Okręty "od nowa' (przebudowy po-waszyngtońskie)
- jareksk
- Posty: 1678
- Rejestracja: 2004-01-14, 18:59
- Lokalizacja: Warszawa
Okręty "od nowa' (przebudowy po-waszyngtońskie)
W okresie międzywojennym - z uwagi na traktat waszyngtoński - poddano gruntownej przebudowie szereg pancerników (vide Japonia, Włochy). W wielu krajach rónie gruntownym remontom poddawano okrety innych klas - Szwecja - Fylgia, Grecja - Elli, Aetos, Brazylia - Bahia. Co się udało, co było znosne, a co było kompletnym fiaskiem ?
-
admiralcochrane
- Posty: 806
- Rejestracja: 2004-05-28, 15:45
-
admiralcochrane
- Posty: 806
- Rejestracja: 2004-05-28, 15:45
-
admiralcochrane
- Posty: 806
- Rejestracja: 2004-05-28, 15:45
1)A jeśli idzie o ciekawe przebudowy. to takie miały też miejsce na przełomie XIX i XX w. np. portugalska fregata pancerna Vasco daGama, czy tureckie Messudiye, Assar-i Sevket - zmieniły one wtedy swój wygląd radykalnie
2)Co do modernizacji międzywojennych 1-e miejsce w kategorii estetycznej dałbym włoskim pancernikom typów Cesare i Duilio.
3)Jest też kilka jednostek przebudowanych na lotniskowce, nie licząc tch przebudowanych na pochylni, ypada wspomnieć o Glorious i Courageous.
4)Podobnie jak szwedzka Fylgia metamorfozie uległ chilijski
krążownik Chacabuco
2)Co do modernizacji międzywojennych 1-e miejsce w kategorii estetycznej dałbym włoskim pancernikom typów Cesare i Duilio.
3)Jest też kilka jednostek przebudowanych na lotniskowce, nie licząc tch przebudowanych na pochylni, ypada wspomnieć o Glorious i Courageous.
4)Podobnie jak szwedzka Fylgia metamorfozie uległ chilijski
krążownik Chacabuco
-
shigure
- Posty: 1242
- Rejestracja: 2004-01-04, 21:35
- Lokalizacja: szczecin
... podpadnę Nali ale typ Kongo w sympatyczną jednostkę przerobiono ...
Karol czemu marudzisz o brytyjskich krążownikach typu C i D ? ... jako lekkie krążowniki w czasie II wojny już nieco na rentę czekać chciały - a po przebudownie na plot. ...
Skoro już wybiegłem poza ramy czasowe tematu - to skrytykować muszę Ise i Hyuga po przebudownie na coś na kształt pół pancerników - pół transportowców wsam. - wybitny przykład na marnotrastwo środków , czasu , ludzi i siły okrętów.
Karol czemu marudzisz o brytyjskich krążownikach typu C i D ? ... jako lekkie krążowniki w czasie II wojny już nieco na rentę czekać chciały - a po przebudownie na plot. ...
Skoro już wybiegłem poza ramy czasowe tematu - to skrytykować muszę Ise i Hyuga po przebudownie na coś na kształt pół pancerników - pół transportowców wsam. - wybitny przykład na marnotrastwo środków , czasu , ludzi i siły okrętów.