Okręt podwodny vs samolot

Okręty Wojenne lat 1905-1945

Moderatorzy: crolick, Marmik

domek
Posty: 1657
Rejestracja: 2004-01-09, 04:44

Post autor: domek »

Jeśli ostrzeliwały się w porcie (taka malta na przykład )to pewnie tak ale jest to nie do udowodnienia :P bo nie strzelali sami :) moim zdaniem pozostają ci jedynie jednostki stacjonujące w portach w chwili walki:)

pozdrawiam domek :)
Awatar użytkownika
rak71
Posty: 220
Rejestracja: 2004-01-12, 08:58
Lokalizacja: Wadowice
Kontakt:

Post autor: rak71 »

Nie przesadzaj, Niemcy te ok. 200 samolotów zestrzelili na morzu a nie w porcie. Mnie chodzi o podobne przypadki w wydaniu aliantów.
Muminek
Posty: 48
Rejestracja: 2009-02-20, 10:44

Post autor: Muminek »

Ale odgrzebanie , no nie , pewnie mnie zlinczują za to :P . O samolotach zestrzelonych przez alianckie okręty podwodne nie słyszałem - na pewno miały miejsce takie zdarzenia w bombardowanych portach - pewnie Malta , może Sorebaja . Ale o zestrzeleniach na pełnym morzu nie słyszałem - choć pewnie miały miejsce .

Tu nauwa mi się pewna reflaksja - był jakiś okręt podwodny , króry zatopił chyba z 70 japońskich jednostek - cały tonaż nie wiem czy przekraczał ze 3000 ton - bo wszystko drobnoustroje i rybacy - możliwe więc , że Boforsy i Oerlikony były taką "Artylerią drugiego kalibru" , pozostaje też tutaj inna kwestia - sposób zachwania się alianckich dowódców okrętów podwodnych wobec samolotów ( procedury , rozkazy dowództwa )
ODPOWIEDZ