Mobilizacja
-
Leszek
- Posty: 151
- Rejestracja: 2004-01-06, 09:42
- Lokalizacja: Lublin
Mobilizacja
Jednostki WP II Rzeczpospolitej były na codzien skadrowane w znaczącym stopniu. Mokilizacja kartkowa objęła względnie nielicznychm a powszechna została ogłoszona tuż przed wybuchem wojny. Jaki był więc procent wypełnienia stanu etatowego w jednostkach, które wyruszyły na pozycje tuż przed wybuchem, lub w dniu wybuchu wojny? Niemal wszystkie dywizje czynne były wówczas przeciez na pozycjach.
Głupota nie boli...ale męczy bliźnich