Bałtijsk zdjęcia w Google maps

Okręty Wojenne po 1945 roku

Moderatorzy: crolick, Marmik

Awatar użytkownika
fdt
Posty: 1644
Rejestracja: 2004-01-04, 15:49
Lokalizacja: Elbląg

Re: Bałtijsk - zdjęcia w Google maps

Post autor: fdt »

Tadeusz Klimczyk pisze:
Na moje monitor w stosunku do kanonierki różni się tym że:

- jest uzbrojony w działa większego kalibru
- ma mniejszą prędkość, zwrotność i dzielność morską
- służy raczej zwalczaniu celów naziemnych niż morskich

Czyli jest takim samobieżnym kadłubem dobudowanym do dział.
Pytam, bo moje pierwsze wrażenie było takie, że: "co oni jakąś tam kanonierkę stawiają obok Victory?"

A czy monitor nie powiniem mieć dział raczej w wieżach?

Obrazek

Czy naprawdę wg twojej definicji toto się kwalifikuje do szlachetnego miana monitora...? Dla mnie wygląda jak kanonierka :lol: .
Tadeusz Klimczyk
Posty: 1187
Rejestracja: 2004-04-05, 09:06
Lokalizacja: Sopot

Bałtijsk zdjęcia z Google map

Post autor: Tadeusz Klimczyk »

Wygląda podle. To fakt. Jak jakaś krypa minowa z flotylli rzecznej. No ale to niemalże wszystko, co największa flota świata zdołała zachować do dziś. No bo co mają postawić koło "Victory" ? Mogli chociaż wypchać Fishera i zrobić Mauzoleum. Wyszłoby taniej niż co roku malować jakiegoś drednota.
Adam
Posty: 1752
Rejestracja: 2005-09-06, 12:58

Post autor: Adam »

Tadeusz Klimczyk pisze:Mogli chociaż wypchać Fishera i zrobić Mauzoleum. Wyszłoby taniej niż co roku malować jakiegoś drednota.
Hehehe
Ewentualnie postawić beczkę brandy z Nelsonem ;)))
Piotr S. pisze:W Kaliningradzie znalazłem dwa okręty w budowie typu Nieustraszymyj -w tym jeden w bardzo zaawansowanym stanie budowy , drugi zwodowany kadłub czy rzeczywiście obydwa te okrety to ten typ fregat
Ten bardziej zaawansowany to pewnie Yaroslav Mudry, a ten mniej to zapewne Novik - wg ostatnich planów ten drugi ma być ukończiny jako okręt szkolny.
ODPOWIEDZ