hmm, trzeba będzie sobie założyć chyba własne forum, jak to ma być takie samecrolick pisze:![]()
Widze, że nFOW zmierza w kierunku sprawdzonego i jedynego słusznego wzorca DWS.org.pl
Utworzenie działów na nowym FOW
- Zelint
- Posty: 804
- Rejestracja: 2005-09-24, 08:20
- Lokalizacja: Władysławowo
- karol
- Posty: 4501
- Rejestracja: 2004-01-05, 12:52
- pothkan
- Posty: 4609
- Rejestracja: 2006-04-26, 23:59
- Lokalizacja: Gdynia - morska stolica Polski
anarchiścijanik41 pisze:Osobiście tak jak Grzegorz jestem przeciw podziałowi, zawsze panowała pewna swoboda wypowiedzi na FOW i zazwyczaj każdy temat ma kilka wątków i jak je teraz posegregować? Obawiam się że po podziale zacznie się strofowanie że nie tu piszesz, nie na temat i w nie w tym dziale.
- janik41
- Posty: 1328
- Rejestracja: 2004-07-03, 22:16
- Lokalizacja: Kopavogur
- Kontakt:
Raczej wygodni, wszystkie nowe posty załatwiasz dwoma trzema kliknięciamipothkan pisze:anarchiścijanik41 pisze:Osobiście tak jak Grzegorz jestem przeciw podziałowi, zawsze panowała pewna swoboda wypowiedzi na FOW i zazwyczaj każdy temat ma kilka wątków i jak je teraz posegregować? Obawiam się że po podziale zacznie się strofowanie że nie tu piszesz, nie na temat i w nie w tym dziale.
- pothkan
- Posty: 4609
- Rejestracja: 2006-04-26, 23:59
- Lokalizacja: Gdynia - morska stolica Polski
Ja stosuję "zobacz posty od ostatniej wizyty". Tak jest chyba najwygodniej, i ilość sekcji wcale niczego nie utrudnia.
- AvM
- Posty: 7328
- Rejestracja: 2004-08-03, 01:56
Zalezy jakie sa cele FOW jak uatrakcyjnic poszczegolne tematy. Jak sie ma FOW wobec OW i MSiO sa konkurencja czy wartosciowym uzupelnieniem.
Jak juz tu wielkrotnei stwierdzalem , dzieku pracom kilkunastu kolegow Polska satala sie potega w tej dziedzinie . Gdzie Anglii z nakladem 1500 nakladu rocznika WARSHIP do MSiO (12000 co miesiac) gdzie WI (5000 kwartanie z zaleglosciami) do kilku tysiecy OW.
Uwazam osobiscie ze tematy " fregaty brytajskie i flota zaglowo/parowa francuska" nie sa zadna dyskusja ani zadnym forum-. Napelnianie publiki (ilosci postow) nie wiem czy jest sensem chociaz nabja statystyki (38+47 stron - 394+744 oodpowieszi - 17316+20417 wyswietlen) ale nie jest to zadna dyskusja totez zadne forum dyskusyjne. Moozna sprowadzic do jednego pytania "Prosze podac floty ww. panstw w ww czasach)
Podobnie ze spisem flot II WS. Zasady sa mi dotad niejasne. Dyskusja sie skonczyla i ponadto nie jest to opracowanie oryginalne, jest gdzies powielane. Niby temat ciekawy , otwarty, ewidentnie nieskonczony ale nie wywalujacy aktalnie zainteresowania. (tylko? 87 tematy i 364 posty ) Cos co kilka miesiecy sie pojawia. Nie jest to tez zadna dyskusja, temat juz martwy, a jakze warty badan , i naprawde dopiero rozpoznawalny.
Osobiscie czasami mnie tylko martwi , ze napisalem tu troche madrych rzeczy , ktore kiedys sam bede potrzebowal , a ich nie bedzie , albo nie bede mogl ich znlalesc.
Tyle na dziesiejsza noc.
AvM
Jak juz tu wielkrotnei stwierdzalem , dzieku pracom kilkunastu kolegow Polska satala sie potega w tej dziedzinie . Gdzie Anglii z nakladem 1500 nakladu rocznika WARSHIP do MSiO (12000 co miesiac) gdzie WI (5000 kwartanie z zaleglosciami) do kilku tysiecy OW.
Uwazam osobiscie ze tematy " fregaty brytajskie i flota zaglowo/parowa francuska" nie sa zadna dyskusja ani zadnym forum-. Napelnianie publiki (ilosci postow) nie wiem czy jest sensem chociaz nabja statystyki (38+47 stron - 394+744 oodpowieszi - 17316+20417 wyswietlen) ale nie jest to zadna dyskusja totez zadne forum dyskusyjne. Moozna sprowadzic do jednego pytania "Prosze podac floty ww. panstw w ww czasach)
Podobnie ze spisem flot II WS. Zasady sa mi dotad niejasne. Dyskusja sie skonczyla i ponadto nie jest to opracowanie oryginalne, jest gdzies powielane. Niby temat ciekawy , otwarty, ewidentnie nieskonczony ale nie wywalujacy aktalnie zainteresowania. (tylko? 87 tematy i 364 posty ) Cos co kilka miesiecy sie pojawia. Nie jest to tez zadna dyskusja, temat juz martwy, a jakze warty badan , i naprawde dopiero rozpoznawalny.
Osobiscie czasami mnie tylko martwi , ze napisalem tu troche madrych rzeczy , ktore kiedys sam bede potrzebowal , a ich nie bedzie , albo nie bede mogl ich znlalesc.
Tyle na dziesiejsza noc.
