Flotylla Rzeczna 1939
-
ptasznik
- Posty: 389
- Rejestracja: 2015-06-15, 23:05
Re: Flotylla Rzeczna 1939
Czy ''Hydra'' i ''Wydra''(?) to czasem nie ten sam statek ?
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Ostatnio zmieniony 2019-06-14, 16:04 przez ptasznik, łącznie zmieniany 4 razy.
-
ptasznik
- Posty: 389
- Rejestracja: 2015-06-15, 23:05
Re: Flotylla Rzeczna 1939
''Wydra'' (?).
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Ostatnio zmieniony 2019-06-14, 16:05 przez ptasznik, łącznie zmieniany 2 razy.
-
ptasznik
- Posty: 389
- Rejestracja: 2015-06-15, 23:05
Re: Flotylla Rzeczna 1939
.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
-
p11c
- Posty: 1407
- Rejestracja: 2012-09-27, 09:01
Re: Flotylla Rzeczna 1939
Jesteś niesamowity.
Kiedyś chciałbym się z Tobą wszystkie nasze okręty
Kiedyś chciałbym się z Tobą wszystkie nasze okręty
-
p11c
- Posty: 1407
- Rejestracja: 2012-09-27, 09:01
Re: Flotylla Rzeczna 1939
Bosman, czyli Jan Kurek. Jeden z tysiąca marynarzy Flotylli Pińskiej.
Szacuje się iż było ich od 1-2 tysięcy, a ja przypuszczam że w okresie działalności całej flotylli rzecznej, pińskiej i wiślanej, było ich od 5-10 tys.
Więc zastanówmy się ile w Polsce żyje osób spokrewnionych z nimi? Osobiście udało mi się dotrzeć do kilku osób.
Serdecznie zapraszam wszystkich, którzy mieli w swoich rodzinach marynarzy Flotylli Pińskiej, lub choćby osoby związane z Pińskiej w jakikolwiek sposób.
To chyba pierwsze tego typu spotkanie w Polsce.
6-7 lipca Dobczyce 2019.
Szacuje się iż było ich od 1-2 tysięcy, a ja przypuszczam że w okresie działalności całej flotylli rzecznej, pińskiej i wiślanej, było ich od 5-10 tys.
Więc zastanówmy się ile w Polsce żyje osób spokrewnionych z nimi? Osobiście udało mi się dotrzeć do kilku osób.
Serdecznie zapraszam wszystkich, którzy mieli w swoich rodzinach marynarzy Flotylli Pińskiej, lub choćby osoby związane z Pińskiej w jakikolwiek sposób.
To chyba pierwsze tego typu spotkanie w Polsce.
6-7 lipca Dobczyce 2019.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
- Maciej
- Posty: 2035
- Rejestracja: 2004-10-21, 21:40
- Lokalizacja: Puszczykowo
- Kontakt:
Re: Flotylla Rzeczna 1939
Co ta za "papucie" z.. piekła rodem?! 
Pozdrawiam,
Maciej
Pozdrawiam,
Maciej
-
ptasznik
- Posty: 389
- Rejestracja: 2015-06-15, 23:05
Re: Flotylla Rzeczna 1939
Jakieś bagnołazy ?
-
p11c
- Posty: 1407
- Rejestracja: 2012-09-27, 09:01
Re: Flotylla Rzeczna 1939
Jest wiele tajemnic, tylko poprzez kontakt z rodzinami można to wyjaśnić.
Jeśli tylko chcecie to zapraszam.
Nić więcej nie jestem w stanie zrobić.
Jeśli tylko chcecie to zapraszam.
Nić więcej nie jestem w stanie zrobić.
-
p11c
- Posty: 1407
- Rejestracja: 2012-09-27, 09:01
Re: Flotylla Rzeczna 1939
jak działamy to działamy.
Ważna jest tylko promocja PMW.
Ważna jest tylko promocja PMW.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
- Chemik
- Posty: 1398
- Rejestracja: 2007-08-10, 20:11
- Lokalizacja: Milton Keynes (UK)
Re: Flotylla Rzeczna 1939
NIe żebym się czepiał, ale..
Jeżeli to konkurs im. komandora Nowotnego to zamiast tej (chyba) Gothy (zupełnie nie związanej z PMW), mógłby być jakiś flugzeug związany z naszą Marynarką Wojenna... np. Friedrichshafen FF-33, którego model produkował, w początkach swojej działalności, Choroszy Modelbud (zresztą pan Choroszy produkował całą gamę wodnosamolotów i łódzi latajacych MDLot)
Mam nadzieję, że w przyszłym roku bezie lepiej....
Jeżeli to konkurs im. komandora Nowotnego to zamiast tej (chyba) Gothy (zupełnie nie związanej z PMW), mógłby być jakiś flugzeug związany z naszą Marynarką Wojenna... np. Friedrichshafen FF-33, którego model produkował, w początkach swojej działalności, Choroszy Modelbud (zresztą pan Choroszy produkował całą gamę wodnosamolotów i łódzi latajacych MDLot)
Mam nadzieję, że w przyszłym roku bezie lepiej....
-
p11c
- Posty: 1407
- Rejestracja: 2012-09-27, 09:01
Re: Flotylla Rzeczna 1939
Czepiasz się.
