SPP-1 i APS a sprawa polska

Wszelkie tematy związane z PMW

Moderatorzy: crolick, Marmik

Awatar użytkownika
u99
Posty: 8
Rejestracja: 2006-01-17, 21:56

SPP-1 i APS a sprawa polska

Post autor: u99 »

W nowym nr Morza Statki i Okręty 4/2007 (s.30) wyczytałem, że Terenowy Oddział Techniki Morskiej Departamentu Zaopatrywania Sił Zbrojnych w lutym 2007r. ogłosił przetarg na dostawę aminicji specjalnej z terminem realizacji 30.11.2007r. Przedmiotem umowy mam być 4.600 szt. nabojów strzałkowych do strzelań podwodnych z pistoletu SPP-1 kalibru 4,5 mm oraz 3.120 szt. nabojów strzałkowych do strzelań podwodnych z karabinka APS kalibru 5,66 mm. Czy ktoś wie coś na temat wykorzystania tej broni przez Marynarkę Wojenną ( czytaj Formozę ) ?
Awatar użytkownika
Wicher
Posty: 1253
Rejestracja: 2006-06-12, 04:33
Lokalizacja: UK

Post autor: Wicher »

Zastanawiam się nad sensem Twojego pytania... Co niby mamy wiedzieć? Jest to broń i zgodnie ze swoim przeznaczeniem jest wykorzystywana. Teraz do szkolenia a w przyszłości o ile trzeba będzie, Boże chroń nas jednak przed tą perspektywą, do obrony kraju lub walki w imię sprawy. Jak można inaczej ją wykorzystać? :?
Awatar użytkownika
u99
Posty: 8
Rejestracja: 2006-01-17, 21:56

Post autor: u99 »

interesuje mnie np. kiedy wprowadzono ją na wyposażenie MW, w jakiej ilości i na stan jakich jednostek ( czy tylko Formozy ? ), itp., ale dziękuję Wicher za zainteresowanie i chęć pomocy, jeżeli znasz odpowiedź, na któreś z w/w pytań byłbym wdzięczny za rzeczową relację :-)
ODPOWIEDZ