http://www.hicon.pl/~pothkan/hhwn/Myanmar2.html
Tradycyjnie - będę wdzięczny za poprawki / uzupełnienia
Szczerze!pothkan pisze:http://www.hicon.pl/~pothkan/hhwn/Myanmar.html
http://www.hicon.pl/~pothkan/hhwn/Myanmar2.html
Tradycyjnie - będę wdzięczny za poprawki / uzupełnienia
Dla jednych przestarzałe (bo oparte w zarysie na skrótach T. Wywerki-Prekurata), dla drugich zbyt nowoczesne... I weź tu dogódźAvM pisze:Szczerze!
tam nigdy nie zagladam
bo nie jesz czytelne
trudno cos znalesc
moze stary jestem
Z checia bym zagladal, ale czarne na szarym, male literki, trudno dojsc do okretow, bo wszystko male, duzo informacji , ktore moze sa ciekawe, ale sa przyslaniaja infomacje o okretach i flotach.pothkan pisze:
A na serio: jestem otwarty na wszelkie uwagi. Ale przymusu nie ma, kto nie chce zaglądać - trudno
1) Z szarym jednak zgoda, może trochę za ciemny - z tym że białe tło odpada, bo będą się zlewać miniaturki flag z białym tłem (np. bandera RN, o handlowej Francji 1815-1830 nie wspominając). Więc w grę wchodzi tylko jaśniejszy odcień szarości.AvM pisze:Z checia bym zagladal, ale czarne na szarym, male literki, trudno dojsc do okretow, bo wszystko male, duzo informacji , ktore moze sa ciekawe, ale sa przyslaniaja infomacje o okretach i flotach.
A ja się męczę nad Amerykanami od kilku miesięcypothkan pisze:Nic nie zrobię, bo nie planuję opracowywania takich dużych flotjareksk pisze:Dla Rosjan Krasnyj Kawkaz to lekki krążowni, a dl innych ciężki. Dla Francuzów Burrasque to torpedowiec, a podobna Burza dla nas to niszczyciel itd. itp. A co zrobisz z Deutschland ? Panzerschiffe ?
Nie, serio - kilku flot (na pewno USA, UK, Rosja/ZSRR, Francja i Niemcy*) nie mam zamiaru ruszać nigdy w życiu. Bo raz że każda z nich to robota na całe życie, a dwa - ktoś już ją wykonał, więc nie widzę sensu przepisywania Silverstone'a, Colledge'a, Roche'a czy Gronera. A takiej Algierii, Bangladeszu czy Myanmaru - prawie nikt nie ruszałGrzechu pisze:Jeszcze młody jesteś - dasz radę!pothkan pisze:Nic nie zrobię, bo nie planuję opracowywania takich dużych flot
Przejzalem ipothkan pisze: Poza tym, sporządziłem roboczą bibliografię (muszę jeszcze dopisać kilka uwag; na czerowono zaznaczone tytuły którymi nie dysponuję, a poszukuję)
http://www.hicon.pl/~pothkan/hhwn/literature.html
Np. jakich?AvM pisze:brakuje wielu flot,
Z prostego powodu: statki pojawiały się w różnych flotach, najczęściej w roli transportowców wojskowych... ale nie tylko. Choćby Polska: Wilja, Gryf, Czerwiński...AvM pisze:jest troche o statkach handlowych, czemu ?
Dotąd z żadnych nie korzystałem, w przyszłości zapewne się pojawią (jak coś znajdę - np. widziałem takowe w sieci dla Brazylii).AvM pisze:Brakuje podstawowach dokumentow,
jak np. raporty roczne i oficjalne roczne spisy flot , itd.
Artykuły z Marine Rundschau, Warship Supplement i Schiff & Zeit są jeszcze nie dopisane (z tym że część jeszcze przerabiam, a np. z S&Z mam tylko kilka pozycji). Do reszty po prostu nie mam dostępu.AvM pisze:Z czasopism,nie ma takich jak:
Jak wyżej: nie mam i nie znam, niestety. Podobnie jak np. NPB - nie mam, tylko słyszałem.AvM pisze:Z Rocznikow flot
- opracowan ONI (sa w Berlinie, jezdzilem za komuny)
- rocznikow floz z lat 1870s (sa CBW)
- opracowan francuskich , ppoprzedniki LFC (sa CBW)
- Lloyd tez mial spisy flot w latach 1880 i 1890
- Rosyjskich rocznikow flot, wydawane cos od 1890 do 1916 pod roznymi tytulami.