AvM
- Ksenofont
- Posty: 2105
- Rejestracja: 2004-12-27, 23:28
- Lokalizacja: Praga
To nie moderacja, to akurat gafa: temat o książkach znalazł się tam nie z powodów merytorycznych, co "towarzyskich"...pothkan pisze:Masz rację - sam dziś przenosiłem pewien temat o książce/kach z nowego do opracowań.
Z tym że do tego jest właśnie moderacja.
Brak wyczucia został jednak zastąpiony czujnością klasową.
Przez trzy lata z okładem MiKesz przeniósł z takich powodów 0 (słownie zero) postów...
Wkrótce najważniejszą sprawą będzie to, czy temat znajduje się we właściwym subforum, czy się nie dubluje, czy zachowane są wszelkie formy...
Najważniejsza osobą będzie zaś moderator...
Wkrótce i porządki, i atmosfera będzie jak na DWS
Więc: Popieram AvM, Karola, Crolicka... całym sercem za propozycją Janika, a nawet krok dalej: "katastrofy" połączyć z subforum cywilnym, a "marynistykę" - z opracowaniami i źródłami"...
X
Myślisz, że było zagrożenie, które im umknęło; problem, którego nie poruszyli; aspekt, którego nie rozpatrywali; pomysł, na który nie wpadli; rozwiązanie, którego nie znaleźli?!?


- Zelint
- Posty: 804
- Rejestracja: 2005-09-24, 08:20
- Lokalizacja: Władysławowo
A może to była wcale nie gafa tylko autoreklama??Ksenofont pisze:To nie moderacja, to akurat gafa: temat o książkach znalazł się tam nie z powodów merytorycznych, co "towarzyskich"...
Brak wyczucia został jednak zastąpiony czujnością klasową.
Przez trzy lata z okładem MiKesz przeniósł z takich powodów 0 (słownie zero) postów...
Wkrótce najważniejszą sprawą będzie to, czy temat znajduje się we właściwym subforum, czy się nie dubluje, czy zachowane są wszelkie formy...
Najważniejsza osobą będzie zaś moderator...
Wkrótce i porządki, i atmosfera będzie jak na DWS
Ja popieram AvM, który w Twoim temacie napisał:
AvM nie ma zaś nic wspólnego z forum dws, a pothkan, który przeniósł temat, jest tam użytkownikiem...AvM pisze:Ksiazka nie ma NIC wspolnego z okretami ani statkami,
powinna ankiety byc przeniesiona do odpowiedniego dzialu.
AvM
Mam propozycję, zlikwidujmy wszystkie inne działy niż nFOW i tam umieśćmy wszystkie tematy. Będzie fajnie...
p.s. wyniki ankiety:
Co z 'nowym FOW' ?
Podział (na 3-4 sekcje) 63% [ 19 ]
Ma zostać jak jest 36% [ 11 ]
Wszystkich Głosów : 30
- janik41
- Posty: 1328
- Rejestracja: 2004-07-03, 22:16
- Lokalizacja: Kopavogur
- Kontakt:
- pothkan
- Posty: 4609
- Rejestracja: 2006-04-26, 23:59
- Lokalizacja: Gdynia - morska stolica Polski
Ankieta trwała ponad dwa dni (i to przez weekend), i była wyświetlona ponad 300 razy. Nawet wliczając wielokrotne sprawdzanie wyniku i gości, sporo aktywnych użytkowników powinno ją zauważyć. Poza tym obecny wynik (64%) kształtował się od początku, więc jakoś wątpliwe byłoby jego 'odwrócenie'...janik41 pisze:To nawet nie 10% użytkowników, może najpierw trzeba było ustalić jakiś linit głosów by ankieta była zobowiązująca.Wszystkich Głosów : 30
A poza tym ankieta jest doradcza, a nie zobowiązująca. Postowaniem tutaj byśmy prędko do consensusu nie doszli, więc najlepszym pomysłem jest odwołanie się do głosowania.
- Zelint
- Posty: 804
- Rejestracja: 2005-09-24, 08:20
- Lokalizacja: Władysławowo
Aktywnych użytkowników na forum jest dużo mnie niż tych 800 zarejestrowanych. Powyżej 100 postów ma 87 ludzi, z czego niektórych na forum juz nie ma, np. Nali...janik41 pisze:To nawet nie 10% użytkowników, może najpierw trzeba było ustalić jakiś linit głosów by ankieta była zobowiązująca.Wszystkich Głosów : 30
-
MiKo
- Admin FOW
- Posty: 4053
- Rejestracja: 2004-01-07, 09:02
Witam,
Przepraszam, ale ostatnio mam strasznie mało czasu i przez weekend nie zaglądałem w sumie na FOW.
Ja osobiście jestem przeciwnikiem dzielenia nFOW na cztery sekcje i nie chciałbym żeby zabrzmiało to stronniczo, ale wydaje mi się, że dwa dni to znacznie za mało. Użytkownicy odwiedzają FOW z różną częstotliwością. Limitu głosów raczej nie ma co wprowadzać, ale trzeba dać trochę więcej czasu - np. do końca tygodnia. Czy możemy przykleić ankietę na ten czas?
Przepraszam, ale ostatnio mam strasznie mało czasu i przez weekend nie zaglądałem w sumie na FOW.
Ja osobiście jestem przeciwnikiem dzielenia nFOW na cztery sekcje i nie chciałbym żeby zabrzmiało to stronniczo, ale wydaje mi się, że dwa dni to znacznie za mało. Użytkownicy odwiedzają FOW z różną częstotliwością. Limitu głosów raczej nie ma co wprowadzać, ale trzeba dać trochę więcej czasu - np. do końca tygodnia. Czy możemy przykleić ankietę na ten czas?