialem "---" to nie anonim, wielokrotnie pod postami od "---" podpisywalem sie prawdziwymi: imieniem i inicjalem nazwiska...
poza tym czesc uczestnikow forum doskonale wiedziala z kim maja do czynienia po zestawieniu "Piotr S." z tematyka, jaka tu na ogol poruszam (statki HANDLOWE)...
natomiast "---" to nie mniej wyjasniajaca tozsamosc "ksywka" niz mnostwo innych u uzytkownikow tego forum.. w tym takze tych, ktorzy mi cos zarzucali w sprawie rzekomej anonimowosci...

przy okazji jeszcze wyjasnie, ze ostatnio aktywny byl uzytkownik logujacy sie jako gosc i podpisujacy "Piotr S." - to nie ja.. jezeli ja loguje sie jako gosc a nie pod swoim FOW-owym login name'm z haslem, to loguje sie jako "---"...

Piotr Stareńczak

EOT
Awatar użytkownika
fdt
Posty: 1644
Rejestracja: 2004-01-04, 15:49
Lokalizacja: Elbląg

Post autor: fdt »

http://forum.gazeta.pl/forum/72,2.html?f=57&w=33835493
prezent?... no.. powiedzmy.. bo (niestety) trzeba sobie go kupic samemu :)


w kazdym razie wiadomosc o pojawieniu sie nowej propozycji MORSKIEJ na rynku
wydawniczem jest chyba jakims tam malym prezencikiem dla nas...



zobaczymy, jakie bedzie...


oby nie bylo zle...


mozna jednak juz raczej bez ryzyka stwierdzic, ze na pewno bedzie lepsze niz
ta ostatnia, beznadziejna wersja przed ostatnim upadkiem "Morza" (to "Morze"
wydawane przez Tolwinskiego)...



Nowe czasopismo MORSKIE - "Nasze MORZE"



"Kwalifikowani" (zaawansowani) hobbysci / shiploverzy chwala sobie
dwumiesiecznik "Morza, Statki i Okrety".

Jednak "malo go" (jest tylko co dwa miesiace), a poza tym, niestety, zwlaszcza
w ostatnich 2 latach malo w nim "cywilnych" spraw morskich i statków handlowych.


Wielu dawnym czytelnikom "Morza" brakowlo na rynku tego rodzaju pisma.

Wreszcie jest. Oby spelnialo oczekiwania i pokladane w nim nadzieje...


"Nasze Morze" to nowy miesięcznik - wg deklaracji wydawców - poświęcony morzu
we _wszelkich_ jego aspektach
- społecznym, gospodarczym i technicznym.


Nawiazuje podobno wlasnie do legendarnego czasopisma "Morze", które ukazywalo
sie w Polsce od czasów przedwojennych az do konca lat 90. XX wieku.

Miejmy nadzieje (i jest chyba po temu pewna uzasadniona nadzieja), ze NIE
bedzie to takie beznadziejne "Morze" z ostatniego okresu przed upadkiem,
ktorej to "wersji" "Morza" wydawca byl niejaki Tolwinski.
Re: nareszcie nowe czasopismo morskie
Autor: orissa ☺
Data: 21.12.05, 19:43 + dodaj do ulubionych wątków

Gość portalu: - - - napisał(a):

> Objetosc: docelowo - 80-100 stron.

To docelowo, a obecnie?
Re: nareszcie nowe czasopismo morskie
Autor: Gość: - - - IP: *.greenet.pl
Data: 21.12.05, 19:55 + dodaj do ulubionych wątków

chyba cos pod 80...
Re: nareszcie nowe czasopismo morskie
Autor: orissa ☺
Data: 21.12.05, 20:07 + dodaj do ulubionych wątków

Gość portalu: - - - napisał(a):

> chyba cos pod 80...

Czyli nie kupiłeś czasopisma, które reklamujesz i nie masz dokładnych info?
Re: nareszcie nowe czasopismo morskie
Autor: Gość: - - - IP: *.greenet.pl
Data: 21.12.05, 20:31 + dodaj do ulubionych wątków

nie reklamuje, tylko rekomenduje... informuje... kto zainteresowany tematyka morska - bedzie dzieki temu wiedzial, ze w styczniu warto w salonie prasowym to znalezc i obejrzec, zeby postanowic dla siebie, czy warto kupic...

co sie tak uczepiles(as) tej liczby stron.. to wielkiego znaczenia nie ma, czy80 czy sto, czy 70...wazne, ze nie cieniutkie (nie 25 str, np.)...

nnie moglem kupic tego pisma, ktore ma miec docelowo 80-100 stron, bo to czasopismo bedzie mozna kupic dopiero w styczniu..
karolk