Ta Gotha wylądowała w Bobrujsku w II 1918r. więc i na kresach i w okresie powstawania FP, a dokładniej Flotylli Wiślanej.
Był to w sumie jeden z pierwszych polskich samolotów, jaki zdobyliśmy jeszcze przed uzyskaniem niepodległości.
Wyprodukowano w tej wersji tylko 1 szt.
No i ma podstawową zaletę,zarówno model jak i zdjęcie jest mojego autorstwa więc mogę sobie je bezkarnie wykorzystać.
Inaczej mogły by być problemy
W dodatku model wykonany od podstaw,więc niema preferencji jakiegoś producenta. Skala 1/72 czyli moja ulubiona i preferowana na konkursie. W końcu jakaś prywata musi być
Ale dzięki za czujność.
Ta Gotha wylądowała w Bobrujsku w II 1918r. więc i na kresach i w okresie powstawania FP, a dokładniej Flotylli Wiślanej.
Był to w sumie jeden z pierwszych polskich samolotów, jaki zdobyliśmy jeszcze przed uzyskaniem niepodległości.
Wyprodukowano w tej wersji tylko 1 szt.
No i ma podstawową zaletę,zarówno model jak i zdjęcie jest mojego autorstwa więc mogę sobie je bezkarnie wykorzystać.
Inaczej mogły by być problemy
W dodatku model wykonany od podstaw,więc niema preferencji jakiegoś producenta. Skala 1/72 czyli moja ulubiona i preferowana na konkursie. W końcu jakaś prywata musi być
Ale dzięki za czujność.
- Chemik
- Posty: 1398
- Rejestracja: 2007-08-10, 20:11
- Lokalizacja: Milton Keynes (UK)
Re: Flotylla Rzeczna 1939
Myślę, że pan Choroszy udostępniłby Ci bezpłatnie tysiące fotek modeli MDLotu produkowanych przez niego. Twierdzę tak, ponieważ przed laty, mając sklep modelarski mogłem się z nim bez problemu dogadać w wielu kwestiach.p11c pisze:No i ma podstawową zaletę,zarówno model jak i zdjęcie jest mojego autorstwa więc mogę sobie je bezkarnie wykorzystać. Inaczej mogły by być problemy![]()
-
p11c
- Posty: 1407
- Rejestracja: 2012-09-27, 09:01
Re: Flotylla Rzeczna 1939
Oczywiście, też znam zarówno ojca jak i syna, zresztą są wymienieni na plakacie,
sam mam chyba wszystkie jego modele, w każdym razie te związane z Polską, robiłem ostatnio Schrecka którego wykonany model Pan Choroszy udostępnił na swojej stronie, wiec się chyba podobał.
Ale co wtedy powiedziałby Pan Stanisław z MarSStudio, albo Pan Michał z Mistercrafta ??
sam mam chyba wszystkie jego modele, w każdym razie te związane z Polską, robiłem ostatnio Schrecka którego wykonany model Pan Choroszy udostępnił na swojej stronie, wiec się chyba podobał.
Ale co wtedy powiedziałby Pan Stanisław z MarSStudio, albo Pan Michał z Mistercrafta ??
-
p11c
- Posty: 1407
- Rejestracja: 2012-09-27, 09:01
Re: Flotylla Rzeczna 1939
Na pewno nie uda się skończyć wszystkich modeli z projektu 100 x 100. Czyli 100 okrętów Flotylli Pińskiej na 100-lecie.
Ale i tak będzie dostępna imponująca kolekcja kilkunastu okrętów związanych z marynarką szuwarową.
Niewątpliwie będzie to największa wystawa jaka się udało skompletować kiedykolwiek, w dodatku w jednej skali 1/72 co doskonale umożliwi porównanie jednostek.
Na wystawie min. takie perełki jak trałowiec T-1.
Przypominam
5-7 lipca Dobczyce 1019
Ale i tak będzie dostępna imponująca kolekcja kilkunastu okrętów związanych z marynarką szuwarową.
Niewątpliwie będzie to największa wystawa jaka się udało skompletować kiedykolwiek, w dodatku w jednej skali 1/72 co doskonale umożliwi porównanie jednostek.
Na wystawie min. takie perełki jak trałowiec T-1.
Przypominam
5-7 lipca Dobczyce 1019
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
- SmokEustachy
- Posty: 4711
- Rejestracja: 2004-01-06, 14:28
- Lokalizacja: Oxenfurt
- Kontakt:
-
p11c
- Posty: 1407
- Rejestracja: 2012-09-27, 09:01
Re: Flotylla Rzeczna 1939
szkoda, w przyszłym roku już nie będę organizował, nie dam rady, nie mam siły
Dofinansowanie symboliczne, pomoc organizacyjna żadna, ale 100 lecie jeszcze zrobię.
Pozdrawiam
Jacek
PS> Ja co roku dokładam do tej imprezy kilka tysięcy złotych, nie mam już skąd
Dofinansowanie symboliczne, pomoc organizacyjna żadna, ale 100 lecie jeszcze zrobię.
Pozdrawiam
Jacek
PS> Ja co roku dokładam do tej imprezy kilka tysięcy złotych, nie mam już skąd