Flotylla Rzeczna 1939
- SmokEustachy
- Posty: 4711
- Rejestracja: 2004-01-06, 14:28
- Lokalizacja: Oxenfurt
- Kontakt:
-
p11c
- Posty: 1407
- Rejestracja: 2012-09-27, 09:01
Re: Flotylla Rzeczna 1939
Tylko jaka ? co proponujesz konkretnie,
-
p11c
- Posty: 1407
- Rejestracja: 2012-09-27, 09:01
Re: Flotylla Rzeczna 1939

Być może to kiepska formuła, ale jedyna jaką na razie toleruje, Jak robić to porządnie i na całość.
Taki jest w tym roku skromny scenariusz na miarę starszego człowieka.
Zapraszam szczególnie na konferencję.
Przyjedzie bardzo wiele ciekawych osób z Polski i zagranicy. Nie tylko z Białorusi ale i z Rosji itd.
Kilka też ważnych osób z Polski, oraz z Polskiego Radia pr. 1 .
Jakoś telewizje nie były zainteresowane ale i tak coś tam się dzieje.
-
p11c
- Posty: 1407
- Rejestracja: 2012-09-27, 09:01
Re: Flotylla Rzeczna 1939
Z okazji 100 lecia Flotylli ińskiej które przypada dziś
Jeśli ktoś ma ochotę dołączyć do wystawców lub dokonkursu zapraszam.
Wiem że czasu mało,ale tu chodzi bardziej o zabawę a nie o rywalizację.
Oczywiście brak wpisowego, dla wszystkich pamiątkowe medale, sporo nagród, rejs po jeziorze Dobczyckim, potem grill integracyjny z rekonstruktorami oraz darmowy skromny nocleg.
Ważna jest przyjemność,
mój tel. 530 101 905
jacek.bassara@wp.pl
Zapraszam

Jeśli ktoś ma ochotę dołączyć do wystawców lub dokonkursu zapraszam.
Wiem że czasu mało,ale tu chodzi bardziej o zabawę a nie o rywalizację.
Oczywiście brak wpisowego, dla wszystkich pamiątkowe medale, sporo nagród, rejs po jeziorze Dobczyckim, potem grill integracyjny z rekonstruktorami oraz darmowy skromny nocleg.
Ważna jest przyjemność,
mój tel. 530 101 905
jacek.bassara@wp.pl
Zapraszam

