Nowe książki i czasopisma (1)

Dokumenty, książki, artykuły prasowe, internetowe, ikonografia, filmy...

Moderatorzy: crolick, Marmik

shigure
Posty: 1242
Rejestracja: 2004-01-04, 21:35
Lokalizacja: szczecin

Post autor: shigure »

"Czy koniec w stoczni złomowej ma znaczyć, że ma się dobrze? " ...
och chodzi o "adekwatność" fotki :(
Jarek C.
Posty: 873
Rejestracja: 2004-01-04, 14:13
Lokalizacja: Rumia

Post autor: Jarek C. »

Ukazał się rocznik flot "Flottes de combat 2006". Bardzo solidne dzieło tylko niestety w języku francuskim. Edycja 2006 jest jeszcze grubsza (1260 str.) niz poprzednia 2004 ("tylko" 1200 str.).
Jarek C.
Posty: 873
Rejestracja: 2004-01-04, 14:13
Lokalizacja: Rumia

Post autor: Jarek C. »

Ukazał się "Rocznik Służby Zdrowia MW 1995-2005" (tom XXVI). Rocznik co prawda za okres 11 lat ale warty odnotowania. Oprócz spraw merytorycznych sporo informocji historycznych i biograficznych o Służbie Zdrowia MW (w wiekszości powojennej). 298 stron.
Awatar użytkownika
miczman
Posty: 551
Rejestracja: 2005-12-29, 17:54
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: miczman »

a gdzie można go nabyć, czy w ogóle można i za ile??
Jarek C.
Posty: 873
Rejestracja: 2004-01-04, 14:13
Lokalizacja: Rumia

Post autor: Jarek C. »

Raczej nie mozna go kupić, trzeba raczej "zdobyć" :)
Awatar użytkownika
miczman
Posty: 551
Rejestracja: 2005-12-29, 17:54
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: miczman »

Tak też właśnie myślałem, że jest kolejne wydawnictwo w stylu Zeszytów Naukowych AMW, szkoda :-( . Mówi się trudno i żyje dalej :wink:
Awatar użytkownika
sebian
Zwycięzca QUIZ-u FOW
Posty: 437
Rejestracja: 2004-03-20, 19:58
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: sebian »

na stronie empiku (http://www.empik.com) jest wyszukiwarka książek z importu. Sporo jest pozycji wojennomorskich. Nie wiem, jak wygląda porównanie cenowe np. z Amazonem...
Awatar użytkownika
pothkan
Posty: 4480
Rejestracja: 2006-04-26, 23:59
Lokalizacja: Gdynia - morska stolica Polski
Kontakt:

Post autor: pothkan »

sebian pisze:na stronie empiku (http://www.empik.com) jest wyszukiwarka książek z importu. Sporo jest pozycji wojennomorskich. Nie wiem, jak wygląda porównanie cenowe np. z Amazonem...
Zasadniczo widać że ceny są takie same jak na Amazonie, ale 1) do końca maja jest rabat 20% 2) w empiku można ładnie zaoszczędzić na przesyłce (darmowa jesli powyżej 100 zł, lub odbiór w wybranym salonie w swoim mieście).

Tym sposobem Weyers 2002/04 wychodzi summa summarum 93 zł :)
Obrazek
MiKo
Admin FOW
Posty: 4041
Rejestracja: 2004-01-07, 09:02

Post autor: MiKo »

Nowy numer Militarii XXw.

A w nim artykuł o pancerniku FUSO Sławka L.
W pierwszej częśći żadnych rewelacji - opis konstrukcji za Skulskim, ładny przekrój poprzeczny i trochę standardów o skorodowanych i niedozbrojonych KONGO (!) .
Poza tym kontynuaja o U-bootach i historia okrętu podwodnego USS BARB z ładnymi rysunkami 3D Waldka :
(http://img102.imageshack.us/img102/4972/13ki.jpg)
Waldek K
Posty: 2028
Rejestracja: 2004-01-30, 10:16
Lokalizacja: Szałsza

Post autor: Waldek K »

Nowy 77 numer "OW":
http://www.okretywojenne.pl/ow/katalog/ ... d60829047f
a w nim:

Jarosław Malinowski
Z życia flot
Maciej S. Sobański
Czarne chmury nad Zatok? Persk?
Christoph Fatz
Pięć sióstr, czyli: kr?żowniki typu Victoria Louise, czę?ć I
Zvonimir Freivogel
Dante Alighieri - zapomniany jedynak, czę?ć I
Jean Guiglini, Albert Moreau
Francuskie kr?żowniki 8000 t, czę?ć I
Marek Supłat
Wojna Zimowa 1939-1940 na morzu, czę?ć III
Rafał Kaczmarek
Od nielegalnej akcji przez sukces do tragedii - operacje "Scorpion", Jaywick" i "Rimau"
Jarosław Palasek
Amerykańskie okręty dowodzenia, czę?ć VIa
Jarosław Cichy
?cigacze okrętów podwodnych typu Kronstadt, czę?ć I
Hartmut Ehlers
Kutry torpedowe typu Jaguar i Zobel niemieckiej Bundesmarine, czę?ć I
Maciej S. Sobański
Marynarka Wojenna Malezji, czę?ć I

