Kondensator i Oka wyprodukowano tylko po 4 sztuki tych dział jest na co popatrzeć tym bardziej ,że obydwa są na podwoziu samojezdnym i mimo ,że były działa większego kalibru np: niemiecka Dora którą musiał montować specjalny batalion .
http://www.tanxheaven.com/nic/condensat ... moscow.htm
http://www.tanxheaven.com/nic/OkaSPb/okaSPb.htm
Tego kalibru i okręty by mogły pozazdrościć ?
-
Piotr S.
- Posty: 2441
- Rejestracja: 2006-05-24, 18:48
-
Speedy
- Posty: 577
- Rejestracja: 2004-07-23, 15:24
- Lokalizacja: Wawa
Re: Tego kalibru i okręty by mogły pozazdrościć ?
Hej
Moim zdnaniem nie ma czego zazdrościć. Oka i Kondensator to bardzo wyspecjalizowana broń, niskociśnieniowe, gładkolufowe miotacze pocisków atomowych. Zarowno donośnościa jak i masą pocisku znacznie ustepowaly klasycznym armatom porownywalnego kalibru, nie mowiac juz o okretowych, ktore z reguly sa bardzo mocne. Przypuszczalnie byly tez znacznie mniej celne.
Moim zdnaniem nie ma czego zazdrościć. Oka i Kondensator to bardzo wyspecjalizowana broń, niskociśnieniowe, gładkolufowe miotacze pocisków atomowych. Zarowno donośnościa jak i masą pocisku znacznie ustepowaly klasycznym armatom porownywalnego kalibru, nie mowiac juz o okretowych, ktore z reguly sa bardzo mocne. Przypuszczalnie byly tez znacznie mniej celne.
Pozdro
Speedy
Speedy