"Komandor Bolesław Romanowski" by Sławomir Łanieck

Dokumenty, książki, artykuły prasowe, internetowe, ikonografia, filmy...

Moderatorzy: crolick, Marmik

Grom

"Komandor Bolesław Romanowski" by Sławomir Łanieck

Post autor: Grom »

Obrazek

Mam pytanie do szanownego grona. Czy wiecie coś na temat reakcji na tą książkę córki komandora Pani Zofii Rychel, która opublikowano w czerwcowym "Przeglądzie Morskim". Może sam autor wspomnianej książki tutaj zagląda i zechciałby odpowiedzieć ?
Awatar użytkownika
crolick
Posty: 4095
Rejestracja: 2004-01-05, 20:18
Lokalizacja: Syreni Gród
Kontakt:

Post autor: crolick »

IMO niestety książka jest b słaba. W 90% jest to przepisanie wspomnień Romanowskiego, Karnickiego i Kłopotowskiego. Czytając Łanieckiego, nierzadko wiedziałem jakich sformułowań autor uzyje na następnych kilku stronach, gdyż takowe znajdowały się w wymienionych powyżej książkach. Jedyne nowum to okres powojenny, ale ten jak wykazał córka pana kmdr. jest opracowany b niedokładnie. Ogólnie słabizna, nie warto tracić pieniędzy - a wiem co mówię bo niestety kupiłem :roll:
Podczas gdy Kłapouchy wszystkim się zadręcza,
Prosiaczek nie może się zdecydować, Królik wszystko kalkuluje,
a Sowa wygłasza wyrocznie - Puchatek po prostu jest...
Gość

Post autor: Gość »

Witaj Gromie masz adres mailowy do człowieka, który widział się w tej sprawie z Panią Zofią Romanowską, i posiada ( ł)??, jej maszynopis w tej kwestii, oraz w/w kiszkowatą ksiażę z poprawkami w/w Pani

dareus36@wp.pl,
Pozdrawiam
Amigo
stajek
Posty: 227
Rejestracja: 2005-10-31, 21:58
Lokalizacja: Sulechów

Post autor: stajek »

Krytyka tej pozycji przez panią Zofię Rychel została zamieszczona w czerwcowym Przeglądzie Morskim. Dostępne w Internecie na stronce http://www.mw.mil.pl/index.php?akcja=przegladnumery
Artyleria Bóg Wojny
Grom

Post autor: Grom »

Anonymous pisze:Witaj Gromie masz adres mailowy do człowieka, który widział się w tej sprawie z Panią Zofią Romanowską, i posiada ( ł)??, jej maszynopis w tej kwestii, oraz w/w kiszkowatą ksiażę z poprawkami w/w Pani

dareus36@wp.pl,
Pozdrawiam
Amigo
:o Dopiero teraz to zobaczyłem.
Dzięki Amigo.
Awatar użytkownika
miczman
Posty: 551
Rejestracja: 2005-12-29, 17:54
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: miczman »

Faktycznie książka cieniutka, autor popełnił wiele błędow wytkniętych przez córkę Romanowskiego(polemika jest także zamieszczona w tegorocznym numerze Biuletynu Historycznego MMW) oraz użył pare dziwnych sformulowań a i korekta się nie popisała toteż są takie kwiatki jak "p.por"
ODPOWIEDZ