Pytanie o Ouragana

Wszelkie tematy związane z PMW

Moderatorzy: crolick, Marmik

Awatar użytkownika
rak71
Posty: 220
Rejestracja: 2004-01-12, 08:58
Lokalizacja: Wadowice
Kontakt:

Pytanie o Ouragana

Post autor: rak71 »

Witam, mam pytanie do szanownego gremium, czy wiadomo kiedy Ouragan został przezbrojony ze 130mm na 120mm działa? Czy był wtedy pod polską banderą?
Marek T
Posty: 3270
Rejestracja: 2004-01-04, 20:03
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: Marek T »

Podczas remontu przygotowującego go do służby w MW.
Awatar użytkownika
crolick
Posty: 4095
Rejestracja: 2004-01-05, 20:18
Lokalizacja: Syreni Gród
Kontakt:

Post autor: crolick »

Daaaawno temu (1991), w czasopiśmie pt. 'Morskie Hobby' (wyszedł tylko jeden nr) był artykuł, jakiegoś łebka, co napisał bardzo fajowy artykuł o OURAGANIE - Sześć dni w stoczni na każdy dzień w morzu, czyli Ouragan pod polską banderą. Dla mnie mimo upływu ponad 18 lat od tego czasu, wciąż najlepsze opracowanie tego okrętu.
Marku - może kojarzysz gościa :D
Podczas gdy Kłapouchy wszystkim się zadręcza,
Prosiaczek nie może się zdecydować, Królik wszystko kalkuluje,
a Sowa wygłasza wyrocznie - Puchatek po prostu jest...
Marek T
Posty: 3270
Rejestracja: 2004-01-04, 20:03
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: Marek T »

crolick pisze:Daaaawno temu (1991), w czasopiśmie pt. 'Morskie Hobby' (wyszedł tylko jeden nr) był artykuł, jakiegoś łebka, co napisał bardzo fajowy artykuł o OURAGANIE - Sześć dni w stoczni na każdy dzień w morzu, czyli Ouragan pod polską banderą. Dla mnie mimo upływu ponad 18 lat od tego czasu, wciąż najlepsze opracowanie tego okrętu.
Marku - może kojarzysz gościa :D
Coś mi chodzi po głowie - zdaje się, to była jakas taka sobie kompilacja z ogólnodostępnych publikacji ...
Awatar użytkownika
jareksk
Posty: 1678
Rejestracja: 2004-01-14, 18:59
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: jareksk »

Wówczas nie były tak "ogólnie" dostępne. Aż wziąłem ten artykuł przed klawiaturę :lol:
Fax et tuba
ODPOWIEDZ