Zdjęcia okrętów PMW

Wszelkie tematy związane z PMW

Moderatorzy: Marmik, crolick

ODPOWIEDZ
p11c
Posty: 1407
Rejestracja: 2012-09-27, 09:01

Re: Zdjęcia okrętów PMW

Post autor: p11c »

Co do określenia POW to jest ono często używane w różnych kontekstach na innych aukcjach. Zarówno w odniesieniu do żołnierzy polskich, niemieckich jak i cywilów. Więc może to jakieś określenie własne wystawiającego ?
Awatar użytkownika
Miner
Posty: 715
Rejestracja: 2012-03-01, 20:17

Re: Zdjęcia okrętów PMW

Post autor: Miner »

Raczej chodzi o "jeńca wojennego" (POW - prisoner of war).
p11c
Posty: 1407
Rejestracja: 2012-09-27, 09:01

Re: Zdjęcia okrętów PMW

Post autor: p11c »

To możliwe, dzięki :)
PS. A jeśli podpisy pod fotkami są po niemiecku to mogli też używać POW ?
Awatar użytkownika
Miner
Posty: 715
Rejestracja: 2012-03-01, 20:17

Re: Zdjęcia okrętów PMW

Post autor: Miner »

Myślę, że tak, to powszechnie znany i często używany skrót. Tym bardziej, że Niemcy chyba nie mają jakiegoś rozpoznawalnego skrótu od Kriegsgefangener.
smochy
Posty: 6
Rejestracja: 2006-01-17, 22:15

Re: Zdjęcia okrętów PMW

Post autor: smochy »

witam
i oba zdjęcia z okrętami niedługo będą w Polsce....
p11c
Posty: 1407
Rejestracja: 2012-09-27, 09:01

Re: Zdjęcia okrętów PMW

Post autor: p11c »

:) to gratuluje nabywcy, byleby tylko posłużyły w słusznej sprawie a nie siedziały w szufladzie
Awatar użytkownika
ramm
Posty: 712
Rejestracja: 2009-10-06, 18:08
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: Zdjęcia okrętów PMW

Post autor: ramm »

1939r. - ORP Grom
Obrazek
colourised by Mateusz Ramm Prociak
source: http://www.facebook.com/PolishNaval
☠Rock Honor Ojczyzna☠
Awatar użytkownika
dessire_62
Posty: 2033
Rejestracja: 2007-12-31, 16:30
Lokalizacja: Głogów Małopolski

Re: Zdjęcia okrętów PMW

Post autor: dessire_62 »

smochy pisze:witam
i oba zdjęcia z okrętami niedługo będą w Polsce....
:brawo: :brawo: :brawo:

Z okazji dzisiejszego święta, coś ku pokrzepieniu serc.

ps
Tylko proszę nie pisać, że stara, że ma jedną rakietę...
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Andrzej Ciszewski
Posty: 507
Rejestracja: 2008-09-27, 17:58

Re: Zdjęcia okrętów PMW

Post autor: Andrzej Ciszewski »

Te okręty uzbrojone mają jakieś mniejsze te bandery.Czy ta olbrzymia płachta to jakiś wyróżnik jednostki niepełnosprawnej?.
oskarm
Posty: 1419
Rejestracja: 2012-08-30, 18:23

Re: Zdjęcia okrętów PMW

Post autor: oskarm »

Proponuje sie przyjrzec niepelnosprawnym Burkom, Tico, Kongo itd...
Dziadek
Posty: 646
Rejestracja: 2005-10-23, 17:52

Re: Zdjęcia okrętów PMW

Post autor: Dziadek »

Andrzej Ciszewski pisze:Te okręty uzbrojone mają jakieś mniejsze te bandery.Czy ta olbrzymia płachta to jakiś wyróżnik jednostki niepełnosprawnej?.
A "ten uzbrojony" najwyżej (F222) jest zdecydowanie gorzej uzbrojony niż nasz...
Awatar użytkownika
dessire_62
Posty: 2033
Rejestracja: 2007-12-31, 16:30
Lokalizacja: Głogów Małopolski

Re: Zdjęcia okrętów PMW

Post autor: dessire_62 »

Kolejne zdjęcia na e-bayu.de
Tym razem niestety cena pewnie zaporowa. :-D
http://www.ebay.de/sch/i.html?_from=R40 ... f&_sacat=0

Wichert i kreuzer Gryf.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
smochy
Posty: 6
Rejestracja: 2006-01-17, 22:15

Re: Zdjęcia okrętów PMW

Post autor: smochy »

witam
odnośnie zdjęć wystawionych na ebay-u i przedstawiających hel i jastarnie, to już dotarły na wybrzeże...i dołączyły do innych.
i oczywiście są dostępne dla chętnych.
p11c
Posty: 1407
Rejestracja: 2012-09-27, 09:01

Re: Zdjęcia okrętów PMW

Post autor: p11c »

Tylko gdzie to można zobaczyć w pełnej krasie :)

A tak przy okazji szukam fotek naszych jednostek patrolowych z lat 1945- 1965. Kutry rybackie przerobione na patrolowce itd.
Może ktoś ma i podzielił by się nimi z forumowiczami.
Chodzi mi o coś takiego.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
smochy
Posty: 6
Rejestracja: 2006-01-17, 22:15

Re: Zdjęcia okrętów PMW

Post autor: smochy »

witam
Oczywiście w okolicach Gdyni...
ale tak na poważnie to w dniach 17-18.09 wszystkie zdjęcia jakie posiadam oraz artefakty związane z obroną wybrzeża w 1939 roku jak i oczywiście MW, będą prezentowane na wystawie we wsi Dębogórze (okolice gdyni)
sebastian
p11c
Posty: 1407
Rejestracja: 2012-09-27, 09:01

Re: Zdjęcia okrętów PMW

Post autor: p11c »

Niestety w Gdyni już byłem w tym roku i troszkę mam tam daleko.
Ale może zrobisz małe wirtualne zwiedzanie po wystawie :)
ODPOWIEDZ