Pytanie

Wszelkie tematy związane z PMW

Moderatorzy: crolick, Marmik

Awatar użytkownika
Glasisch
Posty: 433
Rejestracja: 2007-09-08, 17:37
Lokalizacja: Bytom
Kontakt:

Pytanie

Post autor: Glasisch »

Cześc,

na Axis-Forum zadane zostało następujące pytanie dot. polskiego statku z roku 1919 ...In Nov 1919, the Germans attacked a Polish ship. The damaged ship was forced to a German port, where it was captured. It was put into German naval service. What was the name of the ship?...

http://forum.axishistory.com/viewtopic. ... 8#p1451957

Czy ktos wie coś więcej, aby potwierdzic bądx zaprzeczyc, bo mi osobiście taki przypadek nie jest znany.
Dziękuję
Pozdrawiam
Michał
PS - nie chodzi mi, aby odpowiedziec na to pytanie, które zapewne zostanie bez jakiejkolwiek reakcji, tym bardziej, że chodzi o forum, które niezbyt interesuje się, czy w ogóle jest zainteresowane zawiłościami historii Polski, ale o sam fakt, bo wydaje mi się dziwny.
1) Dies sind die Tage, von denen wir sagen sie gefallen uns nicht - D. Noll - Die Abenteuer des Werner Holt. 2) Wir sind dem Russen zu weit in den Rachen gefahren KL Buch, Kommandant von "T 30".
Awatar użytkownika
dessire_62
Posty: 2028
Rejestracja: 2007-12-31, 16:30
Lokalizacja: Głogów Małopolski

Post autor: dessire_62 »

Zapewne chodzi o Różyckiego.
Ze szczegółami i dalszymi losami statku pod niemiecką banderą, można poczytać u Dyskanta
Colonel
Posty: 511
Rejestracja: 2010-03-31, 08:29
Kontakt:

Post autor: Colonel »

Taki fakt miał miejsce, nawet w Wiki można znaleźc kilka słów: http://pl.wikipedia.org/wiki/R%C3%B3%C5 ... uzbrojony)
Awatar użytkownika
Glasisch
Posty: 433
Rejestracja: 2007-09-08, 17:37
Lokalizacja: Bytom
Kontakt:

Post autor: Glasisch »

Cześc,
dziękuję obu!
Po prostu aż tak dogłębnie się PMW nie interesuję, a sprawa mi umknęła, bo Borowiaka kiedyś czytałem, czyli błąd człowieka jednak (Suski).
1) Dies sind die Tage, von denen wir sagen sie gefallen uns nicht - D. Noll - Die Abenteuer des Werner Holt. 2) Wir sind dem Russen zu weit in den Rachen gefahren KL Buch, Kommandant von "T 30".
ODPOWIEDZ