World Navies

Dokumenty, książki, artykuły prasowe, internetowe, ikonografia, filmy...

Moderatorzy: crolick, Marmik

Awatar użytkownika
pothkan
Posty: 4480
Rejestracja: 2006-04-26, 23:59
Lokalizacja: Gdynia - morska stolica Polski
Kontakt:

Post autor: pothkan »

http://www.hicon.pl/~pothkan/hhwn/Myanmar.html

http://www.hicon.pl/~pothkan/hhwn/Myanmar2.html

Tradycyjnie - będę wdzięczny za poprawki / uzupełnienia :)
Obrazek
Awatar użytkownika
AvM
Posty: 6377
Rejestracja: 2004-08-03, 01:56

Post autor: AvM »

pothkan pisze:http://www.hicon.pl/~pothkan/hhwn/Myanmar.html

http://www.hicon.pl/~pothkan/hhwn/Myanmar2.html

Tradycyjnie - będę wdzięczny za poprawki / uzupełnienia :)
Szczerze!

tam nigdy nie zagladam
bo nie jesz czytelne
trudno cos znalesc
moze stary jestem
jakos przezyje bo znam starszych
ktorym tylko zazroszcze,
Stammer (91) konczy kolejna wersje ksizki o stoczniach Hamburga
Charles Dawsaon (87) moj najlepszy i najbardziej aktywna koresponndent jeslichodzi o stare parowce.
Dr. Meyer (83) - czasami podaje tu informacje z jego archiwow
Stewenson (77) . lodzieniaszek w tym gronie, suber inormacje i badania w archiwach szkockich
John Harland (82) autor ksiazki suoer o korwetach i innych wielorybnikach, nadal bardzo aktywny na MARHST-L
Meister (84) stary nmistrz, na wozku, ale z checia czyta ciekawe rzeczy
Karting (81) autor wielu publikacji o szkunerach niemieckich, ale nie tylko, bardzo zyczliwy w korespondencji
Brayer iSchmidt (75+) autor ksiazek o pancernikach i wlasciciej jednej z lepszej ksiegarni , obaj jednego rocznika
zeby tylko tych , ktorych szybnko sobie przypomnialem, moglem sie o rok , czy 2 kropnac
Awatar użytkownika
pothkan
Posty: 4480
Rejestracja: 2006-04-26, 23:59
Lokalizacja: Gdynia - morska stolica Polski
Kontakt:

Post autor: pothkan »

AvM pisze:Szczerze!

tam nigdy nie zagladam
bo nie jesz czytelne
trudno cos znalesc
moze stary jestem
Dla jednych przestarzałe (bo oparte w zarysie na skrótach T. Wywerki-Prekurata), dla drugich zbyt nowoczesne... I weź tu dogódź :roll:

A na serio: jestem otwarty na wszelkie uwagi. Ale przymusu nie ma, kto nie chce zaglądać - trudno 8)
Awatar użytkownika
AvM
Posty: 6377
Rejestracja: 2004-08-03, 01:56

Post autor: AvM »

pothkan pisze:
A na serio: jestem otwarty na wszelkie uwagi. Ale przymusu nie ma, kto nie chce zaglądać - trudno 8)
Z checia bym zagladal, ale czarne na szarym, male literki, trudno dojsc do okretow, bo wszystko male, duzo informacji , ktore moze sa ciekawe, ale sa przyslaniaja infomacje o okretach i flotach.
Awatar użytkownika
pothkan
Posty: 4480
Rejestracja: 2006-04-26, 23:59
Lokalizacja: Gdynia - morska stolica Polski
Kontakt:

Post autor: pothkan »

AvM pisze:Z checia bym zagladal, ale czarne na szarym, male literki, trudno dojsc do okretow, bo wszystko male, duzo informacji , ktore moze sa ciekawe, ale sa przyslaniaja infomacje o okretach i flotach.
1) Z szarym jednak zgoda, może trochę za ciemny - z tym że białe tło odpada, bo będą się zlewać miniaturki flag z białym tłem (np. bandera RN, o handlowej Francji 1815-1830 nie wspominając). Więc w grę wchodzi tylko jaśniejszy odcień szarości.

2) Rozmiar - wystarczy w przeglądarce zwiększyć czcionkę o 1, 2 punkty (powinien działać np. skrót Ctrl +)

3) Informacje ogólne oraz listy okrętów są przeważnie oddzielone (np. powyższe dwa linki - pierwsza strona to opis, druga - lista).

4) Postaram się zrobić dodatkowo sitemap, jeśli komuś nie pasuje obecna nawigacja. No i może conieco do introduction (ciekawe, czy ktokolwiek tam zajrzał...)