Recenzje
Awatar użytkownika
AvM
Posty: 6377
Rejestracja: 2004-08-03, 01:56

Post autor: AvM »

Warto ?

http://www.netmarine.net/dico/

Litera A za darmo :-)

AvM
Napoleon
Posty: 4069
Rejestracja: 2006-04-21, 14:07
Lokalizacja: Racibórz

Post autor: Napoleon »

Dobre. Ale w przypadku okresu "żagla" lepszy jest chyba Demerliac (choc podaje mniej informacji na temat losów danej jednostki).
Awatar użytkownika
pothkan
Posty: 4480
Rejestracja: 2006-04-26, 23:59
Lokalizacja: Gdynia - morska stolica Polski
Kontakt:

Post autor: pothkan »

AvM pisze:Warto ?

http://www.netmarine.net/dico/

Litera A za darmo :-)

AvM
Widziałem już - fajne, ale stanoooowczo nie na moją kieszeń :/
Obrazek
Awatar użytkownika
Suvorov
Posty: 94
Rejestracja: 2004-01-25, 08:06
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Post autor: Suvorov »

W serii "Z kotwiczką" Oficyny Wydawniczej FINNA ukazała się nowa książka Mariusza Borowiaka pt. "Zapomniana flota - Mokrany" poświęcona zbrodni w Mokranach popełnonej na polskich marynarzach. Książka ma 264 strony, kosztuje ok. 30 zł. ISBN: 83-89929-80-5
MiKo
Admin FOW
Posty: 4041
Rejestracja: 2004-01-07, 09:02

Post autor: MiKo »

Nowe MSiO jak poniżej:

Obrazek

Zdążyłem tylko przeczytać ciekawy tekst TK o przepoczwarzaniu krążowników pancernych w krążowniki liniowe. Oraz lekką krytykę FOW(pióra chyba MB ;) ) za małe zainteresowanie tematem robienia muzeów z jakiegoś złomu :D, o czym w innym wątku może...


Teraz odrobina krypto reklamy...

Na dniach będzie nowe Modelarstwo Okrętowe:
- Drugą (ostatnią) część planów modelarskich współczesnej, holenderskiej fregaty "WITTE DE WITH"
- Opis, plany i grafikę 3D japońskiego, 17-metrowego kutra admiralskiego (z pancerników japońskich)
- Relacje z budowy kanonierki ORP "Generał Haller"
- Planik dla mikromodelarzy niemieckiego torpedowca "V-161" w skali 1:400
- "Prace Bosmańskie" - 2 cz. cyklu artykułów o relingach
- Konfrontacja modeli kartonowych pancernika "Bismarck" z wyd. GPM i AH z rzeczywistym wyglądem okrętu, cz. 2
- Mikroflota J. Skulskiego - "Shokaku" - nowy kącik w "MO" prowadzony przez legendę polskiego mikromodelarstwa Pana Janusza Skulskiego, w którym mistrz w każdym odcinku będzie pokazywał i opisywał jeden ze swoich niesamowitych mikromodeli w skali 1:1000. Zaczynamy od "Shokaku", 3 pełne strony niesamowitych zdjęć modelu i zrobionych z nim realistycznych fotomontaży. Te kolorowe zdjęcia (lepiej nazywać je fotodioramami) jeszcze nie były w Polsce nigdzie publikowane !!!
A poza tym nowości, recenzje i inne ciekawe artykuły (m. in. zastosowanie narzędzi i materiałów protetycznych i stomatologicznych w modelarstwie)

Obrazek

W życiu bym nie pomyślał, że będę pisał o jakiś barkach motorowych... ;)

Z kolei Sławek Brzeziński sobie wymyślił, że jego seria Kartoteka Marynisty będzie kosztować 5 zeta. Co za tym idzie redukcji oczywiście uległa objętość... raptem 8 małych stron, jeden planik i jeden kamuflaż. Ponieważ ma jakaś umowę z RUCHem na 50 numerów to co dwa tygodnie musi być coś nowego, no i zostałem lekko w to wrobiony (ale pociągnąłem za sobą kolejnego forumowicza :D). KM-y mają korespondować z Profilami (mniej więcej to co było w PM ma być w KM). Mi się to raczej nie podoba i wróżę mu raczej rychły brak zainteresowania :D, ale co tam trzeba bliźnim pomagać ;). Z drugiej strony 5 złoty to jedno piwo - jedno piwo na dwa tygodnie ?!?! :D
Tak czy owak w koiskach od dzisiaj/jutro AJAX (ale jeszcze Sławkowy)
Adam
Posty: 1758
Rejestracja: 2005-09-06, 12:58

Post autor: Adam »

Bardzo ładne to MSiO, IMHO jedne z lepszych jaki ostatnio wyszły. Ze swojej działki powiem, że bardzo podoba mi się część handlowa w wydaniu pana Błusia...
Zablokowany