Zdjęcia okrętów PMW
-
p11c
- Posty: 1407
- Rejestracja: 2012-09-27, 09:01
Re: Zdjęcia okrętów PMW
Co do określenia POW to jest ono często używane w różnych kontekstach na innych aukcjach. Zarówno w odniesieniu do żołnierzy polskich, niemieckich jak i cywilów. Więc może to jakieś określenie własne wystawiającego ?
- Miner
- Posty: 715
- Rejestracja: 2012-03-01, 20:17
Re: Zdjęcia okrętów PMW
Raczej chodzi o "jeńca wojennego" (POW - prisoner of war).
-
p11c
- Posty: 1407
- Rejestracja: 2012-09-27, 09:01
Re: Zdjęcia okrętów PMW
To możliwe, dzięki
PS. A jeśli podpisy pod fotkami są po niemiecku to mogli też używać POW ?
PS. A jeśli podpisy pod fotkami są po niemiecku to mogli też używać POW ?
- Miner
- Posty: 715
- Rejestracja: 2012-03-01, 20:17
Re: Zdjęcia okrętów PMW
Myślę, że tak, to powszechnie znany i często używany skrót. Tym bardziej, że Niemcy chyba nie mają jakiegoś rozpoznawalnego skrótu od Kriegsgefangener.
-
smochy
- Posty: 6
- Rejestracja: 2006-01-17, 22:15
Re: Zdjęcia okrętów PMW
witam
i oba zdjęcia z okrętami niedługo będą w Polsce....
i oba zdjęcia z okrętami niedługo będą w Polsce....
-
p11c
- Posty: 1407
- Rejestracja: 2012-09-27, 09:01
Re: Zdjęcia okrętów PMW
- ramm
- Posty: 712
- Rejestracja: 2009-10-06, 18:08
- Lokalizacja: Gdańsk
- Kontakt:
Re: Zdjęcia okrętów PMW
☠Rock Honor Ojczyzna☠
- dessire_62
- Posty: 2033
- Rejestracja: 2007-12-31, 16:30
- Lokalizacja: Głogów Małopolski
Re: Zdjęcia okrętów PMW
smochy pisze:witam
i oba zdjęcia z okrętami niedługo będą w Polsce....
Z okazji dzisiejszego święta, coś ku pokrzepieniu serc.
ps
Tylko proszę nie pisać, że stara, że ma jedną rakietę...
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
-
Andrzej Ciszewski
- Posty: 507
- Rejestracja: 2008-09-27, 17:58
Re: Zdjęcia okrętów PMW
Te okręty uzbrojone mają jakieś mniejsze te bandery.Czy ta olbrzymia płachta to jakiś wyróżnik jednostki niepełnosprawnej?.
-
oskarm
- Posty: 1419
- Rejestracja: 2012-08-30, 18:23
Re: Zdjęcia okrętów PMW
Proponuje sie przyjrzec niepelnosprawnym Burkom, Tico, Kongo itd...
-
Dziadek
- Posty: 646
- Rejestracja: 2005-10-23, 17:52
Re: Zdjęcia okrętów PMW
A "ten uzbrojony" najwyżej (F222) jest zdecydowanie gorzej uzbrojony niż nasz...Andrzej Ciszewski pisze:Te okręty uzbrojone mają jakieś mniejsze te bandery.Czy ta olbrzymia płachta to jakiś wyróżnik jednostki niepełnosprawnej?.
- dessire_62
- Posty: 2033
- Rejestracja: 2007-12-31, 16:30
- Lokalizacja: Głogów Małopolski
Re: Zdjęcia okrętów PMW
Kolejne zdjęcia na e-bayu.de
Tym razem niestety cena pewnie zaporowa.
http://www.ebay.de/sch/i.html?_from=R40 ... f&_sacat=0
Wichert i kreuzer Gryf.
Tym razem niestety cena pewnie zaporowa.
http://www.ebay.de/sch/i.html?_from=R40 ... f&_sacat=0
Wichert i kreuzer Gryf.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
-
smochy
- Posty: 6
- Rejestracja: 2006-01-17, 22:15
Re: Zdjęcia okrętów PMW
witam
odnośnie zdjęć wystawionych na ebay-u i przedstawiających hel i jastarnie, to już dotarły na wybrzeże...i dołączyły do innych.
i oczywiście są dostępne dla chętnych.
odnośnie zdjęć wystawionych na ebay-u i przedstawiających hel i jastarnie, to już dotarły na wybrzeże...i dołączyły do innych.
i oczywiście są dostępne dla chętnych.
-
p11c
- Posty: 1407
- Rejestracja: 2012-09-27, 09:01
Re: Zdjęcia okrętów PMW
Tylko gdzie to można zobaczyć w pełnej krasie 
A tak przy okazji szukam fotek naszych jednostek patrolowych z lat 1945- 1965. Kutry rybackie przerobione na patrolowce itd.
Może ktoś ma i podzielił by się nimi z forumowiczami.
Chodzi mi o coś takiego.
A tak przy okazji szukam fotek naszych jednostek patrolowych z lat 1945- 1965. Kutry rybackie przerobione na patrolowce itd.
Może ktoś ma i podzielił by się nimi z forumowiczami.
Chodzi mi o coś takiego.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
-
smochy
- Posty: 6
- Rejestracja: 2006-01-17, 22:15
Re: Zdjęcia okrętów PMW
witam
Oczywiście w okolicach Gdyni...
ale tak na poważnie to w dniach 17-18.09 wszystkie zdjęcia jakie posiadam oraz artefakty związane z obroną wybrzeża w 1939 roku jak i oczywiście MW, będą prezentowane na wystawie we wsi Dębogórze (okolice gdyni)
sebastian
Oczywiście w okolicach Gdyni...
ale tak na poważnie to w dniach 17-18.09 wszystkie zdjęcia jakie posiadam oraz artefakty związane z obroną wybrzeża w 1939 roku jak i oczywiście MW, będą prezentowane na wystawie we wsi Dębogórze (okolice gdyni)
sebastian
-
p11c
- Posty: 1407
- Rejestracja: 2012-09-27, 09:01
Re: Zdjęcia okrętów PMW
Niestety w Gdyni już byłem w tym roku i troszkę mam tam daleko.
Ale może zrobisz małe wirtualne zwiedzanie po wystawie
Ale może zrobisz małe wirtualne zwiedzanie po wystawie