5) No i wciąż bibliografii nie podałem :oops:

Jakieś inne uwagi? Ktokolwiek jeszcze zerka? W sumie na liczniku rodacy stanowią grupę #2, więc zgaduję że ktoś musi... 8)
Awatar użytkownika
Maciej3
Posty: 4773
Rejestracja: 2008-05-16, 11:36

Post autor: Maciej3 »

A mi tam się podoba. I jest czytelne - przynajmniej teraz, nie wiem czy to już po rozjaśnieniu.
Awatar użytkownika
jareksk
Posty: 1678
Rejestracja: 2004-01-14, 18:59
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: jareksk »

Z konkretów: typ "River" to jednak fregata mimi, iz dzisiaj może wydawać się korwetą. Tak tez są normalnie klasyfikowane. Conway's, TWYP.
Fax et tuba
Awatar użytkownika
pothkan
Posty: 4480
Rejestracja: 2006-04-26, 23:59
Lokalizacja: Gdynia - morska stolica Polski
Kontakt:

Post autor: pothkan »

Maciej: przed, ale będzie nieznacznie jaśniej
jarek: staram się stosować klasyfikację z danej floty
Awatar użytkownika
jareksk
Posty: 1678
Rejestracja: 2004-01-14, 18:59
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: jareksk »

To bedziesz miał bałagan. Dla Rosjan Krasnyj Kawkaz to lekki krążowni, a dl innych ciężki. Dla Francuzów Burrasque to torpedowiec, a podobna Burza dla nas to niszczyciel itd. itp. A co zrobisz z Deutschland ? Panzerschiffe ? Radzę zastosować klasyfikacjęjednolitą. Wszystko jedno brytyjską, polską, amerykańską czy kolumbijską, ale jednolitą. To ułatwia życie czytelnikom.
Fax et tuba
Awatar użytkownika
pothkan
Posty: 4480
Rejestracja: 2006-04-26, 23:59
Lokalizacja: Gdynia - morska stolica Polski
Kontakt:

Post autor: pothkan »

jareksk pisze:Dla Rosjan Krasnyj Kawkaz to lekki krążowni, a dl innych ciężki. Dla Francuzów Burrasque to torpedowiec, a podobna Burza dla nas to niszczyciel itd. itp. A co zrobisz z Deutschland ? Panzerschiffe ?
Nic nie zrobię, bo nie planuję opracowywania takich dużych flot :)
Awatar użytkownika
Grzechu
Posty: 1630
Rejestracja: 2004-06-29, 16:05
Lokalizacja: Kwidzyn (Powiśle)

Post autor: Grzechu »

pothkan pisze:Nic nie zrobię, bo nie planuję opracowywania takich dużych flot :)
Jeszcze młody jesteś - dasz radę! ;)
Awatar użytkownika
jareksk
Posty: 1678
Rejestracja: 2004-01-14, 18:59
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: jareksk »

pothkan pisze:
jareksk pisze:Dla Rosjan Krasnyj Kawkaz to lekki krążowni, a dl innych ciężki. Dla Francuzów Burrasque to torpedowiec, a podobna Burza dla nas to niszczyciel itd. itp. A co zrobisz z Deutschland ? Panzerschiffe ?
Nic nie zrobię, bo nie planuję opracowywania takich dużych flot :)
A ja się męczę nad Amerykanami od kilku miesięcy :-(
Spis flot wersja 2.0 mam nadzieję, że w przyszłym roku będzie.
Fax et tuba
Awatar użytkownika
pothkan
Posty: 4480
Rejestracja: 2006-04-26, 23:59
Lokalizacja: Gdynia - morska stolica Polski
Kontakt:

Post autor: pothkan »

Grzechu pisze:
pothkan pisze:Nic nie zrobię, bo nie planuję opracowywania takich dużych flot :)
Jeszcze młody jesteś - dasz radę! ;)
Nie, serio - kilku flot (na pewno USA, UK, Rosja/ZSRR, Francja i Niemcy*) nie mam zamiaru ruszać nigdy w życiu. Bo raz że każda z nich to robota na całe życie, a dwa - ktoś już ją wykonał, więc nie widzę sensu przepisywania Silverstone'a, Colledge'a, Roche'a czy Gronera. A takiej Algierii, Bangladeszu czy Myanmaru - prawie nikt nie ruszał :)

* Z wyjątkami - np. NRD, Wolni Francuzi, Teksas, Biali Rosjanie...
Awatar użytkownika
pothkan
Posty: 4480
Rejestracja: 2006-04-26, 23:59
Lokalizacja: Gdynia - morska stolica Polski
Kontakt:

Post autor: pothkan »

