Google Earth

Dokumenty, książki, artykuły prasowe, internetowe, ikonografia, filmy...

Moderatorzy: crolick, Marmik

Awatar użytkownika
pothkan
Posty: 4480
Rejestracja: 2006-04-26, 23:59
Lokalizacja: Gdynia - morska stolica Polski
Kontakt:

Google Earth

Post autor: pothkan »

Chciałbym zwrócić uwagę fanów (jeśli ktoś nie zauważył), że ostatnio (?) pojawiła się funkcja "zdjęcia historyczne", pozwalająca przeglądać starsze wersje. Czasem daje to bardzo ciekawe rezultaty, np. że jeden z trzech aktywnych azerskich Północnych (pomijając "wiecznie wycofanego" czwartego) był "na stoczni" do czerwca 2006 r.

Czasem oczywiście nic ta funkcja nie zmienia (bo zdjęcie jest i tak jedno), w niektórych przypadkach jednak owszem :)
Awatar użytkownika
Maciej3
Posty: 4766
Rejestracja: 2008-05-16, 11:36

Post autor: Maciej3 »

Powiedziałbym, że to google earth to ciągle pokazuje zdjęcia historyczne. Mój dom stoi na swoim miejscu już ponad 2,5 roku a jak szukałem go na google earth to ciągle jest tam pusta działka świeżo zaorana - czyli stan tak z przed około 5,5 roku.
A zdjęcia podobno aktualne.
Ale może okolice bardziej popularne - jak duże miasta czy coś - są aktualizowane częściej.
PawBur
Posty: 490
Rejestracja: 2006-06-06, 22:13
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: PawBur »

Maciej3 pisze:Powiedziałbym, że to google earth to ciągle pokazuje zdjęcia historyczne. Mój dom stoi na swoim miejscu już ponad 2,5 roku a jak szukałem go na google earth to ciągle jest tam pusta działka świeżo zaorana - czyli stan tak z przed około 5,5 roku.
A zdjęcia podobno aktualne.
Ale może okolice bardziej popularne - jak duże miasta czy coś - są aktualizowane częściej.
Cierpliwości. Na początku mojej okolicy nawet nie było w dużym powiększeniu, a teraz mam już swój dom w stanie około 3 lata wstecz.
Awatar użytkownika
pothkan
Posty: 4480
Rejestracja: 2006-04-26, 23:59
Lokalizacja: Gdynia - morska stolica Polski
Kontakt:

Post autor: pothkan »

Akurat do Polski jest sporo alternatyw (choćby Zumi, choć ja dla swojej okolicy znam łącznie cztery serwisy). Na GE jest dobrze np. ze zdjeciami baz w stolicach (np. Luanda), jak sa polozone na "zapupiu", to czasem żadnego zdjęcia nie ma.
Andrzej J.
Posty: 1094
Rejestracja: 2004-01-06, 02:19
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: Andrzej J. »

PawBur pisze:Cierpliwości. Na początku mojej okolicy nawet nie było w dużym powiększeniu, a teraz mam już swój dom w stanie około 3 lata wstecz.
No to jest niezły dowód na istnienie Kapsuły Czasu.
PawBur
Posty: 490
Rejestracja: 2006-06-06, 22:13
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: PawBur »

Andrzej J. pisze:
PawBur pisze:Cierpliwości. Na początku mojej okolicy nawet nie było w dużym powiększeniu, a teraz mam już swój dom w stanie około 3 lata wstecz.
No to jest niezły dowód na istnienie Kapsuły Czasu.
Są lepsze. Mieszkam ponad 4 lata, a dopiero od ok. 3 miesięcy ulica daje się znaleźć na zumi itp. i jest dostępna w gps-ach.
Awatar użytkownika
dessire_62
Posty: 2028
Rejestracja: 2007-12-31, 16:30
Lokalizacja: Głogów Małopolski

Post autor: dessire_62 »

Złóżcie wniosek o dopłatę bezpośrednią, to Wam przyślą do domu aktualne zdjęcia co i gdzie rośnie. :-D
ODPOWIEDZ