Flotylla Rzeczna 1939
-
ptasznik
- Posty: 389
- Rejestracja: 2015-06-15, 23:05
Re: Flotylla Rzeczna 1939
Może nie Szeptycki a Dickman ?
K 8 jakaś taka podobna do K 9.
K 8 jakaś taka podobna do K 9.
-
p11c
- Posty: 1407
- Rejestracja: 2012-09-27, 09:01
Re: Flotylla Rzeczna 1939
Tego to nei wiem, czy Szeptycki czy Dickman. Fotka była na Odkrywcy tak podpisana
A co do krypy, to chyba nigdy nie widziałem K 9, może masz jakas fotkę ?
A co do krypy, to chyba nigdy nie widziałem K 9, może masz jakas fotkę ?
-
ptasznik
- Posty: 389
- Rejestracja: 2015-06-15, 23:05
Re: Flotylla Rzeczna 1939
Nie ufam podpisom. Zasadniczo.
K 9 -----> str.23 2015-02-18, 12:35.
W rogu coś z podobnym wejściem, może K 8.
K 9 -----> str.23 2015-02-18, 12:35.
W rogu coś z podobnym wejściem, może K 8.
-
p11c
- Posty: 1407
- Rejestracja: 2012-09-27, 09:01
Re: Flotylla Rzeczna 1939
może to były bliźniacze krypy ?
-
p11c
- Posty: 1407
- Rejestracja: 2012-09-27, 09:01
Re: Flotylla Rzeczna 1939
i zdjęcie Sosnkowskiego, piękne 
Z podziękowaniem dla Pana Maćka
Z podziękowaniem dla Pana Maćka
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
-
p11c
- Posty: 1407
- Rejestracja: 2012-09-27, 09:01
- Peperon
- Posty: 6819
- Rejestracja: 2010-11-05, 14:52
- Lokalizacja: Kraków
Re: Flotylla Rzeczna 1939
Według artykułu panów Dyskanta i Soroki - Morski Magazyn Sensacji nr 2 wiosna 1989 - chodzi o dawny ORP Kraków.
Ludzkość dzieli się na trzy części.
Żywych, zmarłych i tych co na morzu.
Żywych, zmarłych i tych co na morzu.
-
Marek T
- Posty: 3270
- Rejestracja: 2004-01-04, 20:03
- Lokalizacja: Gdynia
Re: Flotylla Rzeczna 1939
Według Strelbickiego to była ZARADNA.
Szczegółowy opis akcji podany jest w książce A. Paczkowskiego Ankieta cichociemnego (PAX, 1984).
Szczegółowy opis akcji podany jest w książce A. Paczkowskiego Ankieta cichociemnego (PAX, 1984).
- Peperon
- Posty: 6819
- Rejestracja: 2010-11-05, 14:52
- Lokalizacja: Kraków
Re: Flotylla Rzeczna 1939
No to Panie Marku zrobiło się interesująco... 
Ludzkość dzieli się na trzy części.
Żywych, zmarłych i tych co na morzu.
Żywych, zmarłych i tych co na morzu.
-
p11c
- Posty: 1407
- Rejestracja: 2012-09-27, 09:01
Re: Flotylla Rzeczna 1939
Kraków chyba odpada całkowicie, a i Zaradną bym się zastanowił, choć o niej wspomina Wiki
-
p11c
- Posty: 1407
- Rejestracja: 2012-09-27, 09:01
Re: Flotylla Rzeczna 1939
Bardzo ciekawy film o którym kiedyś wspominałem
-
p11c
- Posty: 1407
- Rejestracja: 2012-09-27, 09:01
Re: Flotylla Rzeczna 1939
Pytanie do wszystkich. Czy na pewno na LKU-18 zlikwidowano napęd hudroodrzutowy. tj Wirniki KAPLANA ??
Czy są jakieś dokumenty potwierdzające, ponowne zamontowanie tam stożków HOTCHIKSSA ?
Pytanie moje jest spowodowane pewnymi przypuszczeniami opartymi na określonym znalezisku o którym nie chce na razie wspominać, a które zasugerowało mi taką tezę.
Czy są jakieś dokumenty potwierdzające, ponowne zamontowanie tam stożków HOTCHIKSSA ?
Pytanie moje jest spowodowane pewnymi przypuszczeniami opartymi na określonym znalezisku o którym nie chce na razie wspominać, a które zasugerowało mi taką tezę.
-
p11c
- Posty: 1407
- Rejestracja: 2012-09-27, 09:01
Re: Flotylla Rzeczna 1939
Taki filmik znalazłem, polecam z okazji świeta
-
p11c
- Posty: 1407
- Rejestracja: 2012-09-27, 09:01
Re: Flotylla Rzeczna 1939
Gdzie można znaleźć plany tej krypy K-10 ?
JB pisze:A skąd pewność, że SM Mątwa miał pędniki Hotchkissa? Czy znane jest inne źródło - niż artykulik w "Żołnierzu Polskim"- potwierdzajace ten fakt? Z dokumentów wynika, że pędnikiem była śruba, naprawiano ją bodajże we wrześniu 1938 roku. A jeśli był to napęd Hotchkissa, to dlaczego pędnik znajduje się na rufie? Na planie krypy mieszkalnej K-10, która miała własnie taki napęd, stożki znajdują się przy silniku na śródokręciu (i mają inny kształt).p11c pisze:... Ja tylko bronię swoich racji i pokazuje , że cała budowa była głęboko przemyślana a nie wynikała z jakiejś wizji artystycznej ...
JB
-
p11c
- Posty: 1407
- Rejestracja: 2012-09-27, 09:01
Re: Flotylla Rzeczna 1939
Może to szalone ale organizuje kolejne święto Flotylli Pińskiej. Nauczony doświadczeniem przyjąłem inną formułę. Zapraszam
-
ptasznik
- Posty: 389
- Rejestracja: 2015-06-15, 23:05
Re: Flotylla Rzeczna 1939
Nie cała krypa, tylko część napędowa.p11c pisze:Gdzie można znaleźć plany tej krypy K-10 ?JB pisze:A skąd pewność, że SM Mątwa miał pędniki Hotchkissa? Czy znane jest inne źródło - niż artykulik w "Żołnierzu Polskim"- potwierdzajace ten fakt? Z dokumentów wynika, że pędnikiem była śruba, naprawiano ją bodajże we wrześniu 1938 roku. A jeśli był to napęd Hotchkissa, to dlaczego pędnik znajduje się na rufie? Na planie krypy mieszkalnej K-10, która miała własnie taki napęd, stożki znajdują się przy silniku na śródokręciu (i mają inny kształt).p11c pisze:... Ja tylko bronię swoich racji i pokazuje , że cała budowa była głęboko przemyślana a nie wynikała z jakiejś wizji artystycznej ...
JB
Ja wpisuję Jednostki z napędem Hotchkissa. I już.