Na forum Warsailors założyłem kilka tematów ze szczegółowymi pytaniami:

http://warsailors.com/forum/read.php?1, ... #msg-45005

http://warsailors.com/forum/read.php?1, ... #msg-45012

http://warsailors.com/forum/read.php?1, ... #msg-45052

Poza tym, sporządziłem roboczą bibliografię (muszę jeszcze dopisać kilka uwag; na czerowono zaznaczone tytuły którymi nie dysponuję, a poszukuję)

http://www.hicon.pl/~pothkan/hhwn/literature.html
Awatar użytkownika
AvM
Posty: 6377
Rejestracja: 2004-08-03, 01:56

Post autor: AvM »

pothkan pisze: Poza tym, sporządziłem roboczą bibliografię (muszę jeszcze dopisać kilka uwag; na czerowono zaznaczone tytuły którymi nie dysponuję, a poszukuję)
http://www.hicon.pl/~pothkan/hhwn/literature.html
Przejzalem i
Nie wiem co napisac,
brakuje wielu flot,
jest troche o statkach handlowych, czemu ?

Brakuje podstawowach dokumentow,
jak np. raporty roczne i oficjalne roczne spisy flot , itd.
Nie ma nawet opublikowanych dokumentow za archiwow.

Z czasopism,nie ma takich jak:
- Schiff und Zeit
- Das Logbuch
- Warship Supplement
- Strrandgut
jest troche "Marine Rundschau"
- Skipet
- Nautibel
- Laiva

Z Rocznikow flot
- opracowan ONI (sa w Berlinie, jezdzilem za komuny)
- rocznikow floz z lat 1870s (sa CBW)
- opracowan francuskich , ppoprzedniki LFC (sa CBW)
- Lloyd tez mial spisy flot w latach 1880 i 1890
- Rosyjskich rocznikow flot, wydawane cos od 1890 do 1916 pod roznymi tytulami.

Opracowan dotycacych stoczni i budowanictwa okretowego,
lownie wojennego
Awatar użytkownika
pothkan
Posty: 4480
Rejestracja: 2006-04-26, 23:59
Lokalizacja: Gdynia - morska stolica Polski
Kontakt:

Post autor: pothkan »

AvM pisze:brakuje wielu flot,
Np. jakich?

Jeśli nie znam na daną flotę żadnej monografii (książki lub artykułu), to nic nie podaję.

Zwłaszcza, że szczególnie interesują mnie mało znane floty, jak choćby - z dotychczas opisanych - Algieria, Bangladesz czy Birma. Literatura dotycząca wielkich flot - jak brytyjska, francuska, rosyjska czy niemiecka - jest potrzebna o tyle, że jednostki spod tych bander trafiały - wcześniej lub później - do mniejszych flot.
AvM pisze:jest troche o statkach handlowych, czemu ?
Z prostego powodu: statki pojawiały się w różnych flotach, najczęściej w roli transportowców wojskowych... ale nie tylko. Choćby Polska: Wilja, Gryf, Czerwiński...
AvM pisze:Brakuje podstawowach dokumentow,
jak np. raporty roczne i oficjalne roczne spisy flot , itd.
Dotąd z żadnych nie korzystałem, w przyszłości zapewne się pojawią (jak coś znajdę - np. widziałem takowe w sieci dla Brazylii).
AvM pisze:Z czasopism,nie ma takich jak:
Artykuły z Marine Rundschau, Warship Supplement i Schiff & Zeit są jeszcze nie dopisane (z tym że część jeszcze przerabiam, a np. z S&Z mam tylko kilka pozycji). Do reszty po prostu nie mam dostępu.

Jeszcze raz zaznaczam: to jest bibliografia niepełna, zawierająca podstawowe pozycje. I tylko takie, do jakich mam dostęp, względnie słyszałem. Niepełna również dlatego, że nie dopisałem jeszcze wszystkiego (szczególnie z artykułów).
AvM pisze:Z Rocznikow flot
- opracowan ONI (sa w Berlinie, jezdzilem za komuny)
- rocznikow floz z lat 1870s (sa CBW)
- opracowan francuskich , ppoprzedniki LFC (sa CBW)
- Lloyd tez mial spisy flot w latach 1880 i 1890
- Rosyjskich rocznikow flot, wydawane cos od 1890 do 1916 pod roznymi tytulami.
Jak wyżej: nie mam i nie znam, niestety. Podobnie jak np. NPB - nie mam, tylko słyszałem.

Aha - i nie wszystko "na czarno" dotąd zdobyłem. (przez zdobycie rozumiem zakup, pożyczenie i skopiowanie/wynotowanie, lub namierzenie w trójmiejskiej bibliotece).

Poza tym: są tam zarówno pozycje, z których korzystałem, jak i te, któe wykorzystane będą w dalszej lub bliższej przyszłości - zależnie od potrzeby.
ODPOWIEDZ