-
p11c
- Posty: 1407
- Rejestracja: 2012-09-27, 09:01
Re: Flotylla Rzeczna 1939
Hydrogliser FARMAN od Piotrka,
Jedna z pierwszych okrętów w projekcie 100 x 100.
Jedna z pierwszych okrętów w projekcie 100 x 100.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
-
p11c
- Posty: 1407
- Rejestracja: 2012-09-27, 09:01
-
szafran
- Posty: 2197
- Rejestracja: 2007-05-25, 19:27
- Lokalizacja: Sopot
Re: Flotylla Rzeczna 1939
Zdecydowanie polecam wystawę w NMM w Gdańsku o Flotylli Pińskiej. Dziś byłem i jestem pod wrażeniem, że jednak można zrobić dobrą wystawę a nie byle jaką popelinę.
-
p11c
- Posty: 1407
- Rejestracja: 2012-09-27, 09:01
Re: Flotylla Rzeczna 1939
Owszem, też polecam.
Osobiście znam zaangażowanie Pani kurator wystawy Jagody Klim. Jej pasję i systematyczność oraz problemy z jakimi się borykała. T min. dzięki niej mogła postać ta wystawa.
Jeśli sie robi coś porządnie i z pasą to są efekty.
Osobiście znam zaangażowanie Pani kurator wystawy Jagody Klim. Jej pasję i systematyczność oraz problemy z jakimi się borykała. T min. dzięki niej mogła postać ta wystawa.
Jeśli sie robi coś porządnie i z pasą to są efekty.
-
p11c
- Posty: 1407
- Rejestracja: 2012-09-27, 09:01
Re: Flotylla Rzeczna 1939
Małkinia , 18 września 1944 r. Dawne okręty Flotylli Pińskiej
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
- Slaw
- Posty: 929
- Rejestracja: 2004-03-28, 12:01
- Lokalizacja: Gdańsk
- Kontakt:
Re: Flotylla Rzeczna 1939
Na chwile chcę wrócić do zdjęcia z 3 marynarzami będącymi na patrolu w "papuszkach " .Posiadam odbitkę tego zdjęcia gdzie z tyłu jest opisane 17.08.1932 Terbnie . Zdjęcie jest po mar .Stanisławie Sowińskim który służył na początku lat 30 miedzy innymi na K.U 2 specjalność motorzysta .
pzdr.Slaw
pzdr.Slaw
-
p11c
- Posty: 1407
- Rejestracja: 2012-09-27, 09:01
-
p11c
- Posty: 1407
- Rejestracja: 2012-09-27, 09:01
Re: Flotylla Rzeczna 1939
motorówka uzbrojona IV, niestety nie malowana z racji miejsca w którym przebywam.
bandera to już mój wymysł.
bandera to już mój wymysł.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
- m_k
- Posty: 365
- Rejestracja: 2018-08-01, 10:21
- Kontakt:
Re: Flotylla Rzeczna 1939
Podziwiam,
Z racji tego, że jesteś na rehabilitacji w szpitalu, to chyba te bulaje z guziczków pielęgniarek. Chyba nie rozebrałeś ich do końca
Może oddały Ci wszystkie guziczki?
Cóż, oprócz malowania, jak na skalę 1:72 to po powrocie do domu będziesz musiał mocno podszlifować tę stewę dziobową, by nie przypominała dziobu łodzi Wikingów a motorówkę RP MW z flagą na dziobowym flagsztoku. Mocno przesadziłeś z tą flagą, ale masz po temu uzasadnione podstawy, bo na początku naszej państwowości nie było regulaminowej wielkości i zasad umieszczenia flagi czy jak zwał wówczas bandery. W załączniku późniejszy przykład. Wielkość i sposób wyeksponowania przynależności państwowej zależał na początku lat dwudziestych i wcześniej, od wielkości serca, możliwości finansowych i wielkości patriotyzmu.
Oby dzisiaj nam go nie zabrakło ...
Poniżej nieco późniejszy, ale jak wielki przykład. Ilu dzisiejszych rekonstruktorów zawiesiłoby tak wspaniałą banderę na swojej jednostce i manifestowałoby bez wahania swój wielki patriotyzm?
Pozdrawiam
Maciej Tomaszewski
Z racji tego, że jesteś na rehabilitacji w szpitalu, to chyba te bulaje z guziczków pielęgniarek. Chyba nie rozebrałeś ich do końca
Cóż, oprócz malowania, jak na skalę 1:72 to po powrocie do domu będziesz musiał mocno podszlifować tę stewę dziobową, by nie przypominała dziobu łodzi Wikingów a motorówkę RP MW z flagą na dziobowym flagsztoku. Mocno przesadziłeś z tą flagą, ale masz po temu uzasadnione podstawy, bo na początku naszej państwowości nie było regulaminowej wielkości i zasad umieszczenia flagi czy jak zwał wówczas bandery. W załączniku późniejszy przykład. Wielkość i sposób wyeksponowania przynależności państwowej zależał na początku lat dwudziestych i wcześniej, od wielkości serca, możliwości finansowych i wielkości patriotyzmu.
Oby dzisiaj nam go nie zabrakło ...
Poniżej nieco późniejszy, ale jak wielki przykład. Ilu dzisiejszych rekonstruktorów zawiesiłoby tak wspaniałą banderę na swojej jednostce i manifestowałoby bez wahania swój wielki patriotyzm?
Pozdrawiam
Maciej Tomaszewski
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
„Kto nie szanuje i nie ceni swojej przeszłości, ten nie jest godzien szacunku, teraźniejszości ani prawa do przyszłości.” Marszałek Józef Piłsudski
https://patronite.pl/Flota
https://patronite.pl/Flota
-
p11c
- Posty: 1407
- Rejestracja: 2012-09-27, 09:01
Re: Flotylla Rzeczna 1939
Masz racje, ta flaga to taki mój wymysł a bulaje dziś zmienię, one są nie z guziczków ale z blaszki i wyszły za grube 
No cóż, totalny brak narzędzi,
No cóż, totalny brak narzędzi,
- Peperon
- Posty: 6819
- Rejestracja: 2010-11-05, 14:52
- Lokalizacja: Kraków
Re: Flotylla Rzeczna 1939
A już miałem pytać o szpital, gdzie pielęgniarki chodzą bez guziczków przy fartuszkach...
Jacuś - Szybkiego powrotu do zdrowia
Jacuś - Szybkiego powrotu do zdrowia
Ludzkość dzieli się na trzy części.
Żywych, zmarłych i tych co na morzu.
Żywych, zmarłych i tych co na morzu.
-
p11c
- Posty: 1407
- Rejestracja: 2012-09-27, 09:01