Albania
Moderator: jareksk
- pothkan
- Posty: 4609
- Rejestracja: 2006-04-26, 23:59
- Lokalizacja: Gdynia - morska stolica Polski
-
gjs
- Posty: 34
- Rejestracja: 2006-06-15, 15:50
- Lokalizacja: Kraków
pothkan pisze:1) W Albanii raczej nie stacjonowała, bo by wpadła w ręce niemieckie, a potem pewnie znów albańskie.
2) Dlaczego nie zwrócono Ilirii po wojnie Albanii?
Wydaje się, że trafiłem na ciekawe informacje o wydarzeniach w Splicie w momencie wycofywania się Włoch z wojny. Pojawia się tam kanonierka Iliria (napisana niepoprawnie przez jedno "l"). Wygląda na to, że znajdowała się wtedy w Splicie. Podaję linka do całego artykułu:
http://forum.axishistory.com/viewtopic. ... 4&t=104967
- Ksenofont
- Posty: 2105
- Rejestracja: 2004-12-27, 23:28
- Lokalizacja: Praga
Dlatego, że w 1946 r. Albańczycy próbowali wybuchnąć HMS Saumarez.pothkan pisze:2) Dlaczego nie zwrócono Ilirii po wojnie Albanii?
Po incydencie w cieśninie Korfu Brytjczycy zatrzymali wszystkie posiadane albańskie aktywa - 5 ton złota i Illirię.
X
Myślisz, że było zagrożenie, które im umknęło; problem, którego nie poruszyli; aspekt, którego nie rozpatrywali; pomysł, na który nie wpadli; rozwiązanie, którego nie znaleźli?!?


-
nek
- Posty: 398
- Rejestracja: 2005-07-25, 16:07
- Lokalizacja: Ustroń
- Marek-1969
- Posty: 429
- Rejestracja: 2009-07-18, 21:12
- Lokalizacja: Bytom
- AvM
- Posty: 7328
- Rejestracja: 2004-08-03, 01:56
PrzynajmniejMarek-1969 pisze:rewelacja ! 5 jednostek pływających ( w tym 4 prawie rybackie i jeden jach króla ) a 4 strony dyskusji....
-.cos o okretach (czasami wyjatek na FOW)
- cos nowego , oodkrywczego (oj to juz straszna zadkosc)
- nic o pancernikach przez pseudo znawcow, ktorzy nawet zadnego na oczy nie widzieli .-)
avm
- pothkan
- Posty: 4609
- Rejestracja: 2006-04-26, 23:59
- Lokalizacja: Gdynia - morska stolica Polski
Nie rybackie, ELCO - jedne z pierwszych masowo produkowanych ścigaczy. Jeden miała nawet II RP.Marek-1969 pisze:rewelacja ! 5 jednostek pływających ( w tym 4 prawie rybackie i jeden jach króla ) a 4 strony dyskusji....
No i w sumie więcej tutaj moich dywagacji, niż rzeczywistej dyskusji (pomijając wkład AvM) - ale przynajmniej miło, że kilka osób kibicowało
Niestety, część pytań trafiło w próżnię... i nadal wiele zagadek jest nierozwiązanych. Ot, choćby ostatnia (z filmikiem).