Post autor: karolk »

o jak miło, to pan Stareńczak, no proszę, ależ witamy na pokładzie :)
odnośnie tej całej mądrej skądinąd nauki na temat tego, do czego służą fora internetowe, to ma pan, panie Piotrze rację, ale pod jednym warunkiem, że sam Pan te forum współtworzy, a trollizm polega na pogardzie dla reguł panujących na danym forum, a tu osoba podpisująca się najprostym nickiem takim jak JB czy KK jest akceptowana, zaś Pan raczył wejśc tu jak udzielny suweren, władca, co spotkało się z takim, a nie innym przyjęciem zwykłych użytkowników, mimo wyraźnie widocznej akceptacji admina tegoż podforum za co dostaje żołtą kartkę, bo naruszył tym netykietę i zasady koleżeństwa, nie mniej jednak miło widzieć Pana na pokładzie pozdrawiam karol keane, w skrócie karolk lub kk, lub karolq
Tadeusz Klimczyk
Posty: 1187
Rejestracja: 2004-04-05, 09:06
Lokalizacja: Sopot

już w piatek w salonch prasowych "Nasze Morze".

Post autor: Tadeusz Klimczyk »

Pierwsze czytanie, a raczej przegladanie numeru skłania do refleksji, że teksty są przyciężkie. Za dużo wypowiedzi biznesmenów i polityków, za duże tematów ilustrowanych tabelami i wykresami. Stare MORZE brało się do wanny i na kibel, spokojnie mogło też leżeć u fryzjera. Ja bym to widział w lżejszej konwencji.
Awatar użytkownika
Suvorov
Posty: 94
Rejestracja: 2004-01-25, 08:06
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: już w piatek w salonch prasowych "Nasze Morze"

Post autor: Suvorov »

Tadeusz Klimczyk pisze:Pierwsze czytanie, a raczej przegladanie numeru skłania do refleksji, że teksty są przyciężkie. Za dużo wypowiedzi biznesmenów i polityków, za duże tematów ilustrowanych tabelami i wykresami. Stare MORZE brało się do wanny i na kibel, spokojnie mogło też leżeć u fryzjera. Ja bym to widział w lżejszej konwencji.
Zakupiłem dzisiaj. Jest dokładnie tak, jak pisze Tadeusz. Jeśli pismo nie zmieni konwencji, moim zdaniem przepadnie. Nie mam zastrzeżeń natomiast, jeśli chodzi o szatę edytorską. Mimo całej mojej sympatii dla tego przedsięwzięcia wydawniczego, pierwszy numer z lekka mnie rozczarował. Może za wiele się spodziewałem ... A może to pierwsze koty za płoty ...
Uczucia mam podobne, jak po wzięciu do ręki w 1996 r. reaktywowanego przez p. Tołwińskiego "Morza". Że to ciągle nie to ...
karolk

Post autor: karolk »

układ, pomysł i grafika niemal identyczna jak Morze z roku 1999, więc mimo innego składu drużyny redagującej, o morzu nic innego napisać współcześnie widać nie można :) no może poza tymi wyliczankami giełdowymi... nie mniej jednak osoby wyszkolone chociażby w kontrolingu mimowolnie stają się do tych wykresów podejrzliwe :D
Awatar użytkownika
JB
Posty: 3083
Rejestracja: 2004-03-28, 21:48
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: JB »

Zachęcony dyskusją kupiłem maritime magazine "Nasze Morze". Szukałem tego pisma w dziale "hobby" i "dla panów", znalazłem w dziale "gospodarka". I niech tam zostanie. Na okładce zdjęcie premiera Marcinkiewicza (ach ten PRL), środek równie "strawny", z małymi wyjątkami. A szermowanie "polskim kapitałem" mnie nie przekona, pismo ma być dobre, a nie czysto polskie. We mnie nie znajdzie wiernego/stałego czytelnika. I niech redaktor nie porównuje swojego "dziecka" do przedwojennego "Morza" i "Morza" Micińskiego (na którym się wychowałem)!
Jan Bartelski (JB)
Awatar użytkownika
miczman
Posty: 551
Rejestracja: 2005-12-29, 17:54
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: miczman »

w mojej skromnej osobie "Nasze Morze" raczej nie znajdzie wiernego czytelnika. powodem jest zbyt wiele tabelek i danych statystycznych. uważam, że redakcja powinna ograniczyć dział "morze pieniędzy", po prostu mniej pisać o sprawach gospodarczych. z chęcią poczytałbym trochę więcej "morza tajemnic" czy "morza tradycji" lub "floty na świecie". okładka to jakaś fatalna pomyłka. na samej górze okładki umieszczone jest pare wyrażeń, dla mnie powinny być w takim porządku zgodnym z zawartością pisma:
Pieniądze - Firmy - Ludzie - Żegluga - Statki. życzyłbym sobie zaś:
Statki - Ludzie - Żegluga - Firmy - Pieniądze. postulat o możności czytania na kiblu moim zdaniem jest całkiem sensowny mimo pozornej śmieszności. :wink:
ODPOWIEDZ