Japońskie kalkulatory torpedowe (Angle Solvers)

Okręty Wojenne lat 1905-1945

Moderatorzy: crolick, Marmik

Shinano
Posty: 657
Rejestracja: 2004-03-07, 22:25

Japońskie kalkulatory torpedowe (Angle Solvers)

Post autor: Shinano »

Czy Szanowni Koledzy posiadają, lub ewentualnie mogli by się podzielić informacjami dotyczącymi japońskich przeliczników torpedowych w okresie międzywojnia do 1943 roku (tzn, urządzeniami używanymi przed "kalkulatorem" Typ 92 produkowanym właśnie od 1943 roku przez Nippon Kogyo Seiko KK)?
Duże koty zjadam na przystawkę.
MiKo
Admin FOW
Posty: 4041
Rejestracja: 2004-01-07, 09:02

Post autor: MiKo »

W kwietniu 2008 roku w Vancouver odbył się zjazd Nikon Historical Society. Była tam duża wystawa sprzetu Nippon Kogaku z drugiej wojny światowej oraz prezentacja zatytułowana "Japanese Navy Torpedo Directors - 1915-1945" Richi Lane - przegapiłeś ?!? :D
Andrzej J.
Posty: 1094
Rejestracja: 2004-01-06, 02:19
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: Andrzej J. »

W brytyjskim "Warship 1991" był artykuł Japanese Oxygen Torpedoes and Fire Control Systems; Jiro Itani, Hans Lengerer and Tomoko Rehm-Takahara. Może tam coś jest?
shigure
Posty: 1242
Rejestracja: 2004-01-04, 21:35
Lokalizacja: szczecin

Post autor: shigure »

Shinano mam owego Warship`a-gdy jakieś piwo stanie nam na drodze to Ci go podrzucę.
Shinano
Posty: 657
Rejestracja: 2004-03-07, 22:25

Post autor: Shinano »

shigure pisze:Shinano mam owego Warship`a-gdy jakieś piwo stanie nam na drodze to Ci go podrzucę.
Taka groźba... Wybieraj: solówa, czy sąd? :D :D

MiKo: temat interesuje mnie od jakiegoś półrocza. Nie dziwota, że przegapiłem. :wink:
Duże koty zjadam na przystawkę.
shigure
Posty: 1242
Rejestracja: 2004-01-04, 21:35
Lokalizacja: szczecin

Post autor: shigure »

...biorąc pod uwagę że piwo lubi się pojawiać w liczbie mnogiej i to dość sporej więc proponuję abyśmy to raczej my połczyli siły i stawili tej ilości czoła (czytaj gardła :lol: ) we dwóch razem po jednej stronie barykady.
Shinano
Posty: 657
Rejestracja: 2004-03-07, 22:25

Post autor: Shinano »

shigure pisze:...biorąc pod uwagę że piwo lubi się pojawiać w liczbie mnogiej i to dość sporej więc proponuję abyśmy to raczej my połczyli siły i stawili tej ilości czoła (czytaj gardła :lol: ) we dwóch razem po jednej stronie barykady.
Jo, może uda się rozkminić o co idzie w tym japońskim sonarze/hydrofonie. Spróbuję to przedrukować w robocie jutro.

EDIT:
Czy była możliwość (znana, praktykowana w Cesarskiej MW) kierowania ogniem torped wedle wskazań sonaru/hydrofonu? Coś a'la dzisiejsze Target Motion Analysis? Ktokolwiek widział/ktokolwiek wie?
Duże koty zjadam na przystawkę.
ODPOWIEDZ